Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ściemniacz jak podłączyć ?

28 Sty 2018 12:57 1041 14
  • Poziom 13  
    Witam.
    Zakupiłem lampe led z transformatorem. Zawiesiłem ale zbyt mocno świeci i postanowiłem zainstalować ściemniacz do led. Zakupiłem ale nie potrafie go podłączyć . Zaczyna mi lampa mrygac ale to chyba zły obraz mojego podłączenia. W puszce mam 3 przewody - uziemienie (zółto zielony) czarny i niebieski. Załączam kilka zdjęć z instrukcji i może ktoś mi wytłumaczyć jak mam to cudo podłączyć

Ściemniacz jak podłączyć ?Ściemniacz jak podłączyć ?Ściemniacz jak podłączyć ?Ściemniacz jak podłączyć ?Ściemniacz jak podłączyć ?Ściemniacz jak podłączyć ? .

Telker
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Przełącznik jest na TE czy na LE?
  • Poziom 13  
    Obecnie na LE
  • Poziom 13  
    w sklepie mowili ze TAK - ona mi mryga tak jakby sie programowala ale guzik jakos wychodzi . Moze zle podczepiam na dzien dobry - Faza pod L a czarny pod ten z falką
  • Poziom 14  
    telker napisał:
    Obecnie na LE

Jeżeli masz transformator na zasilaniu to przełącz na TE
  • Poziom 13  
    no i porazka na calej lini - zbyt mocno mi swieci teraz
  • Poziom 14  
    Możesz się pobawić i wymienić zasilacz na taki, który może współpracować za ściemniaczem, ale oczywiście tracisz gwarancję na oprawę.
  • Poziom 13  
    Masz jakis pomysl co tam mozna wsadzic ?
  • Poziom 14  
    telker napisał:
    Masz jakis pomysl co tam mozna wsadzic ?

Prześlij fotkę zasilacza, który jest aktualnie zabudowany w oprawie. Może coś się uda dobrać.
  • Poziom 13  
    Zdejme oprawe ze sciany i go pstrykne - ale wieczorkiem
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem nic z tym nie zrobisz. Lampa ma wbudowany zasilacz. Ledy można ściemniać montując ściemniacz za zasilaczem na niskim napięciu. W twoim przypadku zmniejszałeś napięcie na zasilaniu lampy a to nic nie da. Poza tym ten zasilacz to pewnie Led Driver, czyli źródło prądowe. Daje on stały prąd na wyjściu, który uzyskuje regulując napięcie w jakimś zakresie ( np. 30-60V). Nie znam ściemniacz, który pracował by na takie napięcie.