Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RB29FSRNDSA-zamrażarka nie działa, a lodówka słabo chłodzi

Hubertsek96 25 Jan 2018 15:53 3102 4
    Hubertsek96
    Level 2  
    Witam, mam lodówkę Samsung model RB29FSRNDSA.
    Jako, że lodówkę mam w aneksie kuchennym połączonym z salonem, ostatnio zwróciłem uwagę, że w lodówce słychać "spływającą wodę", trochę mnie to zaniepokoiło, ale jak otworzyłem lodówkę, było w porządku, kilka dni później otwieram zamrażalnik i okazało się, że wszystko rozmarzło. Teraz w zamrażarce jest tylko szablon na kostki lodu aby sprawdzić czy mrozi - niestety nie. Nie jestem pewien czy to moje urojenia, czy faktycznie, ale lodówka również słabo chłodzi. Co może być przyczyną? Dodam, że lodówka jest używana od 3 miesięcy, wcześniej była jakiś miesiąc nieużytkowana i stała wyłączona.
    Z góry dzięki za pomoc ;)
    User removed account
    Level 1  
    Hubertsek96
    Level 2  
    No słychać charakterystyczny dźwięk dla pracy lodówki - znawcą nie jestem :D. Termometra niestety nie mam, ale rzeczywiście lodówka nie chłodzi, napoje które się znajdują nie są chłodne...
    User removed account
    Level 1  
    Gozdek
    Level 13  
    Skoro słychać pracę i efektu nie widać, to pewnie nieszczelność układu. Dźwięk "spływającej wody" może świadczyć również o zaolejonym układzie. Lodówka jest zabudowana czy ma wolną przestrzeń wentylacyjną po bokach?