Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Altea brak sterowania szybami tylnymi z panelu kierowcy

Kwachuu 24 Lut 2018 00:22 384 5
  • #1 24 Lut 2018 00:22
    Kwachuu
    Poziom 4  

Marka:Seat
    Model:Altea
    Chassis (płyta lub główne podzespoły):
    Matryca/Panel (jeśli występuje):
    Inne (uwagi): Witam, bardzo proszę o pomoc z Moim Seatem.
    Samochód sprowadzony z Danii jako ciężarowy, nie było kompletnie sterowania tylnymi szybami, sterowanie zamkami ok. Po przewertowaniu VCD-esem dalej nic, jak się okazało zasilanie silniczka szyb- przecięty kabel i wklejona szyba na silikon, po zlutowaniu, i rozklejeniu mamy sterowanie z tylnych (!) przycisków. Niestety dalej nie ma sterowania z panelu kierowcy, a na dodatek nie widzi teraz tylnych lewych drzwi- bark połączenia ze sterownikiem. Podmieniałem cały zamek ze sterownikiem i dalej nie widzi drzwi. Przewody w drzwiach ok, w słupku też nie uszkodzone. I tu moje pytanie co mogę jeszcze zrobić, sprawdzić ? Może sterowanie szybami i brak połączenia z lewym zamkiem leży jednak w tym kodowaniu, gdyż przed całą tą naprawą miałem (chociaż) połączenie z lewymi drzwiami. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lut 2018 01:00
    zdzichokol
    Poziom 10  

Sprawdzałeś czy przewody idące do lewych przednich drzwi są całe, często przerywają się wewnątrz harmonijki. Co może powodować podobne problemy jak u Ciebie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Lut 2018 14:03
    Kwachuu
    Poziom 4  

Przewody sprawdzałem, w harmonijce całe.

0
  • #4 24 Lut 2018 18:24
    milejow
    Poziom 42  

Sprwdź włącznik blokady tylnych szyb na panelu w drzwiach kierowcy czy nie jest na stałe włączony

0
  • #5 27 Lut 2018 11:42
    Kwachuu
    Poziom 4  

milejow miałeś racje , z panelu sterowania kierowcy wymontowano części, nie ma możliwości załączenia tylnych szyb, potem podrzucę fotkę jak to wygląda. Dzięki.

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Seat Altea brak sterowania szybami tylnymi z panelu kierowcySeat Altea brak sterowania szybami tylnymi z panelu kierowcy

Zdjęcie rozebranego przycisku, nie ma żadnego elementu pod przyciskiem do blokowania szyb (biała prostokątna gumka). A jak teraz włączyć szyby na stałe, bez wymiany panelu ? Dzięki za odpowiedzi.

0
  • #6 02 Mar 2018 10:10
    Kwachuu
    Poziom 4  

Witam, niestety nadal mam problem ze sterowaniem tylnej lewej szyby, po podłączeniu silniczka mam sterowanie z przycisku z tyłu ale tylko przez jakiś czas, potem dopiero ponowne rozpięcie i wpięcie kostki w silniczek daje nam możliwość sterowania. Co może być tego przyczyną ? Uszkodzony moduł komfortu ?

0