Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki najlepsze do pokoju o wymiarach...

16 Gru 2006 22:14 3014 25
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam mały dylemat bo chciał bym sobie kupić dobre zgrane głośniki do komputera (do filmów, muzyki i gier). Obecnie mam dość dobry sprzęt ale nie jest on zgrany, gdyż te głośniki które mam nie są od jednego zestawu i dźwięk nie jest dość dobry.
    Mam pokój o wymiarach 5,60 x 4,20 m.
    Posiadam kartę Sound Blaster Audigy 5.1
    Moje propozycje na głośniki są następujące tylko proszę o poradę bo nie wiem czy one nie będą za słabe jak na taki pokój. Głośniki jakich szukam powinny być zgrane i grać ładnym basem.

Propozycje:
    http://www.allegro.pl/item148971216_creative_7_1_t7900_nowe_super_cenka_349_pln_.html
    http://www.allegro.pl/item149294532__glosniki_creative_i_trigue_5600_wroclaw_.html
    http://www.allegro.pl/item150030845_creative_gigaworks_progamer_5_1_g500.html

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 32  
    Chcesz zespół zgrany - trąbka, pompka i organy :)

O co ci chłopie chodzi, bo nic nie kapuje z twojego postu.

"...Obecnie mam dość dobry sprzęt ..."
    "...chciał bym sobie kupić dobre zgrane głośniki do komputera ..."
    "...Głośniki jakich szukam powinny być zgrane..."
  • Poziom 9  
    Mają być dobre fajnie grające głośniki jak na taki pokój, którego wymiary podałem w poście wyżej.
  • Poziom 32  
    Z tych pierdziawek co podałeś, to chyba te ostatnie mogą jakoś zagrać, ale ciężko coś powiedzieć po wyglądzie i parametrach.
    Idź do jakiegoś Media-Marktu, czy czegoś podobnego i posłuchaj osobiście.
  • Poziom 9  
    Fajnie tylko, że jak pójdę do jakiegoś Media-Marketu to i tak nie będę wiedział jak to będzie grało w moim pokoju. Może byś podał jakiś inny zestaw skoro te które ja podałem Ci nie pasują...
  • Poziom 17  
    zaden z tyw zestawow tak naprawde nie gra dobrze - zalezy jakie kto ma wymagania, sam mialem ktoregos z tych kreativ'ow 5.1 i oddalem bratu za darmo, do gier mogą byc ewnt. filmy, ale muzyki na tym nie posluchasz czysto i tym bardziej juz glosno, to akurat wyjatkowo bylo ograniczone! Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Skoro te co ja wybrałem nie są dobre co jest bardzo prawdopodobne. To podajcie waszym zdaniem jakieś dobre głośniki.

Mogę dodać że posiadam Amplituner i ewentualnie jeśli było by to lepsze rozwiązanie kupić głośniki do kina tylko jak już to jakie ? i wolał bym żeby ten zestaw posiadał subwoofer
  • Poziom 9  
    To chyba najlepiej będzie jak pozbieram i kupie już wcześniej wypatrzony zestaw Logitech Z-5500
  • Poziom 33  
    to po co zadajesz pytanie na forum, skoro pozniej piszesz, ze zrobisz zupelnie co innego niz ci tu radza? jesli masz juz jakis amplituner to przegladnij oferte. Powiedz jeszcze jaki to amplituner
  • Poziom 43  
    Kup lepiej dobre stereo. Kiedyś wszyscy tak słuchali i przestrzeni nie brakowało, mimo, iż słuchało się pobrudzonych 10x nagranych kaset.

Słyszałem te zestawy. Jesli nie mają głośników wysokotonowych czyli konstrukcji dwudrożnych satelić -> wybierz inne. Jesli subwoofer jest mniejszy niż obudowa minitower -> nie kupuj -> będzie to jedno wielkie dno -> dudnienie i tyle.

jesli to ma grać z komputerem i chcesz to dobrze zgrać to najlepiej kupić 3 wzmacniacze stereo na allegro - powiedzmy stare unitry. Podpiąc przejściówkami do komputera. Do tego kolumny Fronty duże masywne, centralny płaski w układzie D'appolito tyły małe kolumny, jednak o dużej skuteczności. I zawsze to jakoś zgrasz.

Po za tym przy tym co prezentuje Creative to lepiej kupić tańsze glośniki lub wzmacniacz 5.1 jakiś najtańszy (w środku siedza te same układy scalone) Starczy 5x10 + 20W z powiedzmy TDA2030 x5 + 2050x1. Pobór z kontaktu jakieś 120W.

Powiedzmy AKIRA za 300zlotych do tego na początek 5 kolumn z drugiej albo trzeciej reki. http://allegro.pl/item150346952_amplituner_akira_bk_166.html
  • Poziom 15  
    A nie lepiej za te 500 kupic Altuski?
  • Poziom 9  
    Tremolo dzięki za rade ale mam już dość czegoś takiego że każdy głośnik jest inny bo to lipnie gra chce kupić jeden zgrany zestaw.

Posiadam Amplituner Sony STR-DE 425 moc wyjściowa jest ok 100W dokładnie nie wiem bo kupiłem go na giełdzie bez niczego dostałem tylko informacje od sprzedającego o mocy wyjściowej dokładnie nie pamiętam ile ale chyba nawet ponad 100W.

Caleb_ to ja już wole dołożyć i kupić ten zestaw Logitech'a i być pewnym że się nie zawiodę niż kupować dobre głośniki do kina za ok 900zł
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam
    Polecam firme Creative !

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam. A ja polecam tak jak mowi Tremolo. Kupić jakieś dobre ale naprawde dobre stereo (nie jakieś alphardy itp.). Popatrz na allegro czasami sa jakieś fajne zestawy. Ja bym proponował do takiego pokoju właśnie coś pokroju altusow. Tylko musza być dobrze zregenerowane bądź wcale nie ruszanie. Na żadnych gumach nie bierz.
  • Poziom 22  
    Witajcie !
    Jak najbardziej popieram kolegę wiewior_kg niema to jak zestaw STEREO coś z ALTUSA 140 lub 300 te zestawy miażdżą jakością jak i basem te komputerowe głośniczki o mocach 500 wat :d

pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Arek_14 napisał:
    Caleb_ to ja już wole dołożyć i kupić ten zestaw Logitech'a i być pewnym że się nie zawiodę niż kupować dobre głośniki do kina za ok 900zł
    skoro sam wiesz lepiej cokolwiek by ci ktos nie proponowal to nie rozumiem istoty tego tematu? czekasz az ci ktos napisze, ze logitechy sa swietne i utwierdzi cie w tym przekonaniu?

chyba najlepsza opcja bedzie zamkniecie tematu...
  • Poziom 43  
    To dlaczego stosuje się zestawy rżnogłośnikowę? Mówię tu o poważnie, powiedmzy zestaw Tannoy Mercury: przody M2 tyły M1, środek mC, subwoofer Mercury.I na pewno będzie zgra. Tonsil Excellence, też są całe zestawy. Pierwszy zestaw można rozbuwować powiedzmy

Środkowy głośnik i przednie musza być specyficzne przody w układzie pionowym tyly w układzie pojedyńczym, boki mogą być w układzie Dipolowym, central w układzie poziomym, subwoofer w układzie dowolnym.

W przypadku dobrych kolumn cięzko powiedzieć że się nie zgrają, skoro różnią się tylko pasmem odcięcia i charakterystyką kierunkową, dla uzyskania określonego nagłosnienia, mocnej przestrzeni, dużo mniej niż zestawy niskiej półki o których mowa: Creative. Chodzi o to by dźwięki rozproszone współgrały z dźwiękami punktowymi dlatego mieszane zestawy wcale nie są złe. Mając zestaw Creative'a tracisz niższe pasmo które będzie widoczne w głośnikach przednich.

To trochę głupie rozpowiadać na temat wyższości prawie takich samych układów głośnikowych Creative'a Logitecha, Manty, Elty i innych pierdziawek. 900 złotych to troche drogo. Po za tym jak zauważył Caleb to bezsensownie zadane pytanie, skoro pytający i tak jest najmądrzejszy na świecie.

Sam złożyłem ciekawy zestaw: przody Eltaxy AV-50 tyły Quadrale Phase Zero, subwoofer samoróbny. A i tak najbardziej lubie słuchać w stereo bo to lepiej brzmi w małym pomieszczeniu. Po za tym nie mam tak wielkiego pokoju jak Ty, więc nie mogę tego okiełznać. Jakbym miał taką przestrzeń jak Ty bałbym się kupować czegoś o skuteczności mniejszej jak 88dB i głośnikach mniejszych jak 16-18 cm basowych. 20 m2 to już fajne kino aż strach tu ładować. Miałem przyjemność słuchać Logitecha w takim pomieszczeniu (mała sala komputerowa) i powiem Ci tak, o ile jeszcze satelity grały czysto w zakresie średnich i wysokich to denerwował mnie brak basu z nich. Cały bas był przemielony przez 16cm głośnik wpakowany do BR grający chyba na 20msekund opóźnienia.

To żeby nie kupować pierdziawek firm komputerowych jest poparte doświadczeniami, nie widziałem żadnej opinii takich zestawów w czasopismach Audio, nie widziałem na elektrodzie nikogo w dziale DIY, ktoby próbował naśladować firme Creative, wiekszość kin domowych była w układzie klasycznym: duże glosniki z przodu w układzie D'appolito lub 2drożnym 3głośnikowym klasycznym, mniejsze głosniki z tyłu oparte na jednym przetworniku z przodów i takim samym wysokotonowcu. Środek na mniejszym przetworniku basowym lub dwóch dalej, z taką samą kopułką. Niskotonowy w zasadzie im większy tym lepszy. Nawet powoli w Media Markcie takie coś sprzedają. Może Ty mógłbyś kupic zestaw malych głośników, ale przy takim układzie można kupić tanszą firmę niż Logitech. Ale masz moim zdaniem za duży pokój.
  • Poziom 22  
    Witam
    Kolego Arek_14 posłuchaj lepiej co Tremolo napisał ma 100% racje !

Myślę że zostało wszystko napisane w tym poście i Temat można zamknąć !

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Hmm może i macie racje że lepiej było by kupić głośniki do kina domowego nie do kompa bo z każdego będzie bas no to w takim razie jeśli jesteście w stanie to podajcie jakieś dobre zestawy w przyzwoitej cenie (ja chce 5.1 i tu raczej nie zmienie zdania, chce taki np. do oglądania filmów 6 kanałowych.)
    Jeśli możecie podajcie jakieś konkretne zestawy z dobrą mocą do takiego pokoju jak mój i czy propozycja IrekKo była by dobra chociaż pewnie to są bardzo dobre głośniki. http://www.pixmania.com/pl/pl/169143/art/infinity/zestaw-g-o-nikow-5-1-tss.html#avisconso2
  • Poziom 9  
    no mogły by być tylko KODA nie wiem czy dobra firma
  • Poziom 15  
    Na pewno Lubsza od creativa i innego chłamu komputerowego
    moim zdaniem koda oferuje najlepszy sprzęt w stosunku jakości cena oczywiście można znaleśc jakieś ciekawsze używane
    kup ten zestaw ale z SW 1000v2[jak masz na to kase bo takiego zestawu nie kupuje się na rok tylko na trochę więcej czasu
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie nie wiem czy w dobry temat trafiłem mam taki mały zestawik samoróbka wzmacniacz a raczej 3 wzmacniacze w jednym na tda1557 jakie mogli byście polecić mi głośniczki na tył bo sub i przód już mam a tył działa mi na samochodówkach "takie chińskie badziewie "triasun" niestety moje finanse są ograniczone wiec tak kleje pomału do kupy z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 10  
    [quote="IrekKo"]Chcesz zespół zgrany - trąbka, pompka i organy :)

O co ci chłopie chodzi, bo nic nie kapuje z twojego postu.

Siema widzę że sie troche znasz na sprzecie wiec chciałbym zapytać dlaczego mój zestaw gra z małym poczuciem basu (troche jego jest ale potrzebuje więcej ;D) MÓJ SPRZĘT TO WIEZA FISHER TAD-M77 250WATT POBORU Z SIECI 6OHM NA ZWYKŁE KOLUMNY I 16 NA SURROUND MAM DO NIEJ PODŁACZONE KOLUMNY SCHNEIDERA 2 X 100 WATT I TUBE 60 WATT JAK ZWIEKSZYC BASS W MOIM POKOJU MA ON 10M/2 PROSZE NIE UZYWAĆ ZNIEZROZUMIAŁYCH WYRAZEŃ DOPIERO "RACZKUJE" W TYCH SPRAWACH Z GÓRY DZIEKI !! MOŻE WIESZ KTO BY SIE CHCIAŁ ZAMIENIC NA JAKIS FAJNY SPRZET?? ODP ;Dpowinny być zgrane..."[/quote][color=red][/color]
  • Poziom 10  
    kumpel ma te giga works'y on jest z nich zadowolony ale ja osoboscie uwazam ze nie zna sie on na muzyce i creativ nie jest dobry jakosciowo masz sredni pokoj sam uwazam ze wystarcza ci logitech x530 sam jestem ich szczesliwym posiadaczem i jestem bardzo zadowolony aha ma on ta sama karte dzwiekowa co ty a ja mam zintegrowana i sterowniki c-media 97 . jakosc twoich glosnikow tez zalezy od tego jak je porozstawiasz i ustawisz. wada tych logitechow jets tylko to ze przy calkowitym wyciszeniu slychac jakies ruskie radio :) lub cos szumi ale jak sie je troche podglosi jest wszystko oki . pomysl dobrze czy chcesz creativ! pzdr