Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 550 Ti- Duże temperatury

03 Kwi 2018 18:08 429 4
  • Poziom 2  
    Cześć
    Od około miesiąca mam problem z moim GTX 550 Ti
    A więc zaczęło się od tego że NA PULPICIE ma temperatury 60-70 stopni w funmarku dosłownie w 5 sekund 90 po 30 sekundach jest 100 :X
    Postanowiłem ją przeczyścić(a kurzu było oj dużo) więc rozebrałem ją całą i przeczyściłem i nadal to samo- no może zamiast stałch 70 na pulpicie jest 66... Co mogę zrobić ? Dodam że pasta nie była wymieniana z 3 lata więc niedługo to zrobię jak myślicie to wina praktycznie braku pasty czy może już kończy swój żywot ? Dodam że temperatury procka(i3 2120) to 30-35 na pupicie i ~55-60 w stresie więc tu jest ok
  • Poziom 25  
    Miałem tą kartę i max. temp podczas obciążenia miałem ~67 stopni.
    Wymień pastę tylko trzeba uważać bo u mnie była twarda jak klej.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Dla GTX 550 Ti, teoretycznie najwyższa temperatura z jaką wytrzyma GPU to 99 stopni Celsjusza, więc jest dość kiepsko. Miałbym takie pytania:
    Producent karty? (np Gigabyte, Gainward itp.)
    Chłodzenie reaguje na wzrost temperatury czy pracuje cały czas jednostajnie?
    Od dawna stale monitorujesz temperatury, czy od około miesiąca?

Jeśli te parę lat temu sam wymieniałeś pastę termo-przewodzącą i był to solidny produkt, po trzech latach jej właściwości nie powinny ulec wielkiej zmianie.

Niewielka informacja. Aktualnie są na "rynku" wirusy, wymuszające pracę kart graficznych jako koparek, dlatego jeżeli temperatury na pulpicie są tak wysokie, warto zrobić jedną rzecz.
    Pobierz i zainstaluj program HWinfo64, uruchom go w trybie "sensors only" i zrób zrzut ekranu, aby widoczne były parametry jak na zrzucie który dodam w swojej wiadomości. Przed zrobieniem zrzutu ekranu, upewnij się, że komputera nie wykorzystuje żaden program lub gra.
    GTX 550 Ti- Duże temperatury
  • Poziom 2  
    Gigabyte użyciem karty wszystko ok
    Wiatrakiem steruje sobie przez MSI afterburner ale podczas wzrostu temperatury jego prędkość tez się zwiększa
  • Poziom 20  
    A zatem jeżeli w obudowie jest przynajmniej przyzwoita wentylacja a samo chłodzenie nie zakopane kurzem, można wymienić pastę termo-przewodzącą i zobaczyć efekty.
    Jeżeli karta nie wyświetla artefaktów, ekran się nie zamraża w losowych momentach albo komputer się nie zawiesza przy dużym obciążeniu GPU, karta powinna być sprawna.
    Link tutaj znajdziesz bardzo tanią ale też doskonałą pastę termo-przewodzącą. Pamiętaj, żeby zastosować ją w naprawdę niewielkiej ilości!