Pytanie w imieniu kolegi. Szukałem trochę w archiwum ale właściwie nie znalazełam odpowiedzi. Kolega chce się łączyć z netem (ma laptopa) w podrózy. Telefon jest na kartę Idea POP, ale nie ma simlocka i kolega chce w innych krajach (np. w Peru) kupowac karty pre-paid lokalnych operatorów. Pytania są takie:
1. Czy do połączenia wystarczy kabelek DKU-5 czy potrzebny jest jakis inny, specjalny ?
2. Czy wybrać połączenie typu GPRS z opłatą za ilośc danych czy tradycyjną za czas połączenie ? Kolega chce tylko odbierac i wysyłąc maile z zaącznikami w Wordzie , zawierającymi czasem nieskomplikowaną grafikę, typu rysunki techniczne w jpg.
3. Jak skonfigurować połączenie dla obu powyższych opcji ? Na stronie Idei tego nie mogę znaleźć. Co prawda w necie znalazłem taki opis, ale dotyczący Linuxa, a kolega ma Win XP.
Z góry dzięki za pomoc. Myślę, że takie info przyda się wielu userom.
1. Czy do połączenia wystarczy kabelek DKU-5 czy potrzebny jest jakis inny, specjalny ?
2. Czy wybrać połączenie typu GPRS z opłatą za ilośc danych czy tradycyjną za czas połączenie ? Kolega chce tylko odbierac i wysyłąc maile z zaącznikami w Wordzie , zawierającymi czasem nieskomplikowaną grafikę, typu rysunki techniczne w jpg.
3. Jak skonfigurować połączenie dla obu powyższych opcji ? Na stronie Idei tego nie mogę znaleźć. Co prawda w necie znalazłem taki opis, ale dotyczący Linuxa, a kolega ma Win XP.
Z góry dzięki za pomoc. Myślę, że takie info przyda się wielu userom.