Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4k do aplikacji netflix i hbo do 3000zl

coin22 17 Kwi 2018 11:44 1095 17
  • #1 17 Kwi 2018 11:44
    coin22
    Poziom 12  

Dzień dobry,

proszę o poradę.
    W skrócie - nie mamy telewizji kablowej, szukamy telewizora do oglądania filmów, seriali i bajek przez aplikacje Netflix, HBO Go, i Youtube. Dodatkowe ciekawe aplikacje mile widziane. Limit 3000zł i chętnie max 55 cali. Obecnie mamy 40.
    Czy LG 55UJ7507 to byłby dobry wybór?
    https://www.ceneo.pl/51382137#tab=click_scroll

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obecnie wisi, mógłby stać gdyby musiał, ale lepiej jakby wisiał
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci na ekran prawie wcale, oglądamy telewizję i tak zwykle popołudniami, wtedy w najgorszym wypadku słońce świeci na ścianę przy kanapie na której siedzimy. Ale słońce to nie problem.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40D5000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, dobra jakosc obrazu, przyzwoity dzwiek i wygodna obsluge aplikacji bo korzystac bedziemy tylko wlasnie po internecie z netflixa, hbo go, youtube i ewentualnie innych. Jesli byloby to mozliwe to pewnie za 2-3 lata fajnie jakby sie dalo podpiac konsole i grac. Czasem tez bedziemy podpinac ipada lub komputer (najlepiej)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? wifi, poza tym nic, telewizor ma byc do aplikacji i ogladania przez aplikacje
    10 .Jakie urządzenia? na stale nic, jesl ito bedzie konieczne to apple tv, ale telewizor ma mi apple tv zastapic. Czasami ipad, telefon lub komputer by rzucil obraz na ekran. Moze glosniki zewnetrzne.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? filmy albo seriale, czasem kilka godzin
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, bajki - jakby byla tez opcja przez aplikacje to sport, ale dzis tego nie mam i nie jest to mus.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? surfowac jako tako nie, ale telewizor ma dzialac na aplikacjach przez wifi.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? dzis nie, moze za 2-3 lata, max 1 godzine dziennie
    16. Preferencje co do marki? U rodzicow widzialem obsluge telewizora LG, ktora jest mega, pilot ktory ma myszke na ekranie i wygodna obsluga aplikacji to jest super
    17. Preferencje co do wielkości? teraz mam 40 cali, chcialbym troche wiekszy wiec 49-55 maksymalnie cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jak mula
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? filmy i seriale zawsze wieczorami, bajki czasem leca w dzien
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 maksymalnie, +/- 100zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? to moja pierwsza wymiana po 6 latach... prawie nie wymieniam
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak, praktycznie wylacznie korzystam z aplikacji wlasnie - Netflix, HBO Go i Youtube to mus.

0 17
  • #2 17 Kwi 2018 12:32
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

SAMSUNG UE55MU6472 lub jeślii chcesz LG to raczej LG 55SJ810V
    Jak Smart jest kluczowy i do tego te popularne apki to chyba bym kupił LG ze względu na mega wygodnego pilota (magic remote - super do apek) no i WebOs3,5 - bardzo stabilny i bezproblemowy.

0
  • #3 17 Kwi 2018 14:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli zależy Ci na ty co napisałeś to Brałbym 55" :
    - TCL 55C7006 za 2899 zł
    - Philipsa 55PUS6561 za 3099 zł

1
  • #4 17 Kwi 2018 14:54
    coin22
    Poziom 12  

czy nie powinienem unikać Androida jako systemu w TV? czytam, że mocno denerwujący jako system operacyjny?

0
  • Pomocny post
    #5 17 Kwi 2018 15:25
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

coin22 napisał:
    czy nie powinienem unikać Androida jako systemu w TV? czytam, że mocno denerwujący jako system operacyjny?

Sam system jest ok (choc oczywiście mniej stabilny niz WebOs czy Tizen)
    Natomiast problemem jest niska wydajność procesorów (tanie, chińskie Mediateki) użytych w TV. Zainstalujesz kilka apek na Androidzie i wszystko muli niemiłosiernie.
    I nie ma znaczenia czy to Sony, czy Philips czy TCL - wszedzie działa tak samo kiepsko.

Android TV fajnie działa na NVidia Shield.
    Moj stary Philips 6561 robił w Antutu 31 tys pkt, Nvidia Shield robi 135 tys pkt
    Tak wygląda róznica w wydajności.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Kwi 2018 15:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie musisz się obawiać - Android teraz działa normalnie.

0
  • #7 18 Kwi 2018 22:17
    coin22
    Poziom 12  

to teraz LG 55SJ810V czy PHILIPS 55PUS6561 ?

Ambilight mi się podoba, podobnie jak pilot i obsługa w LG. A obraz gdzie będzie lepszy?

0
  • #9 18 Kwi 2018 22:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Pod względem obrazu i możliwości - przewaga jest po stronie Philipsa.
    Masz lepsze multimedia i aplikacje.

0
  • #10 19 Kwi 2018 11:14
    coin22
    Poziom 12  

To jeszcze dwa pytania.

W dobrej cenie znalazłem tez taki model Philipsa:
    55PUS7303/12

czy będzie lepszy niż ten 6561?

A druga sprawa - czy przy fakcie, że oglądam zawsze na wprost, nie lepiej byłoby mieć matrycę VA niż IPS i mieć lepsze czernie? Jeśli tak, co najbardziej zbliżonego w VA i cenie w okolicach 3k możecie polecić?

0
  • #11 19 Kwi 2018 11:24
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

coin22 napisał:
    W dobrej cenie znalazłem tez taki model Philipsa:
    55PUS7303/12

Na razie nic nie wiadomo na temat tego tv. Brak testów - trzeba poczekac ze 3 miesiace.

coin22 napisał:
    A druga sprawa - czy przy fakcie, że oglądam zawsze na wprost, nie lepiej byłoby mieć matrycę VA niż IPS i mieć lepsze czernie?

Oczywiście że tak. Telewizory na matrycy VA mają 3-4 razy większy kontrast niz te na IPS. Jedyną zaleta IPSów są lepsze kąty widzenia.

Z VA masz np.

Panasonic 55EX700 (60Hz)
    Samsung 49MU7002 (60 Hz) lub 55MU7002 (120 Hz)
    Sony 55XE85xx (120Hz) lub 55XE70xx (60Hz)

0
  • #12 19 Kwi 2018 20:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips test jutro w dziale nowych produktów.

Świetnie skaluje obraz.

Duże ilości aplikacji

Dobre kąty boczne

Bardzo dobra czerń - bo wysoki kontrast
    W klasie cenowej z ambilightem to dobro oferta.

0
  • #14 19 Kwi 2018 22:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Matryca VA - 60 Hz.

0
  • #15 04 Maj 2018 22:39
    coin22
    Poziom 12  

LOCOLOCO napisał:
    Philips test jutro w dziale nowych produktów.

Jest już może ten test?

Kupiłem ostatecznie Philips 55PUS7303.
    Na wstępie powiem, że żałuję, że nikt tu nie podpowiedział, że nie ma na android TV aplikacji do HBO GO. Niestety dowiedziałem się o tym już testując telewizor, a jako kryterium wyboru pewnie zdyskwalifikowałoby wszelkie telewizory z android TV.

Czymś co mi jednak to rekompensuje jest Ambilight - świetna sprawa, ciekawe tylko ile lat to będzie działać bez awarii. Ale zdecydowanie świetna i widowiskowa technologia.

Co do jakości obrazu itd - dla mnie żyleta, po przesiadce z full HD nie ma w ogóle porównania, ale mam wrażenie, że zareagowałbym tak na każdy telewizor 4k.

0
  • #16 09 Maj 2018 21:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Hej.
    Jest HBO GO z poziomu aplikacji Vavoo.
    W cenie 2899 zł za Philipsa to dobra oferta.

On ma nowe procesory więc skalowanie obrazu SD i HD to dla niego bajka.
    Obraz jest czysty i przejrzysty.

A test jest w dziale testów:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3456555.html

0
  • #17 10 Paź 2018 21:13
    coin22
    Poziom 12  

Locoloco - nie ma takiej aplikacji Vavoo w google play, czy źle szukam? Podpowiesz ?

0
  • #18 11 Paź 2018 01:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak, źle szukasz. Jest i działa cały czas.

0
  Szukaj w 5mln produktów