Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Umarł Eryk T28

20 Sie 2005 09:05 872 11
  • Poziom 16  
    Był sobie Ericsson T28, który ładnie działał. Gdy wyczerpała sie mi bateria podłączyłem go do ładowarki i.... po 15 minutach przestał się ładować. Odłączyłem go na chwilę i przyłączyłem znowy i.... to samo. 15 minut i koniec. No to znowy go odłączyłem od ładowarki i z powrotem podłaczyłem ale tym razem juz nawet nie zaczął się ładować.
    Co się mu mogło stać ???
    I jeszcze jedno. Po tym wszystkim odłożyłem go do szuflady i leży tam juz od roku. Teraz jest mi potrzebny i nie wiem czy po takim czasie leżakowania jest w ogóle mozliwość go reanimować?
  • Poziom 16  
    Hmm, dzieki za podpowiedź. Spróbuje tak zrobić. Trochę mnie skołowało to, że przecież podłaczałem do niego ładowarkę. Czy jeśli bateria jest umierająca to znaczy, że nawet jesli mam podłączoną ładowarkę to i tak nie zadziała ? W końcu ma źródło zasilania - a że jest to ładowarka a nie bateria to nie wiedziałem, że to może być przyczyną jego zgonu. Czy jesli bateria jest do kitu to podłączanie telefonu z ładowarki nic nie da ???

Sorki za może banalne pytania, ale nie jestem specem od telefonów.
  • Poziom 16  
    Nie zrozumiałem znowu. Jeśli bateria mi zdycha to wsadzam ładowarkę i od razu moge telefon (obecny - Siemens 25) odpalić mimo, że bateria jest rozładowana bo fon ciągnie energie bezpośrednio z ładowarki. Więc dlaczego z tamtym tak nie jest? Rozumiem, że baterii się nie naładuje, ale dlaczego przy podłączonej ładowarce nie chce chodzić ???
  • Poziom 29  
    To wyjmij z s25 baterie i podlacz ladowarke. Tez sie nie wlaczy. Ten eryczek zachowuje sie tak jakby nie bylo w nim baterii.
  • Poziom 16  
    No i tu masz w 100% rację. Przypomniało mi się, że robiłem takie doświadczenie. W poniedziałek kupię nową. Tylko że jeszcze jedno pytanko zostało bez odpowiedzi. Czy po roku takiego bezproduktywnego leżakownia Eryk może się nie obudzić ?
  • Poziom 16  
    No to na razie dziękuję. Jak kupię bateryjkę to dam znać jak przebiegła reanimacja ;-).
  • Poziom 29  
    U mnie sl45i lezakowal z naladowana bateria 3-4 miechy. Jak sie chcialo zadzwonic to sie wylaczal. kilka rozladowan na mp3 i smiga az milo.
  • Moderator Samochody
    Zanim kupisz baterię, to spróbuj na pożyczonej, albo jak nie masz kumpla z podobnym telefonem, to wpadnij do pierwszego komisu/serwisu i na miejscu podstaw jakąś sprawną.
    Piszę tak, ponieważ w t28 bardzo częstą usterka jest awaria układu zasilającego (BGA) i podobnie się objawia - nawala podczas ładowania. Mam trochę doświadczenia z tym modelem, w tej chwili na magazynie leża 2 szt t28 z wylutowanym układem i czekają , aż się pojawi dawca organów.
  • Poziom 16  
    No dziekuje za radę.
    Przyszło mi jeszcze coś do głowy. Przy podłączonej ładowarce na goldpinach dotykających baterię w aparacie powinno być chyba jakieś napięcie(to z ładowarki) ??? Bo w jaki inny sposób bateria mogłaby się ładować. Gdy podłączyłem ładowarkę to na tych złączach nie ma żadnego napięcia -więc jak się ta bateria może ładować? Jeśli mam rację to faktycznie to nie bzteria ale ten układ zasilający moze być bo kitu. Tak ???