Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GARMIN nuvi 1490i - W trakcie formatu odłączono USB

Venom069 17 Mar 2018 03:00 1329 10
    Venom069
    Level 5  
    Formatowałem w celu instalacji nowego systemu i map brakowało miejsca a z SD nic nie szło. Przypadkowo został odłączony kabel USB. Coś z tym da się zrobić już szukam i szukam różnych narzędzi do dysków pamięci SSD bez efektów. Nic nie czyta navi po podłączeniu odpali się i stoi w miejscu bez reakcji.
    koala106
    Level 39  
    Teraz jedyna możliwość to wgranie na nowo softu w trybie serwisowym. W tryb serwisowy wchodzisz trzymając któryś z narożników ekranu i włączając. Potem programem webupdater garmina aktualizujesz.
    Venom069
    Level 5  
    Hejka Oki sprawdzimy tylko dodam ze włącza się tylko w momencie podpięcia do komputera ale nie zostaje wykryta. Odpala czyli daje oznaki życia wyświetla się tylko logo.
    Venom069
    Level 5  
    Mam pytanie czy mam ją włączać w tryb serwisowy w trakcie gdy jest podłączenie do komputera czy musi się uruchomić za pomocą przycisku, bo jeśli za pomocą przycisku to nie uruchomi się bo bateria jest już od dawna na zero. Obecnie nie udało mi się wejść w ten tryb.
    koala106
    Level 39  
    podłącz pod ładowarkę i naładuj - potem trzymając lewy górny róg urządzenia włączasz je i podpinasz pod usb - zostanie wykryte nowe urządzenie - musisz zainstalować sterowniki ze strony garmina i polecieć webupdaterem dalej.
    Venom069
    Level 5  
    Mam pewne obawy z tym ładowanie bo wcześniej nim zrąbało się wszystko przy wyłączonej pojawiał się symbol ładowania baterii teraz tylko logo. Okej ale podpiąłem kabel z navi do wtyczki z USB od tableta i niech godzinę dwie po ładuje zobaczymy czy dygnie??
    Venom069
    Level 5  
    Mam coś takiego ściągnięte od dość dawna gdy próbowałem sam rozwiązać problem Garmin Expres i Garmin Vector Updater 321.
    Z tego co się orientuję to są takie same pamięci w Navi jak w pamięciach USB oraz jak przypuszczam w pamięciach RAM. Jeśli to nie jest narzędzie do wczytania takiej pamięć
    z błędami formatowania to nie pokaże mi system: "znaleziono nowy sprzęt" bo nie widzi pamięci i nie znajdzie nowego urządzenia właśnie z takiego powodu.
    japycz321
    Level 26  
    Venom069 wrote:
    Z tego co się orientuję to są takie same pamięci w Navi jak w pamięciach USB oraz jak przypuszczam w pamięciach RAM

chyba nie chciałbyś mieć pamięci RAM o tej samej prędkości odczytu/zapisu co flash w Twojej nawigacji : - )
    Venom069
    Level 5  
    Ja przytoczyłem to porównanie tylko ze względu na nie wiem na rodzaj, typ użytych pamięci w formie kostek ale czemu by nie odwrotnie takich pamięci flash jak RAM hehehehe ;~) :spoko:

Teraz do rzeczy znalazłem gdzieś na amerykańskiej stronie coś o nazwie "GarminCure3" program "by kunix" do flashowania oraz jakieś pliki naprawcze nuvi13xxand14xxseries_GCDFile__590.gcd - 610,620,630 oraz drugi typ nuvi13xxand14xxseries_GCDFile-MTK__590 końcówki są takie same ale jest dodatek MTK. Ktoś mnie uświadomi czy to mnie będzie w stanie rozwiązać i ożywić mojego GARMINa.

Opis Jak Tym Działałem i Pojawił Się Błąd.

Otwieram jakikolwiek plik z tych wymienionych tworzy mi to inny plik po naciśnięciu opcji Update.exe w Cure3 przykładowo traki "097201000590.rgn" w tymczasowym folderze, otwieram folder kopiuję bezpośrednio tam gdzie znajduje się rozpakowany program GarminCure3 wraz z Updaterem. Klikam ikonę programu Updater, plik .rgn jest automatycznie wczytany przez program zmieniam w nim na opcję USB. No i tu zaczynają się schody. Obok opcji USB jest pole szare w momencie gdy przyciskam w navi przycisk power i podłączam do PC ok. 5-6 sek. pojawia się nuvi13xxand14xxseries ... widzę tylko tyle tego ciągu. W chwili gdy się to wyświetla trzeba kliknąć OK. Pojawiło mi się okienko z procentami działania RAZ i TYLKO RAZ chwilę później, nawet nie ruszyło 1% pojawia się błąd. Nie zrobiłem głupi printscrina próbowałem później wielokrotnie nie udało mi się powtórzyć tego działania. Powiadamia mnie żeby sprawdzić kabel i tam jakieś inne. Acha navi musi być wyłączona przed podpięciem do PC oraz ponoć muszę trzymać palec w lewym górnym koncie ekranu. Tylko nie wiem czy coś robię źle czy po prostu sprzęt PC musi być wyposażony jakoś specjalnie. O co w tym wszystkim chodzi. Ktoś łapie o czym jak piszę i zna ten program i procedury ??

Zdjęcia z Działania

Venom069
    Level 5  
    Jest ktoś z dobrym nowym pomysłem nawigacja dalej nie naprawiona. Ostatnio widziałem jak gość ciepłym powietrzem wykurował z PC biosa zaprogramował go i wykurował spowrotem tak samo. Ten sam gość zrobił z jakimś innym układem tylko nie miał jak zaprogramować więc zamówił nowy układ z już wieloma drobnymi igiełkami robota pod mikroskopem tak samo ciepłe powietrze w ruch poszło. Nie idzie jej rozmontować rozkleić na ciepło wylutować pamięć i dać inną kość np. 4GB.

Bądź ktoś wspaniały daj pomysła albo poprawność działania jakie chce zlecić jakiemuś elektronikowi.