Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Sposób na wklejenie kodu źródłowego programu do Worda.

Frobidn 13 Mar 2018 15:35 546 4
  • #1 13 Mar 2018 15:35
    Frobidn
    Poziom 3  

Witam Szanownych Państwa.

Jestem w trakcie pisania swojej pracy dyplomowej i mam pewien problem, a mianowicie: do swojej pracy dyplomowej chcę wkleić kod źródłowy aplikacji, którą napisałem i próbowałem tego dokonać za pomocą print screena, lecz Word wtedy zmniejsza rozmiar obrazka dopasowując go do rozmiarów kartki, przez co tekst jest bardzo mocno pomniejszony i nieczytelny. Można oczywiście wklejać kod na żywca, ale Word nie koloruje składni i wygląda to mało estetycznie. Mogę dołączyć kod do pracy w postaci załącznika, ale nie podoba mi się takie rozwiązanie.

Stąd moje pytanie, czy zna ktoś sposób, aby wkleić kod źródłowy do Worda, tak aby wyglądało to w miarę przyzwoicie? Mowa tutaj o maksymalnie 35 liniach kodu napisanego w Java, środowisko NetBeans.

Dziękuję za wszelkie próby pomocy. :)

0 4
  • #2 13 Mar 2018 15:57
    icosie
    Poziom 29  

Witam

35 linii to nie dużo, spokojnie pokolorujesz sobie ręcznie w mniej niż 15 min ;)

Ja zawsze do prac dołączałem kod bez kolorowania z prostą czcionką odróżniającą się od reszty.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 13 Mar 2018 16:30
    JacekCz
    Poziom 35  

"beautifiery" czy "syntax formatery" o rodowodzie webowym. Wyprodukowany HTML powinien się (chyba) wkleić.

PS. Eclipse wkleja ślicznie kod do Open Office. Microsofta offica nie mam (ale o dziwo każdy religijny linuksowiec po cichu go ma, bo open office to podobno dno.)

EDIT Microsoft Visual Stuio również wkleja ładny kod do OO. O ile będę na kompie z Netbeansami to potwierdzę.

0
  • #4 13 Mar 2018 17:22
    Frobidn
    Poziom 3  

@icosie Moja aplikacja zawiera zdecydowanie więcej kodu, do Worda wklejam tylko 35 linii, gdyż wystarczy mi umieścić tam fragment i opisać działanie kodu. Takich fragmentów mam sporo, więc zajęłoby mi to tylko niepotrzebne kilka godzin roboty. Twój pomysł jest dobry, ale chcę, żeby moja praca wyglądała estetyczniej. Dziękuję mimo wszystko za odpowiedź.

@JacekCz Dziękuję bardzo za podpowiedź, sprawdziłem Eclipse i rzeczywiście, kopiuje kod wraz z kolorowym zaznaczeniem składni, ale naprowadziłeś mnie na "beautifiery". Troszkę poszukałem w Google i znalazłem dokładnie to, czego szukałem.

http://www.planetb.ca/syntax-highlight-word

Na tej stronce jest możliwość wklejenia swojego kodu źródłowego i wyboru języka programowania. Stronka sformatuje kod, pokoloruje składnię i dodatkowo zaznaczy ilość linii kodu i zaznaczy delikatnym szarym kolorem parzyste linie, co sprawia, że kod staje się bardzo estetyczny i łatwy do czytania.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc! :)

0
  • #5 13 Mar 2018 17:23
    Frobidn
    Poziom 3  

@icosie Moja aplikacja zawiera zdecydowanie więcej kodu, do Worda wklejam tylko 35 linii, gdyż wystarczy mi umieścić tam fragment i opisać działanie kodu. Takich fragmentów mam sporo, więc zajęłoby mi to tylko niepotrzebne kilka godzin roboty. Twój pomysł jest dobry, ale chcę, żeby moja praca wyglądała estetyczniej. Dziękuję mimo wszystko za odpowiedź.

@JacekCz Dziękuję bardzo za podpowiedź, sprawdziłem Eclipse i rzeczywiście, kopiuje kod wraz z kolorowym zaznaczeniem składni, ale naprowadziłeś mnie na "beautifiery". Troszkę poszukałem w Google i znalazłem dokładnie to, czego szukałem.

http://www.planetb.ca/syntax-highlight-word

Na tej stronce jest możliwość wklejenia swojego kodu źródłowego i wyboru języka programowania. Stronka sformatuje kod, pokoloruje składnię i dodatkowo zaznaczy ilość linii kodu i zaznaczy delikatnym szarym kolorem parzyste linie, co sprawia, że kod staje się bardzo estetyczny i łatwy do czytania.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc! :)

0