logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zalewa świece w skuterze!

Artur006 11 Mar 2018 22:16 26142 16
REKLAMA
  • #1 17096846
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Mam problem ze skuterem Yamaha Boster z 1998 r. Problem jest następujący, zalewa świecę gdy chcę go odpalić. Przeczyściłem gaźnik i nic, dalej to samo już nwm co robić.
  • REKLAMA
  • #2 17096857
    Pedros050
    Poziom 43  
    Posty: 17907
    Pomógł: 2471
    Ocena: 3918
    Witam. Sprawdzałeś iskra jest?
  • #3 17096875
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Iskra jest ok, sprawdzałem na nowej świecy.
  • #4 17096899
    1133
    Poziom 14  
    Posty: 47
    Pomógł: 12
    Ocena: 29
    Sprawdź kompresję.
  • #5 17096906
    Pedros050
    Poziom 43  
    Posty: 17907
    Pomógł: 2471
    Ocena: 3918
    Kiedy zaczęło go tak zalewać przed czyszczeniem gaźnika czy podczas jazdy zgasł?
  • REKLAMA
  • #6 17096937
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Podczas jazdy strzelał ale bardziej pluł tym paliwem z tłumika przed czyszczeniem gaźnika
  • REKLAMA
  • #7 17098354
    Staszek49
    Poziom 35  
    Posty: 2421
    Pomógł: 228
    Ocena: 1139
    Jeśli iskra jest pewna i zalewa świecę, to faktycznie trzeba sprawdzić ciśnienie w cylindrze oraz poziom paliwa w gaźniku. Podejrzewam za wysoki poziom paliwa w gaźniku, w wyniku tego silnik dusi się i nie jest w stanie przepalić zbyt dużej dawki paliwa. Stąd też wyciek paliwa z rury wydechowej i niemożliwość zwiększenia obrotów silnika.
    Oceń, czy tłumik jest drożny.
  • #8 17098638
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Dziś próbowałem odpalić i to samo i na dodatek zacina się tłok jak jest w górze
  • #9 17098679
    Pedros050
    Poziom 43  
    Posty: 17907
    Pomógł: 2471
    Ocena: 3918
    Tłok jest w górze czyżbyś zatarł silnik?
  • #10 17098719
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Jak jest w górze to gdy z komniaka go palę to przycina się tłok
  • REKLAMA
  • #11 17098760
    Pedros050
    Poziom 43  
    Posty: 17907
    Pomógł: 2471
    Ocena: 3918
    Nawet jak jest odkręcona świeca? To szykuje się remoncik.
  • #12 17098847
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Jak świeca odkrecona to nie
  • #13 17098879
    Pedros050
    Poziom 43  
    Posty: 17907
    Pomógł: 2471
    Ocena: 3918
    To pewnie strasznie zalany jest silnik tym paliwem odkręć rurę wydechową wyjmij świece z kapturka odepnij zasilanie na cewkę zapłonową i wypompuj to paliwo ze środka jak masz rozrusznik a jak nie to kopanie pozostaje i zakręć kranik tak żeby paliwo nie leciało do środka cylindra z powrotem.
  • #14 17099014
    wodzu_1
    Poziom 25  
    Posty: 622
    Pomógł: 72
    Ocena: 143
    Odkręć wydech od cylindra, wykręć świecę i energicznie kilkakrotnie użyj kopniaka jednocześnie delikatnie przytykając otwór do świecy, Ważne, nie dotykaj kabla wn. od świecy. Zaobserwuj co wydostaje się z wylotu cylindra, oraz z gniazda świecy. Być może masz za wysoki poziom paliwa w gaźniku, albo zatkany wydech. Przed czyszczeniem gaźnika strzelał w gaźnik czy w wydech, jaki był kolor spalin: kopcił na czarno, czy bardziej na biało niebiesko? Nikt Ci nie odpowie na Twoje pytania bez podania konkretów, chyba, że nazywa się... Wróżbita Maciej. Trochę humoru. Bez obrazy.
  • #15 17099115
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    A jak to zrobię wszystko złożę i znowu będzie zalewac?

    Dodano po 5 [minuty]:

    Kopcil na niebiesko

    Dodano po 2 [minuty]:

    A jak jest za wysoki poziom paliwa w gaźniku to jak to wyregulowac?
  • #16 17099149
    wodzu_1
    Poziom 25  
    Posty: 622
    Pomógł: 72
    Ocena: 143
    Najpierw zrób co Ci podpowiadają. Bez tego nikt ci nie pomoże, nawet wspomniany wróżbita.
  • #17 17099165
    Artur006
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Ocena: 6
    Jutro będę działał i się okarze. Jak coś będę dalej pisał

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z skuterem Yamaha Boster z 1998 roku, który zalewa świecę zapłonową podczas próby uruchomienia. Po czyszczeniu gaźnika problem nadal występuje. Użytkownik potwierdził, że iskra jest w porządku, a silnik strzelał i pluł paliwem z tłumika przed czyszczeniem. Uczestnicy dyskusji sugerują sprawdzenie kompresji, poziomu paliwa w gaźniku oraz drożności tłumika. Wskazano również na możliwość zatarcia silnika, co potwierdza zacinanie się tłoka. Użytkownik planuje podjąć dalsze kroki w celu rozwiązania problemu.
REKLAMA