Proszę Was o pomoc.
Dzisiaj postanowiłem wymienić olej skrzyni biegów w mojej Fabi I 1.4 mpi / 68 km. Po wjechaniu na kanał okazało się, ze w skrzyni biegów nie ma korka spustowego oleju.... jest tylko wlewu. Poszperałem trochę w necie i znalazłem info, że gebelsy spod znaku vw postanowili, że w tych skrzyniach do 1.4 mpi spustu nie trzeba (a w innych modelach Fabii I są
), bo olej jest dożywotni
Dziwi mnie jedno, że w Felicji 1.3 mpi skrzynia biegów ma spust oleju, a z tego, co wiem to w obydwu silnikach skrzynia biegów jest konstrukcyjnie ta sama.
Może ktoś z was wymieniał już olej w tej skrzyni ? Albo może ma pomysł jak to zrobić ? Może spuścić olej poprzez czujnik biegu wstecznego ? W załączniku przesyłam zdjęcia, na których oznaczyłem korek wlewu (niebieski), miejsce korka spustu oleju w Felicji 1.3 a którego de facto w 1.4 mpi nie ma [puste miejsce] (różowy), czujnik biegu wstecznego (zielony), dekielek do nie wiadomo czego (czerwony).


Dzisiaj postanowiłem wymienić olej skrzyni biegów w mojej Fabi I 1.4 mpi / 68 km. Po wjechaniu na kanał okazało się, ze w skrzyni biegów nie ma korka spustowego oleju.... jest tylko wlewu. Poszperałem trochę w necie i znalazłem info, że gebelsy spod znaku vw postanowili, że w tych skrzyniach do 1.4 mpi spustu nie trzeba (a w innych modelach Fabii I są
Może ktoś z was wymieniał już olej w tej skrzyni ? Albo może ma pomysł jak to zrobić ? Może spuścić olej poprzez czujnik biegu wstecznego ? W załączniku przesyłam zdjęcia, na których oznaczyłem korek wlewu (niebieski), miejsce korka spustu oleju w Felicji 1.3 a którego de facto w 1.4 mpi nie ma [puste miejsce] (różowy), czujnik biegu wstecznego (zielony), dekielek do nie wiadomo czego (czerwony).