Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Opalia odpala i gasnie

tobiasz27 13 Mar 2018 12:40 1020 20
  • #1 13 Mar 2018 12:40
    tobiasz27
    Poziom 9  

Witam. Piecyk Saunier Duval Opalia użytkuję 2,5 roku. Chodził super, do dzisiaj.
    Problem jest - gdy otwieram ciepłą wodę piecyk podaje iskrę, zapala się płomień i gaśnie, znów iskra sekunda - dwie i gaśnie...
    Myślałem, że to bateria ,,padła,, założyłem nową i się załamałem.

Jeśli coś prostego do przeczyszczenia, to doradźcie.
    Gazownik w mej okolicy nie zawsze jest osiągalny, a mam teraz zimną wodę.
    Dodaję filmik:
    20180313_1..915.mp4 Download (16.38 MB)

0 20
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2018 13:23
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Wygląda na brak jonizacji. Wyczyść elektrody (te druciki nad palnikiem), zwłaszcza jonizacyjną i sprawdź czy przewód od niej gdzieś się nie rozłączył.

1
  • #3 13 Mar 2018 17:09
    tobiasz27
    Poziom 9  

mauri_b dzieki. podczysciłem i wszystko działa.

0
  • #4 18 Maj 2018 20:10
    tobiasz27
    Poziom 9  

No Pany za szybko się cieszyłem. Po czyszczeniu działał z 3 dni. Potem coraz gorsze odpalanie. A teraz praktycznie wcale... z 2 tyg. Temu był pierwszy serwisant i od razu stwierdził z elektrody siadły. zamówił po kilku dniach przyszły. ale z inną wtyczką. Spławiłem go, bo zaczął działać. I widać było że się mota.... ok tygodnia temu był drugi. wstawił używane elektrody działały jak nowe do wieczora. a teraz juz nic. Dzwonie dzisiaj do niego mowi ze nie ma czesci do opali (bardzo wpozo gostek) ale nie wyczaruje... Mogły siąść: elektrody...serwozawor.. lub elektronika. czytałem temat z serwozaworem (ze slizgającym sie kółkiem). tylko ze moj jest inny w kształcie talerza.
    i pytanie czy opłaci sie naprawiac (ściagac czesci) czy rozgladac sie za nowym? Dodam ze dla nas to dość duży wydatek.
    Saunier Duval Opalia odpala i gasnieSaunier Duval Opalia odpala i gasnie

Dodano po 3 [minuty]:

dodaje nowy film

0
  • #5 18 Maj 2018 20:50
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam. łopatologiczy test. termy vaillant atmomag mają duże kłopoty z serwo gazowym a to podobny temat. Podczas odkręczenia wody pukaj rączką ze śrubokręta w ten talerz. czyli w serwomotor. Jeśli po odpaleniu się palnika i dalszym około 10 sekundowym pukaniu terma będzie grzała wodę to masz na bank pewność że serwo jest do wymiany.

0
  • #6 18 Maj 2018 21:24
    tobiasz27
    Poziom 9  

W0jtek92 pukam rączką śrubokręta normalnie i tez mocno. ale nie widac rożnicy

0
  • #7 18 Maj 2018 21:29
    W0jtek92
    Poziom 36  

Sprawdź czy któryś czujnik lub przewód nie dotyka elementów obudowy, nagrzewnicy itd. bo może łapać on lewą mase i dlatego może nie palić. Jeśli któryś przewód lub czujnik (nie mówie o jego zamocowaniu na nagrzewnicy lub przerywaczu ciągu) wtyczką dotyka elementu termy to odczep go by się nie stykał.

0
  • #8 20 Maj 2018 10:30
    tobiasz27
    Poziom 9  

Sprawdzone po trzy razy. jaka by była cena tego serwozaworu?
    czy lepiej nowy kupic? mam dwójke małych dzieci nie chce czekac.... myslałem nad takimi :

JUNKERS MAXIPOWER 2 WRDP 11-2B albo JUNKERS WP 11 B 23 GZ 50

0
  • #9 20 Maj 2018 11:04
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

tobiasz27 napisał:
    Sprawdzone po trzy razy. jaka by była cena tego serwozaworu?
    czy lepiej nowy kupic? mam dwójke małych dzieci nie chce czekac.... myslałem nad takimi :

JUNKERS MAXIPOWER 2 WRDP 11-2B albo JUNKERS WP 11 B 23 GZ 50
    Junkers jest napewno znacznie lepszy niż Opalia. Jeśli jest prysznic lub niezbyt wielka wanna, to Junkers WRDP 11-2B, ajesli jest naprawdę duża wanna, to nieco większy - Junkers WRDP 14-2B. Ja mam taki jak ten ostatni od ponad 7 lat i tylko raz wymieniałem baterie zapłonowe (i raz - dopiero w tym roku - poprawiłem ustawienie mikroprzełacznika. Ani raz nie było serwisanta (ale czyściłem piecyk odkurzaczem). Vaillant jest trochę przereklamowany. Ale podkreślam, Junkers, nie Neckar (ten ostatni to turecki "erzac" Junkersa).

0
  • #10 20 Maj 2018 11:22
    tobiasz27
    Poziom 9  

Wanna zlikwidowana kilka lat temu jest kabina. W mojej okolicy bardzo twarda woda.
    Chciałem zaoszczędzić kupiłem opalie za ok 650 zł. i widze ze to nie był za dobry wybor.

0
  • Pomocny post
    #11 21 Maj 2018 10:08
    vsdwarszawa
    Poziom 8  

Musiałbyś mieć wyjątkowego pecha by ci padł ten serwomotor. W Opali C11E i w MAG`ach 11-0/0 potrafi paść co kilka lat serwo ale to jest zupełnie inna konstrukcja. Ty masz Opalię C11E-A a w nich serwa nie padają. Sprawdź czy nie masz przebicia między przewodami elektrod a tym metalowym kołkiem wkręconym w zespół gazowy i wymień baterię na nową. Iskra jest szybka jak z karabinu czy powolna? Osobiście stawiam na przebicie na elektrodach/słabą baterię. Zdziwię się jeśli to będzie serwomotor.

0
  • #12 21 Maj 2018 10:53
    tobiasz27
    Poziom 9  

Iskra jest bardzo szybka. bo baterie są nowe. Po pierwszej iskrze łapie płomień
    gdy zaczął szwamkowac wyczyściłem papierem elektrody i kilka dni smigał jak nowy.
    Jak juz nie trzymał płonienia. Przyjechał gazownik wykrecił elektrody (niestety zabrał) i wkrecił swoje ktore miał w aucie. jakies z odzysku ( podkreślił ze wkręca używane). znowu opalia działała jak nowa. ale jeden dzien.
    i tak na prawde nie wiadomo czy te jego są sprawne bo z odzysku...

Moze to głupie pytanie ale jak sprawdzic przebicie na przewodach?

0
  • Pomocny post
    #13 22 Maj 2018 19:11
    W0jtek92
    Poziom 36  

Zauważysz że podczas podawania iskry dochodzi do jakiegoś przeskoku na metalowy element termy. Powiedz jeszcze jedną rzecz. Czy po odpaleniu się palnika dochodzi do gwałtownego buchnięcia które wtedy następuje? Zrób zdjęcie elektrody oraz palnika bo być może jest ona źle ustawiona w stosunku do strumienia podawanego przez palnik gazu i to też może być problem. Poza tym po zdjęciu można określić czy elektroda jest oryginalna. Nie serwisuje duvala ale mam identyczny model u siebie w kuchni więc mam porównanie.

0
  • #14 22 Maj 2018 21:33
    tobiasz27
    Poziom 9  

Przeskoku iskry nie ma. to chyba przebicia nie ma. Po odpaleniu się palnika nie dochodzi do gwałtownego buchnięcia. sprawdzałem nawet na bardziej odkreconym gazie.

0
  • Pomocny post
    #15 22 Maj 2018 23:17
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Jak dla mnie to ewidentnie automat padł.
    Był sprawdzany?
    Gdyby był to serwomotor to nie odpaliłby wcale.
    Widać na filmie, że odpala idealnie ale nie widzi płomienia i gaśnie (ciągle skacząca iskra)
    Albo jest przebicie z iskrownika na jonizację albo detekcja płomienia padła.
    Tak czy tak przyczyna w automacie?

Przy zmianie elektrod mogło się coś zruszyć we wtyczce i przez chwilę działał.
    Spróbuj poruszać tą wtyczką od elektrod.

0
  • #16 23 Maj 2018 17:21
    tobiasz27
    Poziom 9  

Ruszam wtyczka i nic nie daje. Zapala się na ok 5 sekund i gaśnie,
    automat to tą białą skrzynką z elektroniką? Raczej nie był sprawdzany. Pierwszy gazownik nic nie sprawdził byłem przy nim. drugi (byłem w tym czasie w pracy) tez chyba nie sprawdził. wstawił tylko uzywane elektody... tłumaczył sie ze nie ma części.

0
  • #17 23 Maj 2018 20:31
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Tak. Biała skrzyneczka z włącznikiem.
    Objawy wskazują na jej uszkodzenie.

0
  • #18 23 Maj 2018 20:49
    W0jtek92
    Poziom 36  

Elektrody oryginalne. Kolega piracik może mieć racje. Na elektronikę nic się nie poradzi gdy jest uszkodzona, jedynie pozostaje wymiana.

0
  • #19 23 Maj 2018 21:02
    tobiasz27
    Poziom 9  

na serwisie a... widze za 150zł. jutro z rana zadzwonie i zamowie. na ol.. taniej ok 80. ale tam jest wielka niewiadoma czy przyjdzie sprawne. Dzieki Panowie, jak dojdzie to sie odezwę

0
  • #20 28 Maj 2018 20:05
    tobiasz27
    Poziom 9  

Automat dzis przyszedł. po wymianie opalia pali jak nowa! Dziękuje ślicznie Panowie!
    Zrobiłem tylko jedną gafę. Jak przykręcałem obudowę nie zwróciłem uwagi na przewody elektrod i wyniku użycia siły zdarłem lekko izolacje (jest dość miekka silikonowa). zrobiło sie przebicie. zaizolowałem przewod i smiga.

teraz pytanie wymieniać elektrode? dodam ze zaizolowane nie skocze iskra. ale boje sie ze znowu elektronika siadzie...

0
  • #21 29 Maj 2018 00:03
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam. Jeśli dobrze zaizolowałeś przewód odpowiednią taśmą (typową dla elektryków i często używana ) nie taśmą szkolną czy papierową dla malarzy, to nic się nie stanie i z elektrodami nie powinno być kłopotu skoro przewód nie jest całkiem przecięty, a tylko delikatnie naruszony.

0
  Szukaj w 5mln produktów