Witam!
Chodzi mi o coś takiego, żeby podłączyć mikrokontoler (przetornik alalogowo-cyfrowy) do linii telefonicznej i rozpoznać takie sygnały jak np. : rozmowa przychodząca, początek rozmowy wychodzącej itp.
W jaki sposób to rozpoznać? Co zmienia się na linii telefonicznej podczas wystąpienia tych zdarzeń? Napięcie?
Jakie napięcie jest na linii telefonicznej?
Bardzo proszę o skrótowy opis na forum i linki do materiałów na ten temat.
Pozdrawiam.
Chodzi mi o coś takiego, żeby podłączyć mikrokontoler (przetornik alalogowo-cyfrowy) do linii telefonicznej i rozpoznać takie sygnały jak np. : rozmowa przychodząca, początek rozmowy wychodzącej itp.
W jaki sposób to rozpoznać? Co zmienia się na linii telefonicznej podczas wystąpienia tych zdarzeń? Napięcie?
Jakie napięcie jest na linii telefonicznej?
Bardzo proszę o skrótowy opis na forum i linki do materiałów na ten temat.
Pozdrawiam.