Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Auto nie odpala, migają kontrolki po wyjęciu kluczyka, Stilo 1,8

09 Jun 2018 08:39 3381 7
  • Level 5  
    Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowa, ale poprzednio często korzystałam z tego serwisu w różnych dziedzinach. Porady zawsze przydatne.
    Obecnie mam dość duży problem - może ktoś z Was się z tym spotkał: otóż po naprawie samochodu (została przyspawana blacha do chwycenia łapy mocującej silnik od strony skrzyni biegów) wyjechałam normalnie od mechanika, zajechałam jeszcze do pracy, potem znowu odpaliłam i pojechałam do sklepu. Niestety ze sklepowego parkingu auto już nie ruszyło. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolki prawidłowo się zaświeciły, ale rozrusznik nie zadziałał, nawet charakterystycznego stuknięcia nie było słychać. Za to po cofnięciu kluczyka, a nawet po jego wyjęciu ze stacyjki, kontrolki migały jak szalone, wskazówki drgały. Stuknęłam lekko w kierownicę - ustało. Sprawdziłam klemy na aku - były mocno przykręcone i to przez mechanika, chociaż mówił, że pracownik "chyba" nie odpinał akumulatora. Znów starałam się odpalić auto, ale zaś to samo. Zdjęłam klemę, poczekałam 10 minut, zapięłam i nic nie pomogło. Potem już stuknięcie w kierownicę nie pomagało, tylko zdjęcie klemy, żeby deska nie migała. Czy to jest jakieś zwarcie?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    Level 20  
    Witam podczas spawania mogło się uszkodzić wiele rzeczy począwszy od ECU,BODY i przepalonej wiązka elektryczna na początek sprawdź masę na silniku i pozostałe.Ja osobiście spawam około 10 samochodów dziennie i nie miałem nigdy takiego przypadku bo zakładam zabezpieczenie na aku,albo odpinam klemę pozdro
  • TermopastyTermopasty
  • Level 5  
    Dziękuję, sprawdzę to (tzn. mąż sprawdzi) i dam znać. Pozdrawiam

Dodano po 58 [minuty]:

czego jeszcze nie napisałam, a co jest bardzo ważne, że pokazuje się wtedy komunikat "check vehicle protection system" i świeci się kłódka.
  • Level 20  
    Witam zobacz na drugim kluczyku jaka jest reakcja
  • Level 5  
    niestety, mam tylko jeden :(
  • Helpful post
    Level 20  
    Witam,a kluczyk nie upadł bez diagnozy będzie ciężko zaholuj samochód do mechanika
  • Level 5  
    Ufff... zrobione!!! :). To urwany przewód masy silnika. Przez to, że śruba trzeciej łapy mocowania silnika się zerwała, bujało silnikiem i musiało urwać przewód masy. Mój kochany, wielki i mądry mąż zrobił tymczasową masę z kabla od lampki nocnej i tak odpaliliśmy autko. Tak też dojechaliśmy na kanał, gdzie stwierdził, że przewód masy jest tylko wetknięty w koszulkę. Umocował na podkładkach, bo nie mieliśmy okuwki (tego zacisku z oczkiem) i działa.
    Adamski123 - dobry trop z brakiem masy - brawo i dzięki :). Pozdrawiamy
  • Level 5  
    Ufff... zrobione!!! :). To urwany przewód masy silnika. Przez to, że śruba trzeciej łapy mocowania silnika się zerwała, bujało silnikiem i musiało urwać przewód masy. Mój kochany, wielki i mądry mąż zrobił tymczasową masę z kabla od lampki nocnej i tak odpaliliśmy autko. Tak też dojechaliśmy na kanał, gdzie stwierdził, że przewód masy jest tylko wetknięty w koszulkę. Umocował na podkładkach, bo nie mieliśmy okuwki (tego zacisku z oczkiem) i działa.
    Adamski123 - dobry trop z brakiem masy - brawo i dzięki :). Pozdrawiamy

Dodano po 3 [minuty]:

Urwany przewód masy silnika. Nie było tego widać bezpośrednio, bo tkwił w koszulce przy bloku. Miernik wskazywał brak masy.