Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra IV J 1.7 cdti - Swieci się kontrolka z kluczykiem na pomarańczowo

08 Lut 2018 15:01 13299 7
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Prawdopodobnie jakiś błąd w immo, Podepnij pod komputer jak masz możliwość ewentualnie też może sygnalizować słabą baterię. Jeśli masz 2 komplet kluczy to możesz sprawdzić
 • Poziom 3  
  Ale jak sprawdzić kompletem kluczy ? Mam dwa . Moje auto stało 1 mc na dworze był naprawiony zderzak . Odpalano z mojego akumulatora kilka aut . Mechanik mój. Bo mówił ze taki mocny akumulator . Może to przez to odpalanie z kabli? Podpowiedź jeszcze o tym jak mogę sprawdzić mając dwa klucze ?
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Chodziło mi oczywiście o baterię w kluczyku jeśli masz oryginalny centralny w kluczyku. I tylko się zastanawiam jaki kluczyk masz na myśli jako klucz taki do śrub czy klucz jako kluczyk do drzwi bo to są 2 różne kontrolki i ja mam na myśli tą z kluczykiem do drzwi która sugeruje błąd w immobilizerze spowodowany np kilkukrotną próbą odpalenia samochodu bez powodzenia ( np uszkodzenie kostki stacyjki ) lub tak jak pisałem wcześniej np. słabą baterię w kluczyku. Najlepiej podpiąć pod komputer i zobaczyć czego dotyczy błąd bo to takie gdybanie przyczyn może być wiele.Jak masz kogoś zaprzyjaźnionego z kablem to warto podpiąć lub sprawić sobie takowy kabel który jest przydatny i oczywiście w przystępnej cenie.
  Dlatego sugeruje użyć drugiego kompletu kluczyków i przekręcić na zapłon i kontrolka powinna zniknąć. Zbyt szybka próba odpalenia także może powodować błąd ponieważ immo nie zdążyło odczytać klucza. Także radze Ci to sobie sprawdzić ponieważ jeśli dojdzie do kolejnych błędów w immo może dojść do zablokowania i wtedy nie odpalisz auta i pozostanie tylko odblokowanie komputerem.
  Przy rozładowanym akumulatorze także taki błąd może powstać ponieważ podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie spadło na tyle, że moduł immo się wyłączył przez co nie odczytał prawidłowo kluczyka i błąd został zapisany. Ale po kilku próbach prawidłowych odpaleń powienien zniknąć ale także konieczne może być skasowanie komputerem.
  Także jak sam widzisz przyczyn może być wiele a dokładną przyczynę ujrzysz odczytując kody błędów w immo. kablem diagnostycznym.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Błąd dotyczy świec żarowych np problemu z jedną ze świec ale nie powinien zapalać Ci kontrolki z kluczykiem chyba że jednak to kontrolka błędu silnika a nie immo.
 • Poziom 3  
  mateov3000 napisał:
  Błąd dotyczy świec żarowych np problemu z jedną ze świec ale nie powinien zapalać Ci kontrolki z kluczykiem chyba że jednak to kontrolka błędu silnika a nie immo.
  co to znaczy błąd silnika ?

  Dodano po 59 [sekundy]:

  Silniczek od wtryskiwaczy na szyby mi nie działa, to może to też się przyczynia?
 • Poziom 21  
  Może od początku jak wygląda twoja kontrolka:
  opel astra IV J 1.7 cdti - Swieci się kontrolka z kluczykiem na pomarańczowo

  czy może tak:
  opel astra IV J 1.7 cdti - Swieci się kontrolka z kluczykiem na pomarańczowo

  Bo to są 2 całkiem inne kontrolki odpowiadające za całkiem inne błędy.
  Kontrolka z 1 zdjęcia to problem związany z immobilizerem ( błędy w nim zapisane).
  Kontrolka z 2 zdjęcia to problem związany z osprzętem silnika ( błędy zapisane w sterowniku silnika )

  Błąd który podałeś po odczycie odpowiada za podgrzewanie świec żarowych i w takich przypadkach powinna się świecić kontrolka z drugiego zdjęcia. Proponuje skasowanie błędu i zobaczysz czy błąd Ci powróci po kilku odpaleniach auta jeśli tak to prawdopodobnie któraś ze świec żarowych może być na wykończeniu lub połączenie elektryczne świec żarowych ( zaśniedziałe styki itd.) Natomiast jeśli błąd nie powróci to znaczy że była to usterka krótkotrwała np. ze względu na temperaturę występował jakiś nie kontakt .
  Co do silniczka spryskiwaczy raczej nie jest on opomiarowany przez co nie ujrzysz jego błędu diagnozując komputerem i nie powodował by zapalenia w/w kontrolek.

  Na forum znajdziesz dużo informacji o twoim błędzie więc warto przejrzeć tematy innych użytkowników forum.