Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie i zabezpieczenie pompy głębinowej

zyzio-warka 19 Lut 2018 21:07 612 2
  • #1 19 Lut 2018 21:07
    zyzio-warka
    Poziom 6  

Witam.
    Mam prośbę do osób które znają się na rzeczy. Chce podłączyć pompe głębinową która będzie zabezpieczona dwustronnym czujnikiem zaniku fazy, zabezpieczeniem przeciążeniowym, oraz wyłącznikiem ciśnieniowym (po zadziałaniu wyłącznika pompa ma się wyłączyć ale po spadku ciśnienia pompa ma się NIE załączyć, takie zabezpieczenie przy ewentualnym zbytnim zanieczyszczeniu filtra) Do sterowania chce użyć sterownika GSM Firmy ZAMEL GMR-10 który ustawie tak że po powrocie zasilania wyjścia nie załączą się ponownie, w układzie będą również zastosowane dwa elektrozawory które mają się otwierać wraz ze startem pompy.
    Ja wymyśliłem taki sposób podłączenia tylko nie do końca wiem czy jest prawidłowy więc proszę o sprawdzenie i ewentualną korektę.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

0 2
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 19 Lut 2018 23:52
    kierbedz4
    Poziom 34  

Zabezpieczenie dla silnika pompy głębinowej o mocy silnika 7.5 KW powinno wynosić C32A biorąc pod uwagę prąd poboru na poszczególnych fazach około 15A przyjmując rozruch średni gdyż silnik jest na stałe sprzężony z pompą tzn x2 = to zabezpieczenie w zasadzie powinno być C32A zabezpieczenie termiczne powinno być o nastawie w granicach od 15A do 16.5 A pominąć by należało elektrozawory na zwykłe zawory zwrotne bo jak zawór elektromagnetyczny jak padnie cewka elektrozaworu pompa będzie pracowała na zamkniętym zaworze to podniesie się temperatura w otworze i nie nastąpi chłodzenie płaszcza silnika.Przy wzroście ciepła w otworze przy długotrwałej pracy na zamkniętym zaworze do 50st/C silnik ulega uszkodzeniu gdyż topi się na drucie nawojowym silnika izolacja igielitowa. Pompa powinna być opuszczona tak aby silnik od dna filtra był w odległości 1m a sama pompa powinna być opuszczona centrycznie w środku filtra i nie leżała na bokach filtra gdyż jeżeli nie jest centrycznie opuszczona to silnik leży na boku filtra i wpada w drgania które powodują rozkręcanie śrub silnik -pompa i dochodzi do awarii. Nic ne wiemy jeszcze czy będzie zamontowany czujnik pracy pompy na suchobiegu którego sondę montuje się około 1m nad pompą montując go na rurze zamontowanej pompy. przed opuszczaniem pompy powinno się zamontować od dołu silnika wyspawany z bednarki krzyżak zagięty na silniku i prowadzący wzdłuż pompy i zamontowany odpowiednio wykonaną obejmą do rury tłocznej a to w celu jak się pompa rozkręci lub urwie to nie ma problemu z jej wyciągnięciem wraz z rurą tłoczną. Nie ma informacji jaka jest głębokość studni.

Dodano po 15 [minuty]:

Widzę że kolega zakładający post jest mieszkańcem Warki.W Warce prowadziliśmy odwiert studni głębinowej dla Zakładów Piwowarskich.Prowadziliśmy również przez jeden miesiąc badania czy w Warce można wykonać ujęcie wodne dla miejscowej ludności.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 20 Lut 2018 06:23
    zyzio-warka
    Poziom 6  

Co do usytuowania pompy w studni to jestem spokojny (pompa umieszczona przez osobę która zajmuje się tym od lat). Zabezpieczenia przed suchobiegiem nie ma gdyż wydaje się praktycznie niemożliwym żeby brakło wody w studni. Co do elektrozaworów to nie możemy z nich zrezygnować ponieważ raz będzie się otwierał jeden elektrozawór a raz drugi i nie po to chce zamontować sterownik gsm żeby i tak musieć ręcznie przestawiać zawory. Potrzebuje bardziej informacji na temat czy schemat narysowany przeze mnie jest poprawny i czy będzie działał jak trzeba.

0
  Szukaj w 5mln produktów