Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefony na IP do komunikacji między halą a biurem

megatapety 14 Mar 2018 06:19 294 3
  • #1 14 Mar 2018 06:19
    megatapety
    Poziom 4  

Witam,

Kierownik chciałby mieć kontakt z pracownikami hali. Hala ma 65m x 35m x 13m (około 2300m2 i 30000m3). Budynek kierownika oddalony jest od hali od 20m, między budynkami mam już ułożone światłowody i podłączone do switchy zarządzalnych. Potrzebuje jakiś zestaw, do którego można podłączyć przynajmniej 6 telefonów bezprzewodowych, kilka stacjonarnych i jakiś domofon do bramy dla ochrony zakładu (to nie jest najważniejsze), fajnie gdyby można było dokładać anteny jakby sygnał okazał się za słaby. Chodzi głównie o połączenia wewnętrze między pracownikami, ale dobrze jakby była możliwość podłączenia w przyszłości sygnału telefonicznego (w tej chwili mają prostą centralkę telefoniczną).

Możecie polecić jakiś dobry i w miarę prosty w konfiguracji zestaw?.

0 3
  • Servizza
  • #2 14 Mar 2018 09:11
    Sliwak
    Poziom 2  

W naszej firmie wykorzystujemy sprzęt zakupiony w firmie Slican. Od bramofonów z kartami dostępowymi i z podglądem wideo, poprzez telefony bezprzewodowe dect, telefony voip i współpracującą z tym wszystkim centralkę. http://pubwiki.slican.pl

0
  • Servizza
  • #3 14 Mar 2018 09:11
    IC_Current
    Poziom 20  

W rozsądnej cenie to Siemens Gigaset DECT IP. Montuje się stacje bazowe i kontroler. Mam instalację opartą na tych urządzeniach, z tym że pracownicy nie migrują pomiędzy bazami, więc nie korzystam z kontrolera, tylko słuchawki rejestrują się bezpośrednio w centralce PBX. Działa jak każdy VoIP, czasem - raz na kilkadziesiąt połączeń zdarza się głuchy telefon. Jakość rozmów zadowalająca.
    Jako telefony stacjonarne świetnie sprawują się urządzenia Grandstream.
    Czego nie polecam, to Slican VPS-xxx . Zwiechy, bootloop, przejście w tryb serwisowy to codzienność, serwis za prostą czynność resetu firmware żąda dwie stówy, po awanturze udostępnił procedurę resetu.

0
  • #4 14 Mar 2018 09:21
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Wiele tutaj nie ma co wybrzydzać. Z tego co mi wiadomo to większość telefonów bezprzewodowych ma podobne zasięgi, 50m wewnątrz ścian i do 300m na otwartej przestrzeni. Piszesz hala, przez co uważam, że jedna baza mogłaby ogarniać około 70m, jednak testy, testy i jeszcze raz testy.
    Ja lubuję się w marce Yelink i od nich poleciłbym np. słuchawki Yealink w52. Jeżeli jesteś gdzieś przy Warszawie mogę podjechać i użyczyć zabawki.
    Oprócz tego aby uzyskać numery wewnętrzne na telefonach potrzebujesz centralki telefonicznej "ogarniającej" takie cudo jak (różnie zwane, ale jedno jest wynikiem drugiego) SIP/VoIP. Bez tego pozostaje dzwonienie po adresach IP - abstrakcja i w mojej ocenie mega ułomne rozwiązanie. Stąd - nie napisałeś co to za centrala - pytanie co tam macie, sugeruję jedno z kilku:
    - postawienie swojego, sprzęt klasy PC i na to linux + Asterisk (lub jego pochodna Elastix, FreePBX itp)
    - pójście do kogoś i korzystanie z rozwiązania w chmurze - większość operatorów oferuje taką opcję $$$$$
    - zakupienie centralki, Yeastar ma kilka fajnych modeli.

Co do konfiguracji słuchawki, czego nie kupisz konfiguracja wygląda mega-podobnie. GUI via web, wklepujesz login/hasło, sip serwer i wsio.

0