Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozbudować obecny zestaw , kino domowe ?

Lukaszx25 09 Lut 2018 20:57 1080 12
  • #1 09 Lut 2018 20:57
    Lukaszx25
    Poziom 3  

Witam wszystkich jestem nowy użytkownikiem i od razu mówię wszystkim Dzień dobry !!!
    Zostałem szczęśliwym posiadaczem zestawu, sprzęt jak nowy stał u mojego wujka na półkach i się kurzył:
    Amplituner: Technics SA-AX 540
    Korektor: Technics SH-GE70
    Kolumny Front: Technics SB-T200
    Doszło do zestawu (28-02-2018):
    Centralny: Technics SB-C500
    Subwoofer: Technics SB-W200 i zestaw satelit Technics SB-F200
    Surround: Technics SB-S500.

Chciałbym zbudować system kina domowego do tego zestawu lub bardziej ulepszyć obecny dźwięk. Zaznaczę, że obecnie jest zamontowany w pokoju 30m i tam zostanie, zastanawiam się nad zakupem głośnika centralnego subwoofera i głośników Surround, jestem laikiem więc z góry dziękuję chętnym czytającym mój temat w pomocy w doborze zestawu.
    Zastanawiałem się nad zakupem Głośnika Centralnego Technics SB-C500 lub Technics SB-C80 lub serią Technics SB-FW200, Subwoofer SB-W200 i SB-F200, nie wiem sam co kupić, z góry liczę na pomoc przy wyborze, pozdrawiam.

0 12
  • Pomocny post
    #2 09 Lut 2018 22:10
    wojtasdm
    Poziom 24  

Co do wyboru modeli kolumn się nie wypowiem, chciałbym jedynie zwrócić Twoją uwagę na kilka rzeczy:

1. To jest dość stary model amplitunera i zastosowanie go we współczesnym kinie jest mocno ograniczone. Nie ma on wbudowanych dekoderów Dolby Digital i DTS, jedynie mizerny ProLogic w perwszej wersji. Jeśli chcesz uzyskać dźwięk przestrzenny to musisz go podać z zewnętrznego dekodera, np. odtwarzacza DVD/BR z wbudowanym dekoderem i osobnymi wyjściami poszczególnych kanałów albo z karty dźwiękowej komputera.
    2. Głośnik centralny ok, podłączysz bez problemu. Co do subwoofera jednak, to zestaw który proponujesz tu się nie do końca nadaje. Jest to czysty zestaw stereo z filtrem wbudowanym w subwoofer i przelotem sygnału przez niego. Jeśli myślisz o typowo kinowym subie, to musi to być subwoofer aktywny (z wbudowanym wzmacniaczem), bo tylko na taki jest w Technicsie wyjście. Do tego klasyczne kolumny stereo na przód.

PS
    Na koniec z ciekawości, jak jest połączony amplituner z korektorem? Bo na moje oko to nie bardzo się da...

0
  • #3 09 Lut 2018 22:36
    Lukaszx25
    Poziom 3  

Witam z góry dzięki za odpowiedz .
    Tak powiem szczerze że ten sprzęt jest jak nowy wujek mieszkał w bloku więc na pewno nie był grzebany ,do tego mam jeszcze
    CD Technics SL-P370 i na kasety Technics RS -TR373 powiem tak jeżeli chodzi o połączenie to wujek mi mówił że połączone był jakoś przez cd , ja na razie korektora to nie podłączałem powiem szczerze . I nawet dobrze że pytasz bo mam w domu cyfrowy Polsat i pytanie czy można to jakoś podłączyć by sygnał poszedł na ten stary model amplitunera ? Wiem że to stary klasyczny sprzęt i pewnie z tego jakiegoś studia nie zrobię ale jak paczę to on naprawdę jak by miał duszę .Jeżeli chodzi o Centralny to pewnie taki kupie a Satelity chm Technics SB-S500 może byłby dobry i też myślałem o takim Subwoofer z tej serii jak myślisz ? chm już wyczytałem że dobrze by było pewnie kupić amplituner ONKYO 606 ale ja bym wolał coś w serii Technics .
    Ps. Albo nie robić żadnego kina tylko dołożyć jakieś dobre głośniki typu subwoofer i satelity by poprawić jakość dźwięku .

0
  • #4 22 Lut 2018 17:04
    Lukaszx25
    Poziom 3  

Odświeżam bo do zestawu dziś doszły kolejny sprzęty centralny Technics SB-C500 oraz Subwoofer technics SB W200 i satelity Technics SB-F200 i powiem szczerze naprawdę to teraz zaczęło grać dźwięk jest bardziej czystszy , jestem zadowolony aczkolwiek zastanawiam się czy dokupić kolejny wzmacniacz bo strasznie podoba mi się subwoofer Technics SB-W500 i pytanie na jaki wzmacniacz zmienić kwota środków to max 800 zł bo szukałem i nic nie znalazłem z subwoofer aktywnych z Technicsa .

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lut 2018 10:17
    andrew54
    Poziom 25  

Strasznie dużo tego Technicsa masz :) fakt faktem klocki bardzo ładne ale dźwiękowo jest sporo lepszych urządzeń na rynku. Miałem kiedyś sub aktywny magnata z 12 calowym głośnikiem, kosztował coś koło 600zł nówka, modelu niepamietam SUB12 coś tam ale nagłośnił bez problemu duży salon bardzo mocnym, niskim basem. O ile mi wiadomo Technics nie robił aktywnych subów.

0
  • #6 28 Lut 2018 21:42
    Lukaszx25
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedz ,dwa mam problem bo nie wiem jak póśćić sygnał z tv do amplitunera niestety podłączyłem przez wyjście słuchawkowe Jack i cincze pewnie jakoś była lepsza ale nie mam pomysłu jak to podłączyć ,chyba że najlepiej zmienię Amplituner ale sam nie wiem budżet to max 800 zł myślałem o ONKYO 606 lub ONKYO 609 są wyjścia HDMI ale czy to dobry wzmacniacz a może lepiej jakiś topowy Technics ?
    Sam nie wiem liczę na pomoc , dwa stwierdziłem że chce złożyć całą serie Technics SB-500 centralny co nabyłem brzmi pięknie i tak funkcja Focus , dziś okazyjnie udało mi się kupić topowe Dipole Technics SB-S500 mam nadzieję ,że kwota 250 zł to dobra cena i znacznie wzbogaci jakoś dźwięku . Jeżeli nowy wzmacniacz to pewnie Subfoower pasywny TECHNICS SB-W500 pewnie by dobrze grał i byłby dobrym wyborem ?

0
  • Pomocny post
    #8 28 Lut 2018 23:52
    andrew54
    Poziom 25  

Tv podłączysz przez wyjście cyfrowe optyczne, praktycznie każdy nowy i kilku letni amplituner ma takie wejścia. Technics...trudno powiedzieć chyba tylko 2 lub 3 modele z końca produkcji miały dekoder DD i przetworniki C/A aby można było podać sygnał cyfrowy. Sa-AX6 i 7 z tego co pamiętam ale przyznaje że słabo znam Technicsa bo omijałem gdy ktoś mi zlecał naprawę, sprzęt okropnie trudny w serwisowaniu, naszpikowany hybrydami i rozwiązaniami co nawet w serwice manualu nie są jasno opisane.

A tak w sumie co tak sie uparłeś na tego Technicsa, ta firma nie istnieje od 15 lat a dobrego sprzętu nie produkuje od co najmniej 25? Oczywiście nie liczę teraźniejszej reaktywacji hi-endowej bo to niema nic wspólnego z tamtym technicsem.

0
  • #9 01 Mar 2018 21:44
    Lukaszx25
    Poziom 3  

Witam poniżej przesyłam zdjęcia Tv i Amplitunera czekam na sensowne podłączenie .Jak rozbudować obecny zestaw , kino domowe ?Jak rozbudować obecny zestaw , kino domowe ?
    A jeżeli chodzi o Technics sentyment wygląd dźwięk zawsze chciał mieć tą firmę , jeżeli chodzi o Ampituner to lepiej kupić Technics sa ax6 lub ax7 czy Onkyo Tx -SR606 proszę o pomoc i wybór z góry dzięki wszystkim .

0
  • #10 01 Mar 2018 22:17
    andrew54
    Poziom 25  

Tak jak myślałem TV ma wyjście sygnału tylko w postaci cyfrowej, widoczne na zdjęciu Euro i Czincze to prawdopodobnie tylko wejścia AV ale sprawdź dla pewności jeszcze jak są podpisane IN czy OUT bo na fotce nie widać.

Amplituner to stary model, brak dekoderów i odpowiednich wejść powoduje że jest bezużyteczny dzisiaj. SA AX 6 i 7 to modele nowsze ale też na hybrydach (zresztą jak chyba wszystkie amplitunery Technicsa z 90-tych lat) a to niestety trochę dyskwalifikuje ten sprzęt jako źródło dobrego dźwięku. Bez urazy ale jak zobaczyłem te zaciski sprężynowe na zdjęciu Twojego ampli to mi trochę ręce opadły :(. Przykro mi bo wiem że masz sentyment ale Technics to nie jest dobry sprzęt.

0
  • #11 01 Mar 2018 22:19
    Lukaszx25
    Poziom 3  

To co polecisz ? ja jestem laikiem w tej kwestii ......

0
  • #12 01 Mar 2018 22:27
    andrew54
    Poziom 25  

Proponowany przez Ciebie Onkyo to bardzo dobry model

0
  • #13 01 Mar 2018 22:51
    Lukaszx25
    Poziom 3  

Chm czytałem na forum i nawet dzwoniłem dzisiaj o jeden zestaw to każdy pisze i mówi że strasznie się one grzeją nie wiem o co chodzi ? a połączenie to jak by wyglądało z moim tv a może model Onkyo TX SR607 a może Onkyo 609 doradż coś przyzwoitego do kwoty 800 zł Dzięki

0