Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie głośniki 5.1 wybrać i czy celować w zestaw typu Logitech Z906 lub Z-5500?

2mnemonic2 11 Mar 2018 13:56 633 3
    2mnemonic2
    Level 11  
    Cześć
    Chciałbym nabyć jakiś zestaw 5.1 do mojego salonu.... Nie nie stereo zależy mi na 5.1 bo filmy, bo gry i dopiero gdzieś dalej muzyka.
    budżet około 1000pln może +10% rzecz jasna z tak zasobnym portfelem celuję w używki.
    Salon 20m2 z tym że strefa do słuchania jak widać na modelu około 2 m szerokości 2,5 - 3m od tv plus jeszcze jakieś 90cm miejsca za kanapą.Jakie głośniki 5.1 wybrać i czy celować w zestaw typu Logitech Z906 lub Z-5500?
    Z moich skromnych doświadczeń z jakże badziewnym zestawem logitech z506 wiem że potrzebuję czegośz dts i wyjściem cyfrowym optycznym lub hdmi.
    I tu pytanie w tych pieniądzach celować w jakiś zestaw komputerowych 5.1? jak np logitech z906 lubZ-5500?
    Czy pokusić się o zestaw amplituner plus głośniki? Jeżeli głosniki to podłogówki (jamo eltax) czy przy tym pomieszczeniu raczej coś mniejszego do powieszenia na ścianie widziałem sporo takich zestawów harmana czy np yamahe ns-c20
    I ostatnia kwestia, co sądzicie o umiejscowieniu tylnej pary na podstawkach zaraz za kanapą czy na ścianie?
    Mile widziane wszystkie sugestie linki do sprzętu itd
    Pozdrawiam
    M.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bbobii
    Level 27  
    2mnemonic2 wrote:
    I tu pytanie w tych pieniądzach celować w jakiś zestaw komputerowych 5.1? jak np logitech z906 lubZ-5500?

Zdecydowanie tak, jest to dobra droga.

Zależy ile osób na raz będzie korzystać jak 2 to mogą być podstawki za kanapą, powyżej 2 to na ścianie.
    2mnemonic2
    Level 11  
    Dzięki kolego,
    A może ktoś pokusił by się o przegląd aktualnych ofert na alledrogo i subiektywne złożenie czegoś z używek mniej więcej pod pomieszczenie z1 posta? Taki zupełnie podstawowy zestaw amplituner plus glosnki 5.1 lub 5.0, oczywiście poza budżetem, tak dla fanu.
    Dzięki i pozdrawiam.
    M