Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Man TGA 26.410 6x6 - Półbiegi nie wchodzą prawidłowo

czarek_2708 17 Mar 2018 08:51 399 5
  • #1 17 Mar 2018 08:51
    czarek_2708
    Poziom 6  

Witam wszystkich serdecznie.
    Przeszukując całe forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, więc postanowiłem założyć nowy temat.
    Mianowicie chodzi o półbiegi w Manie TGA 26.410 .
    Nie jestem właścicielem tego auta a jedynie kierowcą a szef ma trochę gdzieś ten problem.
    Do sedna.
    Półbieg można wrzucić tylko i wyłącznie ze sprzęgłem tak jak cały bieg ale nie zawsze.
    Bywa tak, że muszę użyć sprzęgła nawet 10 razy żeby w końcu załapało a sprzęgło pracuje bardzo ciężko. Mam porównanie, bo w firmie jest jeszcze 2 Many i tam wszystko pracuje lekko.
    Od czasu dzieje się tak, że po przełączeniu i puszczeniu sprzęgła wrzuca jakby na luz.
    Często robi się, jak ja to nazywam "wiertarka" tzn jadę całym biegiem, wbijam pół ale załapuje po czasie i jest taki głośny zgrzyt, trzeba szybko nacisnąć sprzęgło.
    Kolejny objaw, to świst powietrza i komunikat o niskim ciśnieniu w układzie, który zawsze wyświetla się po użyciu półbiegu.
    W położeniu neutralnym, słycha klikanie w skrzyni podczas przełączania.
    Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się to naprawić, prosił bym o jakąś podpowiedź.
    Jest to strasznie denerwujące, bo do zgrzytow biegu 3 i 7 już się przyzwyczaiłem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

0 5
  • Pomocny post
    #2 17 Mar 2018 10:23
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Po pierwsze trzeba uszczelnic ubytki piwietrza bo to moze byc przyczyna problemow z polowkami. Zlokalizuj ubytki i wyeliminuj je. I zobacz jakie beda efekty.

0
  • #3 17 Mar 2018 12:42
    czarek_2708
    Poziom 6  

Z tym powietrzem, to nie jest zawsze tak, że słychać, że ucieka. Raz na jakiś czas ale później coś kliknie i nie słychać
    Wrzucę pół bieg, załapie, słychać syczenie, później klik i nie szczy

0
  • #4 17 Mar 2018 14:55
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

No to zobacz skad syczy i napraw. Jak ty nie wiesz co i gdzie syczy to skad my mamy wiedziec??

0
  • #5 17 Mar 2018 15:24
    czarek_2708
    Poziom 6  

No w czasie jazdy jestem w stanie sprawdzić faktycznie, bardzo fachowa odpowiedź.
    Zamykam temat, bo nie ma chyba sensu czytać takich odpowiedzi a napisałem tu tylko z ciekawości, bo nie jestem mechanikiem tylko kierowcą.

0
  • #6 17 Mar 2018 15:25
    czarek_2708
    Poziom 6  

No w czasie jazdy jestem w stanie sprawdzić faktycznie, bardzo fachowa odpowiedź.
    Zamykam temat, bo nie ma chyba sensu czytać takich odpowiedzi a napisałem tu tylko z ciekawości, bo nie jestem mechanikiem tylko kierowcą.

Dodano po 55 [sekundy]:

Jak się naprawi, to się napisze.

0