Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nissan Micra K12 - Spotkanie z krawężnikiem

Rakovia 27 Lut 2018 21:38 339 3
  • #1 27 Lut 2018 21:38
    Rakovia
    Poziom 9  

Hej.
    Ostatnio moja Micra miała spotkanie z krawężnikiem przy ostrym zawracaniu na oblodzonej jezdni. Prawa tylna felga do wymiany. Wymieniłem od razu dwie z tyłu do kompletu. Problemy jednak się dopiero zaczęły. Po uderzeniu zaczęła ściągać w lewo. Po wymianie uszkodzonej felgi, nic się nie poprawiło. Pojechałem na geometrię. Mechanik ustawił przód i przestało ściągać. Z tyłu nic nie robił, bo jest belka i powiedział, że tam geometrii się nie ustawia. Ale zaznaczył, że tył trochę "pływa" i żyje własnym życiem przy prędkościach powyżej 60 km/h. Co może być przyczyną dziwnego zarzucania tylnej osi: skrzywiona belka, uszkodzone łożysko w kole? Jak to zdiagnozować? Przy jeżdzie nie słychać, żeby coś "wyło" w kole.

0 3
  • #2 27 Lut 2018 22:43
    miroix
    Poziom 20  

Po pierwsze pojechać do normalnego i sprawdzić cała geometrię, po takim uderzeniu można się spodziewać nawet przestawienia belki przez odkształcenie samych punktów mocowania, nawet delikatnie wykrzywienie belki i przez to pochylenie koła będzie dawało też taki efekt a to tylko sprawdzi dobry fachowiec który wie co robi i potrafi dokładnie sprawdzić całą geometrię. Po drugie, zmienić mechanika, jak będzie normalny to dojdzie co i jak. Przyczyn może być kilka i co to za specjalista ustawiający geometrie a na koniec mówiący tylna belka żyje własnym życiem, zasadniczo unikać takich specjalistów. Belka jak jest uszkodzona zaznaczam sama belka to się wymienia, droższa opcja, lub oddaje do regeneracji. Reszta to wróżenie z fusów. Podstawa jak napisałem to normalny mechanik.

0
  • #3 28 Lut 2018 10:06
    Rakovia
    Poziom 9  

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Dodam tylko, że na tyle są szersze felgi 5,5, a z przodu standardowe 5 cali. Amortyzatory z tyłu do wymiany, bo słabo trzymają (info po przeglądzie). Jeśli te informacje mają wpływ na noszenie tyłu samochodu.

0
  • #4 28 Lut 2018 12:38
    Rakovia
    Poziom 9  

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Dodam tylko, że na tyle są szersze felgi 5,5, a z przodu standardowe 5 cali. Amortyzatory z tyłu do wymiany, bo słabo trzymają (info po przeglądzie). Jeśli te informacje mają wpływ na noszenie tyłu samochodu.

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Normalny mechanik zobaczył skrzywienie belki tylnej. Tanio kupiłem używaną z gwarancją rozruchową.

0