Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes actros mp4 1845 Górna przesłona chłodnicy

matys89 24 Mar 2018 17:13 1338 4
  • #1 24 Mar 2018 17:13
    matys89
    Poziom 5  

Na wyświetlaczu zapalił się błąd "uszkodzona górna przesłona chłodnicy". Auto nie dogrzewa się. Ręcznie idzie zamknąć przesłonę, lecz po odpaleniu, znów się otwiera. Gdzie szukać przyczyny?

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Mar 2018 11:30
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Dolna żaluzja ma na 100% ręczną blokadę utrzymującą ją w pozycji zamkniętej. Jak jest na górnej nie pamiętam - ale powinno być to samo.
    Skoro przysłona się otwiera, to raczej jest sprawna - najlepiej byłoby przeprowadzić test zamykania i otwierania z wykorzystaniem komputera SD. Niektóre błędy mogą powodować wymuszanie pozycji otwartej żaluzji - tak więc dobrze by było zrobić ogólny test SD.

0
  • #3 25 Mar 2018 12:01
    matys89
    Poziom 5  

Po podpięciu pod kompa nie ma żadnego błędu nigdzie wszędzie czysto. W poniedziałek będę ściągał przednia atrape bo wiązka od świateł uległa uszkodzeniu także sprawdzę resztę jak wygląda i spróbuje wysterowac te żaluzje dziękuję za podpowiedź

0
  • #4 15 Lut 2019 15:44
    WICI2000
    Poziom 1  

Witam,
    mam podobny problem jak kolega wyżej. MP4 '14 1843. Pojawia się komunikat "Dolna przesłona chłodnicy nie działa". Po podpięciu komputera (Texa) nic, zero błędów. Mechanizm sprawny, nie wiem jak z silniczkiem, blokady otwarte.
    Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?? Z góry dziękuję!!!!

0
  • #5 15 Lut 2019 19:07
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Odpowiedź masz powyżej: jeżeli brak błędów, to podłączamy Star Diagnose i wysterywowujemy obie żaluzje.

0