Witam wszystkich serdecznie.
Przeszukując całe forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, więc postanowiłem założyć nowy temat.
Mianowicie chodzi o półbiegi w Manie TGA 26.410 .
Nie jestem właścicielem tego auta a jedynie kierowcą a szef ma trochę gdzieś ten problem.
Do sedna.
Półbieg można wrzucić tylko i wyłącznie ze sprzęgłem tak jak cały bieg ale nie zawsze.
Bywa tak, że muszę użyć sprzęgła nawet 10 razy żeby w końcu załapało a sprzęgło pracuje bardzo ciężko. Mam porównanie, bo w firmie jest jeszcze 2 Many i tam wszystko pracuje lekko.
Od czasu dzieje się tak, że po przełączeniu i puszczeniu sprzęgła wrzuca jakby na luz.
Często robi się, jak ja to nazywam "wiertarka" tzn jadę całym biegiem, wbijam pół ale załapuje po czasie i jest taki głośny zgrzyt, trzeba szybko nacisnąć sprzęgło.
Kolejny objaw, to świst powietrza i komunikat o niskim ciśnieniu w układzie, który zawsze wyświetla się po użyciu półbiegu.
W położeniu neutralnym, słycha klikanie w skrzyni podczas przełączania.
Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się to naprawić, prosił bym o jakąś podpowiedź.
Jest to strasznie denerwujące, bo do zgrzytow biegu 3 i 7 już się przyzwyczaiłem.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Przeszukując całe forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, więc postanowiłem założyć nowy temat.
Mianowicie chodzi o półbiegi w Manie TGA 26.410 .
Nie jestem właścicielem tego auta a jedynie kierowcą a szef ma trochę gdzieś ten problem.
Do sedna.
Półbieg można wrzucić tylko i wyłącznie ze sprzęgłem tak jak cały bieg ale nie zawsze.
Bywa tak, że muszę użyć sprzęgła nawet 10 razy żeby w końcu załapało a sprzęgło pracuje bardzo ciężko. Mam porównanie, bo w firmie jest jeszcze 2 Many i tam wszystko pracuje lekko.
Od czasu dzieje się tak, że po przełączeniu i puszczeniu sprzęgła wrzuca jakby na luz.
Często robi się, jak ja to nazywam "wiertarka" tzn jadę całym biegiem, wbijam pół ale załapuje po czasie i jest taki głośny zgrzyt, trzeba szybko nacisnąć sprzęgło.
Kolejny objaw, to świst powietrza i komunikat o niskim ciśnieniu w układzie, który zawsze wyświetla się po użyciu półbiegu.
W położeniu neutralnym, słycha klikanie w skrzyni podczas przełączania.
Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się to naprawić, prosił bym o jakąś podpowiedź.
Jest to strasznie denerwujące, bo do zgrzytow biegu 3 i 7 już się przyzwyczaiłem.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.