Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywne nadstawki do 3 tys; max 100 - 120 osób

12 Mar 2018 00:54 894 12
  • Poziom 7  
    Witam, postanowiłem się przesiąść z wysłużonych LDMów bodajże plp312 300 watów 8 ohm na coś aktywnego do 2,5 tys zł za 2 kolumny. Zaznaczam, że posiadam aktywny subwoofer 800 watów, więc odciąży trochę górę. Głównie gram na 18 stkach oraz podobnych eventach (jeśli chodzi o wiek) do max 120 osób w 99% na salach działkowych. Rozglądałem się ostatnio i trafiłem na coś takiego:

-Alto TS210 1169zł
    -Mackie Thump12A 1229zł

Zależy mi na pewnej mobilności i też nie chciał bym kolosów z tego względu. Znacie te kolumny? Polecacie coś innego ?

Chciałem jeszcze dopytać czy znalazł by się jakiś w miarę mikser do 6-7 stów który połączy 2 kolumny aktywne, subwoofer, 1 mikrofon i kontroler DJ ?
  • Poziom 43  
    DJ Philip C napisał:
    Aktywne kolumny do 2,5 tys max

Graj dalej na PLP-312 i uzbieraj na dobre nadstawki, bo w tej kasie nie kupisz lepszych od tych co masz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    DjMapet napisał:
    bo w tej kasie nie kupisz lepszych od tych co masz.

To w takim razie co było by porównywalnego w tej klasie? Jaki konkretny model i mniej więcej jak cenowo bym się musiał przygotować ?
    Może coś używanego np. dalej z LDM'a ew. jakieś HK Audio ?

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie ten przedział cenowy, graj dalej na PLP. Ja mam ze stajni LDM GDP-712AXPRO i jestem z nich bardzo zadowolony. Ale cena 2x taka. Czasami gram aktywnie nimi, czasami pasywnie bo też jest tak możliwość. Potrzebuje aż 4 subwooferów żeby nadgonić je dołem.
  • Poziom 7  
    Wiem wiem, ze nie ten przedział cenowy...

Ostatnio na OLX rzuciły mi sie w oczy RCF 312 A. 2 sztuki mieściły sie w 3 tys zł. Polecilibyście ?
  • Poziom 18  
    Ja się nie wypowiem na temat tego dokładnie modelu, może koledzy.
    Mój zaprzyjaźniony zespół weselny ma RCF 715 A MK IV to one grają fajnie, dynamicznie i bardzo głośno. Te na pewno bym ci polecił. koniecznie musisz zmieniać teraz? Uzbieraj więcej $ odłóż inwestycje w czasie a nie pożałujesz.
  • Poziom 7  
    No dobrze, w takim razie czy Koledzy/Koleżanki moglibymi podać jaki budżet powinienem mieć na:

Uzywane nadstawki, na 18stki do 100 - 120 osób - klasa porównywalna do LDM plp312 ?

Oraz proszę o polecenie miksera, maksymalnie kompaktowego, którym „połapie”: 1 mikrofon, 1 źródło dźwięku (kontroler midi) oraz subwoofer aktywny.
    Zalezy mi tez zeby szumy były jak najniższe.

Ewentualnie czy ktos cos wie o tym modelu, czy sie nadaje ? Allen&Heath ZED 60 10FX
  • Poziom 43  
    Jaki masz subwofer"? Ma crossover, czy masz zewnętrzny? Jak dzielisz pasmo? Czym zasilasz PLP?
    Te PLP już są tak wysłużone, ze nie da się nimi grać? Jeśli tak, to był by to jakiś odosobniony przypadek, bo nawet nie słyszałem o tym, by komuś te kolumny padły.
    Chyba, że były mocno katowane przesterem i do tego były nie odcięte - leciały całym pasmem.

DJ Philip C napisał:
    Allen&Heath ZED 60 10FX

To dobry mikser.
    Coś od Suundcraft-a, tez możesz brać pod uwagę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    DjMapet napisał:
    Jaki masz subwofer
    Box Electronics BXL-15D
    DjMapet napisał:
    Jak dzielisz pasmo?
    Szczerze? Nie znam się na tym praktycznie wgl, jak podpinam do mixera subwoofer mam wrazenie, że LDMy przestają grać bassem.. niestety totalnie się na tym nie znam.. - chętnie zaczerpnę jakiś informacji na temat ustawiania wbudowanego crosssovera (tak pisze w opisie subwoofera - ze posiada crossover)
    DjMapet napisał:
    Te PLP już są tak wysłużone, ze nie da się nimi grać?
    Chodzi o to że muszę zmniejszyć gabaryty wszystkiego, gdyż będzie mi się zdarzało podróżować autokarem na obozy narciarskie jako DJ z nagłośnieniem i nie widzi mi się branie w takie miejsce delikatnego power mixera - Yamaha EMX5014C
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Czyli subwofera nie będziesz zabierał na te obozy?
    Jeśli nie, to zdecydowanie musiał byś zaopatrzyć się w kolumny pełnopasmowe, na 15" midbasach, z których da się uzyskać nieco większe natężenie niskiego pasma, jak z kolumn na 12" midbasach.
    Za 2,5k PLN, trudno będzie o takie aktywne, które wystarczą na 120 osób. Chyba że coś z używanych.
    DJ Philip C napisał:
    jak podpinam do mixera subwoofer mam wrazenie, że LDMy przestają grać bassem.

Na pewno grają basem a raczej kick-basem, tyle że ten "bas" jest tak mało efektywny, że zagłusza go bas subwofera. Dlatego też w nadstawkach odcina się najniższe pasmo (te, którym gra subbas) by nie męczyć midbasów nadstawek mało efektywnym niskim pasmem, które też absorbuje sporą moc z wzmacniacza zasilającego te nadstawki.

DJ Philip C napisał:
    chętnie zaczerpnę jakiś informacji na temat ustawiania wbudowanego crosssovera

Generalnie, powinno wyglądać to tak: mikser podłączony do IN L, R basu. Wyjście HP OUT L, R basu połączone z końcówką mocy, zasilającą pasywne nadstawki, lub aktywne nadstawki. Filtr górnoprzepustowy na wyjściach HP OUT basu, jest na sztywno ustawiony na 120Hz, więc tu nie ma czego regulować, natomiast regulowany filtr dolnoprzepustowy na panelu subwofera, ustawiony powinien być w okolicy (+-) 120Hz. Sub gra wtedy do ok. 120Hz a nadstawki od 120Hz.
    Tyle, że ty zasilasz nadstawki powermikserem, który nie pozwala na zastosowanie powyższej konfiguracji zestawu. Tak w ogóle, powermiksery - moim zdaniem - to amatorskie urządzenia, bardzo ograniczające możliwość rozwoju systemu nagłaśniającego.
    Dodam jeszcze, że ta Yamaha na pewno nie ma 2x500W/4 om. Przy poborze z sieci 500W, jest to po prostu niemożliwe. To moc PEAK a nominalna moc wzmacniacza tego powermiksera, będzie oscylowała w okolicy 2x150-200W/4om. Czyli te PLP, zasilane były nominalnie mocą ok. 100-150W/8 om.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Cytat:
    Chodzi o to że muszę zmniejszyć gabaryty wszystkiego, gdyż będzie mi się zdarzało podróżować autokarem na obozy narciarskie jako DJ z nagłośnieniem i nie widzi mi się branie w takie miejsce delikatnego power mixera - Yamaha EMX5014C

W takim wypadku PKS-u tylko Behringer B112MP3 / Behringer B112W lub odpowiedniki B115. Będziesz zadowolony // a może nowa seria B12X ma wbudowany cyfrowy procesor sygnałowy firmy KLARKTEKNIK, takie wodotryski pewnie tobie niepotrzebne.
  • Poziom 7  
    Kamil 198711 napisał:
    Behringer B112MP3 / Behringer B112W

To nie lepiej coś używanego ? Bo niestety wiem jak grają te behringery i totalnie mi się nie podobają.

EV Electro Voice ZLX 12P
    RCF ART 312-A
    db Technologies opera 405D
    MACKIE SRM450 V3

Coś z tego jest godnego polecenia? Może macie inne propozycje?

Budżet na używane kolumny do max 3 tys zł