Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odklejająca się podsufitka - Czym przykleić?

Grom-12 24 Maj 2018 10:52 4377 9
  • #1 24 Maj 2018 10:52
    Grom-12
    Poziom 1  

Witam wszystkich,
    Mam problem z odklejającą się podsufitką nad fotelem kierowcy. Problem w tym, że odkleja się sam cieniutki materiał po środku podsufitki, wszystkie brzegi dolegają idealnie. Pomóżcie, podpowiedzcie, w jaki sposób i czym najlepiej to podkleić tak aby nie ściągać całej podsufitki, bo coś czuje, że jak ją ruszę to już nie zmontuje - auto 19 letnie - Octavia 1.

0 9
  • #2 24 Maj 2018 11:03
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Nic nie zrobisz, masz do wymiany podsufitkę lub do oklejenia na nowo, nowym materiałem (nieopłacalne).

0
  • #4 24 Maj 2018 11:22
    g107r
    Poziom 33  

Strzykawka, igła, jakiś klej szybko schnący i punktowo poprzyklejać - ładnie to wyglądać nie będzie, ale przynajmniej nie będzie szurać po głowie.

0
  • #5 24 Maj 2018 16:32
    andrzej20001
    Poziom 42  

1.5mkw tkaniny podsufitowej szarej tj. 1m x 1.5m kosztuje w hurtowni 18zł plus puszka kleju w sprayu i 3 godziny pracy.

1
  • #6 24 Maj 2018 17:15
    Samuraj
    Poziom 35  

Znajomy przerabiał ten temat i ceny za usługę są z kosmosu. Za materiał + robociznę ceny od 400zł w górę bez demontażu z samochodu. Czynności te miał wykonać sam. Używki od 300. Kupił materiał, klej i w jedno popołudnie obkleił nie gorzej niż zrobił by to nie jeden tapicer. Żadna filozofia tylko trochę rozkręcania.

1
  • #7 24 Maj 2018 18:08
    web69
    Poziom 27  

Przerabiałem to, samemu w jedno popołudnie i bez znajomości tematu. Wyszło ok. 50zł i troszkę rozkręcania, ale samochód kombi, łatwo było wyciągnąć podsufitkę.

2
  • #8 28 Maj 2018 06:28
    strucel
    Poziom 28  

Jak sam zrobisz to jak najbardziej opłacalne - podsufitka się rozpada nie dlatego że puszcza klej
    którym materiał jest przyklejony do tektury czy innej dykty tylko ze starości rozpada się gąbka będąca częścia materiału, jak podkleisz sam stary materiał to klej przejdzie przez materiał i będą zacieki z kleju widoczne, jedyna sensowna opcja to nowy materiał, można przy okazji zmienić kolor na np czarny, całkiem interesująco auto wygląda.

0
  • #9 28 Maj 2018 08:11
    Samuraj
    Poziom 35  

Znajomy naklejał polar.

0
  • #10 07 Sie 2018 11:52
    Tommy93
    Poziom 1  

Chciałbym odradzić wszystkim klej firmy ANSER, tapicer Strong do klejenia podsufitki samochodowej. Po roku od klejenia podsufitka zaczęła odpadać.
    Z prostego powodu, na który wcześniej nie zwróciłem uwagi. Maksymalna temperatura jaką może wytrzymać klej. A to przecież najważniejszy parameter zaraz za wytrzymałością.
    Być może ten klej jest świetny do zastosowań gdzie tapicerka nie jest poddana wysokim temperaturom. Ale nie do samochodu, gdzie karoseria nagrzewa się w słońcu podczas upałów do bardzo wysokich temperatur. A tak długo wybierałem klej...

Tak więc zwracajcie uwagę jaką temperaturę taki klej może wytrzymać. Są chyba trzy firmy, które deklarują 120/130 stopni.
    PS: nie wyobrażam sobie innego kleju niż w sprayu. Ważne jest, żeby dysza była regulowana.

Ważne jest też to, żeby dokładnie usunąć stary klej oraz gąbkę!

0