Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

janus, pilot, programowanie - Bramy Janus Splendoor - programowanie pilota.

25 Sty 2018 22:37 384 1
  • Poziom 9  
    Mam problem z tym napędem. Padły 2 piloty z zestawu, dokupilem już 2 różne ale nie chca działać tzn kropka reaguje na naciśnięcie przycisku pilota, zapala się i gaśnie jak naciskam przycisk na pilocie ale potem i tak pilot nie steruje napędem. W instrukcji jest napisane że kropka powinna migać podczas kodowania pilota, u mnie nie miga, nie wiem dlaczego.
    Zdecydowałem się podłaczyć przycisk. Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji, przewód pod PB i GND i napęd reaguje tylko na 1 przyciśnięcie tzn. że jak nacisne to brama się otworzy i potem mogę sobie naciskać ile wlezie a zero reakcji na przycisk. Czy to normalne? Procedura początkowa otwarcia i zamknięcia robi się bez problemu, nurtuje mnie czemu sterowanie przyciskiem nie działa. Czy ktoś kto ma ta bramę i napęd może opisac jak u niego działa przycisk? Dodam że nie mam żadnych fotokomórek-ma to znaczenie? Z pilota brama działała bez problemu. Piloty wysiadły i brama uziemiona...
    Jeszcze 1 sprawa. Gdy brama jest zamknięta lub otwarta napęd nie reaguje gdy naciskam na obudowie UP lub DOWN. Czy tak powinno być czy to jakaś usterka?
  • Poziom 1  
    Może ktoś podpowie jak zaprogramować oryginalne piloty. Robię wg instrukcji i nic. Po wykonaniu wszystkich kroków brama z pilota otwiera się ale się nie zamyka. Wg mojej instrukcji trzeba najpierw ustawić zamykanie potem otwieranie, a potem brama sama się otwiera i zamyka. Potem programuję pilota i niby miga, że wszytko ok. Brama się podnosi i już potem nie mogę jej zamknąć z pilota. Wymieniłem nawet baterie bo myślałem, że z nimi coś nie tak.

Może ktoś mi poradzić gdzie robię błąd.