Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Medion S2217 - brak zainstalowanego urządzenia audio

Send1N 21 Maj 2018 17:02 417 13
  • #1 21 Maj 2018 17:02
    Send1N
    Poziom 9  

Dotarł do mnie nowy medion S2217 który kupiła sobie znajoma i jest problem ponieważ nie ma dźwięku, głośniczek ma czerwony wykrzyknik a gdy instaluje sterowniki ze strony producenta to po prostu się instalują ale nic to nie zmienia, dźwięku nie ma w głośnikach ani na słuchawkach gdy je podepnę, wygląda mi to na problem sterownikowy ale nie wiem już jakich szukać, w menadżerze urządzeń wygląda to tak
    Medion S2217 - brak zainstalowanego urządzenia audio

Dzwięk jest tylko na przenośnym głośniku bluetooth, jak prawym kliknę na głośniczek to wygląda tak

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Już chyba wiem o co chodzi, na jakimś niemieckim forum wyczytałem że facet ma identyczny problem po zaktualizowaniu się windowsa 10 do tej aktualizacji creators update wykrywanie karty dzwiękowej zniknęło ponieważ system już nie wspiera tego sprzętu... Próbowałem wgrać win7 z usb ale w biosie nie ma możliwości przestawienia opcji na legacy i mimo że ustawie bootowanie z usb to i tak ładuje się windows 10. Jest z tej sytuacji jakieś wyjście? czy oddać tego laptopa w ciagu tych 14 dni?

0 13
  • #2 21 Maj 2018 18:09
    ak6
    Poziom 29  

Podaj proszę identyfikatory sprzętu.
    Znajdziesz je klikając prawym klawiszem myszy na karcie dźwiękowej w menadżerze urządzeń, następnie "Właściwości", zakładka "Szczegóły" i z listy rozwijanej wybierz "identyfikatory sprzętu"

Tylko nie wklejaj proszę screena na forum a skopiuj i wklej identyfikatory jako tekst. Jeśli jest więcej niż jeden wklej wszystkie.
    Jaka wersja Windows 10? 32 czy 64 bit?

0
  • #3 21 Maj 2018 18:13
    Send1N
    Poziom 9  

ak6
    Nie jestem wstanie nawet tego zrobić ponieważ w menadżerze nie ma nawet już pozycji kontrolery dzwięku i audio jak usunąłem to urządzenie bluetooth, czyli system najzwyczajniej nie widzi wcale karty dzwiękowej jako urządzenia, więc nie mam jak podać tego o co prosisz :( Tak jak pisałem wcześniej facet na niemieckim forum miał to samo w tym samym modelu, normalnie na windows 10 miał dzwięk ale po aktualizacji creators system przestał widzieć urządzenie audio.

To JBL GO Stereo widoczne na pierwszym zdjęciu pojawiło się przez to że młody sobie podłączył głośnik przez bluetooth i windows sobie zainstalował do tego sterownik, dzwiękówki wcale nie widzi.
    Jest tu fabryczny Windows 10 home 32Bit. Laptop nie używany zaplombowany wydaje mi się że było to tak że na początku wszystko było ok a z biegiem czasu ktos zaktualizował tą dziesiątkę i przestało wykrywać kartę dźwiękowa, jakos nie chce mi się wierzyć że sprzedawali nowe bez głosu z windowsem 10.

Zapewne zakup jakiejś karty dzwiękowej na usb załatwi sprawę jeśli dobrze kombinuje.

0
  • #4 22 Maj 2018 15:01
    ak6
    Poziom 29  

Sprawdź jeszcze czy pod jakimś linuxem live karta jest widoczna?

0
  • Pomocny post
    #5 22 Maj 2018 15:59
    Robert B
    Poziom 43  

Sterowniki do chipsetu (w pierwszej kolejności) zainstalowane?
    https://www.medion.com/gb/service/_lightbox/t...od=MEDION%20AKOYA%20S2217%20(MD%2099512)%20UK
    https://www.medion.com/gb/service/start/_product.php?msn=30019556&gid=1

0
  • #6 22 Maj 2018 16:31
    Send1N
    Poziom 9  

Właśnie nie instalowałem tych sterowników, pobrałem z tego samego linka już je wcześniej ale pobiera się 130MB i trzeba to wypakować a po wypakowaniu nie ma instalatora tylko 10 różnych folderów i w żadnym z nich także instalatora brak
    tak wygląda folder po wypakowaniu paczki którą pobralem z tego linka od ciebie.

0
  • #7 22 Maj 2018 16:43
    Robert B
    Poziom 43  

Instalator nie jest potrzebny do szczęścia. Skopiuj wszystko na pena, daj "Aktualizuj sterownik" i wskaż żeby przeszukał pena "Uwzględnij lokalizację i podfoldery". Chipset przypominam w pierwszej kolejności.

0
  • #8 22 Maj 2018 16:55
    Send1N
    Poziom 9  

No to wiadoma sprawa że installator niezbędny nie jest ale na którą pozycje mam niby kliknąć w menadżerze aktualizuj sterownik?

0
  • #9 22 Maj 2018 17:02
    Robert B
    Poziom 43  

Rozwiń tę zaznaczoną.

0
  • #10 22 Maj 2018 17:05
    Send1N
    Poziom 9  

Jak to rozwinę to jest tylko jedna pozycja o tej samej nazwie z dopiskiem processor participant i jak daje na to aktualizuj sterownik z tego folderu to wyskakuje że są już zainstalowane najlepsze.

Panowie działa... w ostatniej chwili przed oddaniem tego sprzętu klijentce to zrobiłem i to w dziwny sposób, w tej paczce którą mi podałeś chipset były dwa foldery Win8 i win10 i skupiałem się tylko na tym Win10 a tak z głupa wszedłem w folder Win8 i tam był instalator... zainstalowałem przez ten instalator a tu szok pojawiła się karta dźwiękowa z wykrzyknikiem w menadżerze realtek i teraz doinstalowałem sterownik dźwięku i działa! Wielkie dzięki bo i tak dobrze mnie pokierowałeś mimo wszystko

0
  • Pomocny post
    #11 22 Maj 2018 17:22
    Robert B
    Poziom 43  

Nie znam Win10, zatem pokaż wszystkie pozycje po rozwinięciu.

0
  • #12 22 Maj 2018 17:25
    Send1N
    Poziom 9  

Kolego robert (moj imienniku:P) wyżej już napisałem w jaki sposób rozwiązałem problem przypadkiem:) także jeszcze raz dzięki bo nakierowałeś mnie mimo wszystko na dobry trop.

0
  • #13 22 Maj 2018 17:36
    Robert B
    Poziom 43  

To cieszę się.
    No to możesz zamykać temat :)

0
  • #14 25 Paź 2018 13:58
    Send1N
    Poziom 9  

Pomogła instalacja sterowników przeznaczonych do windows 8 jak wyżej wspomniałem, temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów