Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regeneracja palnika w Webasto Thermo Top DW-50

Spawaczamator 28 Mar 2018 07:00 4215 17
    Spawaczamator
    Level 9  
    Witam, na wstępie pragnę zaznaczyć,iż wiem, że jest podobny temat na forum -> LINK natomiast dla mnie jest on nie pełny.. I nie jestem pewien, czy post dotyczy też Thermo Top T (chyba DW-50 to T..) w każdym razie różni się ten palnik od tego z z/c.. Wygląda w ten sposób:
    1.
    2,

3.

No i tutaj mam pytanie do ludzi którzy przerabiali temat regeneracji tego konkretnie palnika. Czy da się go rozmontować bez cięcia i składania bez spawania, czy jednak najlepiej przetoczyć w tym miejscu w którym zaznaczyłem.

Pytam się, bo ta tylna część z rurką doprowadzającą paliwo i gniazdem na świece żarową jest "zaciśnięta" chyba na prasie na tym głównym "korpusie" - wybaczcie za mało fachowe nazewnictwo.. Może wystarczy to wybić? Nie chcę uszkodzić palnika, więc wolę zapytać.

I drugą rzeczą o którą chciałem zapytać to sam wkład, zrobiłem research w necie i jest to po prostu drobna siateczka ze stali nierdzewnej, ma ktoś jakieś doświadczenia co do materiału który można tam zastosować i jest dostępnym cenowo, ostatecznie zakupię coś takiego:
    Gdyby ktoś szukał, to jest to dostępne u chińczyków pod nazwą
    Quote:
    "FeCrAl wire mesh diesel parking heaters burner mesh"

Że to niby z drutu oporowego? Wiadomo oni sobie wszystko wpiszą, ale materiał tych wkładów/sitek to stal 310s(chociaż tego też nie jestem pewien).
    mareckizmc
    Level 2  
    Witam,
    chciałbym zapytać czy udała się regeneracja? i w jaki sposób została wykonana.
    Moje webasto dw50 zaczęło dymić po czym zauważyłem ze w palniku brak większości wkładu.
    ALBIN_ALUS
    Level 11  
    witam chciałem podłączyć się do tematu. Zregenerowałem palnik zastosowałem wkład z drutu oporowego w miejscu spalania paliwa zrobiłem otwor w siatce webasto działa ale mocno kopci. teraz nie wiem czy dobrze ze zrobiłem otwór w siatce bo może wkład piwinien być pełny jak u kolegu wyżej na zdjeciu ?

Dodano po 38 [minuty]:

dowiedziałem sie ze otwor powinien być w miejscu w ktorym go zrobiłem inna sprawa jest taka ze stary wklad a raczej jego pozostałosc był zrobiony z czegos bialego przypominał troche podpalke do pieca lub grila wygladem, w tym modelu widocznie siatka nie zdaje egzaminu. Znalazłem na Allegro firme ktora regeneruje palnik do tego typu za 150 zł i daja gwarancje ze bedzie hulać . Zobaczymy co oni zastosuja jako zamiennik.
    mareckizmc
    Level 2  
    Jak chcesz to moge Ci podac namiary na goscia od ktorego kupilem ten material za 30zl webasto zregenerowane i smiga czasami tylko delikatnie poddymi po za tym to wporzadku. A i przez pierwsze 30minut do godziny webasto mi dymilo tak jak przed regeneracja palnika, po tym czasie wszystko w normie
    Spawaczamator
    Level 9  
    Sprawa po części rozwiązana po części nie.. W starych typach palników takich jak ten w temacie, nie ma tej stalowej siateczki jest tylko włóknina biała, do kupienia w Intercarsie jako część zamienna do Webasto.. ale tylko do tych nowszych palników. W starym jest otwór na świece żarową a w nowym świeca jest przed włókniną i jest jeszcze ta siateczka "mesh" która moim zdaniem zapobiega wypaleniu..
    Spawaczamator
    Level 9  
    No to średnicy takiej samej nie dostaniesz, do tych palników starych już nie ma części. Do nowszych jest i średnica ich jest większa. Temat jest do zamknięcia bo już się dowiedziałem na swoją rękę. Pozdro
    Cool-t666
    Level 6  
    Witam wszystkich serdecznie, otóż sam zregenerowalem 2 takie palniki (miały wykruszone te wkłady) i działają jak fabrycznie nowe. Żadnego dymku nie puszczają a Webasto grzeje znakomicie i pracuje bez zająknięcia. Regeneracja palnika w Webasto Thermo Top DW-50 Regeneracja palnika w Webasto Thermo Top DW-50 Regeneracja palnika w Webasto Thermo Top DW-50
    Dwa pierwsze zdjęcia to palniki przed a później jeden z nich po wymianie
    Cool-t666
    Level 6  
    Mam tego jeszcze kawałeczek, to "zdobyczny" materiał, wpadłem na to przypadkiem. Próbowałem wczesniej takich "miękkich" materiałów jak pokazują na YouTube albo na aukcjach all... ale ten jest praktycznie identyczny z oryginałem i działa znakomicie.
    Cool-t666
    Level 6  
    No właśnie nie wiem, znalazłem to przy sprzątaniu takiego starego poPRLowskiego magazynu gdzie było dosłownie wszystko i nic. Zwróciłem na to uwagę bo akurat byłem w temacie próby zregenerowania mojego palnika, inaczej bym to wywalił z resztą śmieci nie zwracając nawet uwagi.
    babej2002
    Level 1  
    Podłączam się do tematu ale z palnikiem BW50 to samo ale benzyna. Wiem że jeśli chodzi o palnik to wszystko to samo co w dieslu ale biały wkład jest dwa razy grubszy i moje pytanie skąd to wziąć lub czym to zastąpić sama siatka w benzynie nie da rady bo zamiast drucianej siatki jest blacha z dziurkami roztoczyć i zespawać tig-iem to nie problem. Wiec skąd wziąć tą biała wkładkę lub z innego modelu te w BW50 mają 40mm a grubość chyba 3mm nie rozbierałem jeszcze. Jeśli ma ktoś namiar to proszę o info