Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RB29FSRNDSA-zamrażarka nie działa, a lodówka słabo chłodzi

Hubertsek96 25 Sty 2018 15:53 294 4
  • #1 25 Sty 2018 15:53
    Hubertsek96
    Poziom 2  

Witam, mam lodówkę Samsung model RB29FSRNDSA.
    Jako, że lodówkę mam w aneksie kuchennym połączonym z salonem, ostatnio zwróciłem uwagę, że w lodówce słychać "spływającą wodę", trochę mnie to zaniepokoiło, ale jak otworzyłem lodówkę, było w porządku, kilka dni później otwieram zamrażalnik i okazało się, że wszystko rozmarzło. Teraz w zamrażarce jest tylko szablon na kostki lodu aby sprawdzić czy mrozi - niestety nie. Nie jestem pewien czy to moje urojenia, czy faktycznie, ale lodówka również słabo chłodzi. Co może być przyczyną? Dodam, że lodówka jest używana od 3 miesięcy, wcześniej była jakiś miesiąc nieużytkowana i stała wyłączona.
    Z góry dzięki za pomoc ;)

0 4
  • #3 25 Sty 2018 16:50
    Hubertsek96
    Poziom 2  

No słychać charakterystyczny dźwięk dla pracy lodówki - znawcą nie jestem :D. Termometra niestety nie mam, ale rzeczywiście lodówka nie chłodzi, napoje które się znajdują nie są chłodne...

0
  • #5 25 Sty 2018 23:45
    Gozdek
    Poziom 12  

Skoro słychać pracę i efektu nie widać, to pewnie nieszczelność układu. Dźwięk "spływającej wody" może świadczyć również o zaolejonym układzie. Lodówka jest zabudowana czy ma wolną przestrzeń wentylacyjną po bokach?

0