Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra /automat/

16 Sie 2005 22:42 10164 13
  • Poziom 12  
    Witam dogłębszych znawców tematu.Mam pytanie czy półośki od automatycznej skrzyni będą pasowaly do manualnej=chodzi mi o zmiane z autom. na manual. Vectra A 93r motor 1,8. Pozdr.73!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    co znudzila ci sie jazda automatem ,czy skrzynka padla a co do polosi nie bedzie pasowac
  • Poziom 12  
    Ok! tak myślałem ale wolałem się upewnić bo ta skrzynia wydaje mi się szersza . odnośnie jazdy to niejeżdziłem aut. ale mam możliwość przywiezienia auta z Niebiec w wrecz Idealnym stanie!! i myślałem o ewentualnej zmianie jakby mi coś nie pasowalo.
  • Poziom 11  
    Mam Vectre automat 2.0 , jeździ się tym na tyle rewelacyjnie, że po awari skrzyni bez zastanowienia zmieniłem z automatu na ...automat.
    Trzezba bardzo dbać o tą skrzynię, ale przyjemność z jazdy jest na prawdę wielka
  • Poziom 12  
    dzisiaj w nocy jade po to -cos zobaczymy pierwszy raz autom. =no ciekaw jestem wrażeń.Ale jestem ciekaw ile to więcej będzie paliło z tym motorem 1,8 co prawda i tak to zagazuje z wiadomych względów. A jeszcze jedno czy przy zmianie skrzyni na manual trzeba zmieniać kompa? bo to co się w pracy nasluchałem od kol. to Różne Cuda.
  • Poziom 18  
    Jak chcesz zmienić skrzynie na automat, to w tym samochodzie nie powinno być większych problemów z tym, dochodzi jedynie komputer od skrzyni i połącznie go z komputerem od silnika, tak to wygląda najczęściej. Ogólnie jest to prosty samochód, bo sam go posiadam i też z silnikiem 1.8, ale w manualu. Jednak kolejny samochód będzie najprawdopodobniej w automacie, bo ma kolega i super się jeździ, szczególnie w mieście, nie trzeba się męczyć ze sprzęgłem
  • Poziom 12  
    No witam. i mam to coś już w garażu jeszcze tylko papiery załatwić i będzie się męczylo po polskich drogach!!. Pytałem o zmiane w razie W z autom. na manual co z kompem?. Niewiem czy się przyzwyczaje do autom. jak do tej pory to same manuale =moze być ciężko/duzo jeżdze na luzie/ a po miesiącu jazdy zdecyduje co zrobic.No i ile to w autom. spali więcej od manuala.Pozdr. 73!
  • Poziom 18  
    Z kompem nic się nie robi. Jak pojeździsz dłużej to jeszcze polubisz, a później nie będziesz chciał manuala chyba że lubisz wajchować i trochę poszaleć, choć na automacie też można. W automacie to też mniej więcej jak jazda na luzie po puszczeniu gazu, bo hamowanie wtedy silnikiem jest znikome. Co do palenia, to musi spalić trochę więcej ze względu na mniejszą sprawność sprzęgła hydrokinetycznego, przez co obroty silnika są trochę wyższe niż silnika w manualu przy tej samej prędkości
  • Poziom 12  
    Nie rezygnuj z automatu jest naprawdę super co zreszta docenisz po około 1 miesiącu jazdy.
    A na początek proponuje abyś przygotował sobie coś w stylu paska który
    przywiążesz sobie do fotela po lewej stronie a podczas jazdy drugi koniec
    będziesz sobie zakładał na lewą stopę w taki sposób abyś nie mógł dosięgnąć do pedałów tą stopą.

hehe zapytasz pewnie po co.

Z pewnych względów bezpieczeństwa, dlatego że jesteś przyzwyczajony do 3 pedałów w aucie a tu masz tylko 2 i w razie np.
    zbliżania się do świateł odruchowo będziesz chciał wcisnąć pedał sprzęgła co być może zakończy się
    lekkim rozbiciem twarzy a w najgorszym razie jadący za tobą kierowca poprostu nie zdąży się zatrzymać
    a wtedy auto do remontu no i niepotrzebne koszty i stracone nerwy.

Dodam iż ten sposób osobiście przeprowadziłem na moim Ojcu który za
    cholerę nie mógł sie nauczyć jazdy automatem, a nawet chciał juz sie pozbyć auta. Teraz mój Ojciec mówi,
    że już nigdy więcej nie kupi manuala hehe naprawde.
  • Poziom 12  
    Witam.W końcu usiadłem do kompa,dzięki za posty napewno jakąś opcje obiore z porad do nauki jazdy tym autom. popraktykuje co to jest to [ S ] i jakas [ * ] .Jak pisałem miesiąc - a pożniej decyzja.A jeszcze jedno olej w skrzyni jest oki (wzrokowo oceniając jego czystość) ale co ile go się wymienia?- bo moze warto jak mi się ta jazda spodoba to lepiej zapobiegac niż leczyć ewentualne skutki swej niewiedzy!. Skrzynia to mod. AF20.Pozdr. znawcow tego tematu!
  • Poziom 18  
    To "S", to sportowy styl jazdy kręci silnik pod czerwone pole, ale można i na tym jeździć normalnie, natomiast "*" ta gwiazdka jest do jazdy zimą, jak dobrze pamiętam to blokada mechanizmu różnicowego, więc nie ma problemu z ruszaniem w śniegu, bardzo pożyteczne w zimie.
    Co do wymiany oleju w automacie, to różnie z tym jest raz producent nie przewiduje wymiany oleju, czasem co 100.000km lub więcej, a czasem tylko go uzupełniać tylko.
  • Poziom 11  
    co do wymiany plynu chydrallicznego to nie istnieje taki plyn ktorego sie nie wymienia a filtr myslicie ze jest wieczny jezeli masz instrukcje obslugi tam napewno napisali co ile tysiesy kilomertow albo co ile lat te plyny sie starzeja,no i jeszcze jedna sprawa ktory to rok twojej bryki
  • Poziom 12  
    Hej. Znalazłem chwile, auto 93r 115 tyś przebiegu w stanie SuPeR dlatego to wziełem nie dokońca przekonany z powodu tego autom. Ksiązki nie mam w innym razie bym oto nie pytał.Posiada hak hol. ale gniazdo jest inne niż nasze (ma więcej pinów i oczywiście kabli) może ktoś zna się na tym aby zaszczepić mu nasze gniazdo BEZ wycinania pozostałych kabli. Sorry że odbiegłem od tematu ale ta sprawa mnie meczy, a wole zrobic teraz w miare wszystko jak auto czeka na papiery niz jak juz się wyjedzie to wiadomo!.
  • Poziom 12  
    Oki.już się dokopałem interesujących mnie rzeczy odnośnie auta. eszcze raz dzięki i temat zamykam!!