Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Philips Zoom WhiteSpeed odblokowanie chipa

gamlo 11 Jun 2018 23:00 1254 13
    gamlo
    Level 2  
    Witam,
    zlecę odblokowanie lampy do wybielania zębów. Lampa jest aktywowana przez zewnetrzy chip z limitem uruchomień. Czy ktoś już robił coś takiego? Mogę dostarczyć przykładowy chip do analizy.
    Lampa wygląda tak (chip jest zamontowany w przezroczystej koncówce):
    Link
    [Zlecę] Philips Zoom WhiteSpeed odblokowanie chipa

Czas wykonania zlecenia: miesiąc.
    Dowolna forma rozliczenia UD, FV.
    Budżet - do ustalenia indywidualnie (spodziewam się, że nie mniej niż 800 pln).
    Proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam serdecznie
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    sundayman
    Level 24  
    Wrzuć zdjęcie tego chipa. Kiedyś miałem do czynienia z czymś podobnym (też lampa stomatologiczna) - niestety zastosowany tam układ był nie do "rozgryzienia" - są to zazwyczaj specjalnie produkowane do tego celu układy, z poważnym szyfrowaniem i bez udostępnianej publicznie dokumentacji.

Jeżeli zastosowano coś takiego, to możesz zapomnieć o zrobieniu "włamu" do samego chipa - w każdym razie w jakimś racjonalnym przedziale kosztów. Do tego celu trzeba by (to tylko spekulacje) zdjęcia tworzywa (dostania się do struktury), analiza mikroskopowej, być może innych cudawianek - koszty idące w ciężkie tys. USD

Być może łatwiejsze jest rozpracowanie całości od "drugiej strony" czyli oprogramowania układu komunikującego się z tym chipem (choć to też może być niezwykle trudne) albo wręcz zrobienie własnej elektroniki do sterowania całością - w końcu to jest "tylko" lampa - więc to może być najprostsze (od strony technicznej) rozwiązanie. Nadal jednak nie będzie tanio - chyba, że w grę wchodzi wykonanie większej ilości.

Tyle wstępu - pokaż wyraźne zdjęcie chipa. To może coś podpowie (ale niekoniecznie), bo w tamtym przypadku dopiero odczytanie typu układu po łączu szeregowym pokazało "kto zacz".

PS: tu masz gotowe rozwiązanie - chip "unlimited"

https://www.ebay.com/itm/Bleach-Infiniter-Unl...-Philips-Zoom-and-Discus-Dental-/162696824797

Cena sugeruje, że sprawa nie jest prosta (choć jak widać wykonalna). O ile to jest oczywiście właśnie to, o co ci chodzi.

Jeżeli tak - kupuj. Z całą pewnością to będzie najtańsza dla ciebie opcja (jednostkowo). O tym, żeby to ktoś tutaj zrobił taniej chyba nie ma co marzyć.
    gamlo
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Dzięki za znalezienie na ebayu- może warto się tym zainteresować.
    Obecnie korzystam z podobnego rozwiązania ale jest dużo droższe i rozkodowuje chip na 10 użyc:
    http://www.e-bleach.net/
    Może prościej byłoby odblokować e- bleach na unlimited?
    Mam takich kilka a wersja unlimited jest dla mnie za droga.
    Wyślę dzisiaj zdjęcie chipa.
    aaanteka
    Level 39  
    gamlo wrote:
    zlecę odblokowanie lampy do wybielania zębów

Nie ma najmniejszego sensu ,chyba że stomatolog chce naciągać pacjentów i w perspektywie czasu stracić ich. Na szkoleniach należy uważać i wiedzieć dlaczego został wprowadzony taki licznik.

Nie rozchodzi się o ,to że lampa jeszcze świeci ,ale jak świeci. Resurs został tak dobrany by zapewnić powtarzalność zabiegu. Dlatego samo resetowanie chipa nie ma sensu. Diody/żarówkaLED jak to nazywa producent lampy, po prostu co jakiś czas w serwisie są wymieniane, stąd cena samego resetu. W tym urządzeniu jak w polimeryzatorach kompozytów protetyki stomatologicznej są wykorzystywane wysokowydajne diody led, jednak o dość ograniczonym czasie pracy .
    Z drugiej strony dziwi podejście stomatologa biorącego 600-800-1000PLN za wybielanie w zależności od regionu, a "dziadującego " na obsługę renomowanego serwisu urządzenia bądź co bądź medycznego , czy też zakup nowej? Z pewnością lampa zwróciła się z nawiązką skoro zrobiono tyle zabiegów ( koszt lampy 8000-9000PLN, licznik zabiegów ustawiony na 1500X60 minut, 3000X30 minut, 6000X15minut).
    To może prościej jak od razu zakupi sobie tanie chińskie latarki turystyczne LED ??? Też jest w stanie zapoczątkować reakcję fotochemiczną i pobudzić fotoaktywator żelu wybielającego . Tylko w ilu procentach i czy zawsze?
    krzysiek_krm
    Level 39  
    aaanteka wrote:
    Nie rozchodzi się o ,to że lampa jeszcze świeci ,ale jak świeci. Resurs został tak dobrany by zapewnić powtarzalność zabiegu. Dlatego samo resetowanie chipa nie ma sensu. Diody/żarówkaLED jak to nazywa producent lampy, po prostu co jakiś czas w serwisie są wymieniane, stąd cena samego resetu. W tym urządzeniu jak w polimeryzatorach kompozytów protetyki stomatologicznej są wykorzystywane wysokowydajne diody led, jednak o dość ograniczonym czasie pracy .

Trochę to dziwne, sprzedawcy przechwalają się, że
    Quote:
    Lampa Zoom WhiteSpeed wykorzystuje najnowszą technologię „blue LED” firmy Philips. Dzięki niej znajdujące się w głowicy żarówki zachowują żywotność przez aż 50 000 godzin pracy, co w porównaniu do poprzednich wersji, znacznie obniża koszty eksploatacyjne.

aaanteka wrote:
    licznik zabiegów ustawiony na 1500X60 minut, 3000X30 minut, 6000X15minut

Do 50 tysięcy godzin "trochę" brakuje.
    aaanteka
    Level 39  
    Dystrybutor na targach Krakdent mówił o 1500h gwarantowanego strumienia świetlnego w pełni aktywującego, żel. Przecież to 6000 zabiegów 15 minutowych.

A resurs 50 000 h to mają lampy oświetlenia ulicznego gdzie chipy nie są wykorzystywane na maksymalnych parametrach ale nieco poniżej optymalnych, zabezpieczone. Przeciętnie ledy wytrzymują przy pracy przerywanej ( załącz/wyłącz) 15000-20000h. Przy czym natężenie strumienia świetlnego maleje już po 1/5 -1/3 tego okresu zmieniając również charakterystykę widmową.
    Promienniki do zastosowań przemysłowych światło widzialne+ "płytki" UV mają zwykle podawane stanowczo niższe resursy do kilku tysięcy godzin. Co w pełni koreluje z podanymi wcześniejszymi danymi.
    Karta katalogowa pierwszego z brzegu led UV:
    krzysiek_krm
    Level 39  
    Krótko mówiąc część dystrybutorów dość oszczędnie gospodaruje prawdą, tego cytatu nie wymyśliłem sobie sam ale wziąłem go z pierwszej z brzegu oferty na tę lampę.
    aaanteka
    Level 39  
    Wiem, wiem jak się już wejdzie w szczegóły,to wynika, że dział marketingu pisze reklamy na podstawie ogólnodostępnych danych, ogólników. Inna kwestia, że na rynku są różne modele produktu- nowa/stara generacja. Oczywiście zawsze zachwala się używając ogólnego folderu z tymi samymi danymi. Z tymi wszelkimi diodami led UV do zastosowań medycznych jest jeszcze taki problem, że ze względu na ich kontakt z pacjentem moc jest znacznie ograniczona restrykcyjnymi przepisami ( można powiedzieć przeciętna, bardzo niska) co wpływa na ich trwałość- niewielka odchyłka i fotoaktywator nie zostaje odpowiednio pobudzony.
    marek216

Level 43  
    W medycynie wszystko jest 100x droższe. Jakiś czas temu technik ze szpitala przyniósł mi płytę do sprawdzenia. Była to zwykła najzwyklejsza płyta jak do PCta. Nie pamiętam do jakiej maszyny. Rozumiem, że tajemnicą było oprogramowanie ale koszty tego sprzętu są z kosmosu.

Podobnie było z jakimś fotelem dentystycznym w którym siedział Dell - tylko zamiast blaszaka był fotel. Serwis chciał kilka tysi za naprawę a skończyło się na wymianie procka za kilka stówek z moją robotą.

Tu pewnie jest podobnie.
    Jak kolega wyżej zauważył mi to też wygląda na 1Wire. Doszukać się jaki to układ, skopiować i wgrać na nową kość lub odszukać gdzie zapisuje licznik i zmienić. Od lat tak się robi z licznikami do materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kopiarek.

Inna kwestia czy jest tak jak piszą koledzy wcześniej sama lampa traci na właściwościach i to już nie jest kwestia dobijania materiałów do drukowania tylko oszukiwanie klientów.
    sundayman
    Level 24  
    Quote:
    wygląda na 1Wire

jesteś optymistą. Pisałem wcześniej, że szanujący swoje pieniądze producenci nie stosują amatorskich układów, które kupisz w sklepie. W lampie stomatologicznej, którą ja "obrabiałem" był układ 1wire, ale to był dedykowany chip, którego nie tylko nie kupisz, ale nawet nie dostaniesz dokumentacji.
    A wg. oficjalnego opisu jest porządnie szyfrowany - więc pozostaje żmudne rozpracowywanie całej transmisji (mnie się nie udało).

Jak widać po cenie "zamienników", które zlinkowałem, to raczej nie jest to samo co w tuszach do drukarek za grosze. No ale dopóki się tego układu nie weźmie na warsztat to nie wiadomo.

Autor wątku nawet nie wrzucił zdjęcia tego chipu, więc to wszystko dywagacje.
    marek216

Level 43  
    sundayman wrote:
    był układ 1wire, ale to był dedykowany chip, którego nie tylko nie kupisz, ale nawet nie dostaniesz dokumentacji.

W kopiarkach jest to samo, układu nie kupisz, ale ktoś wyczaił jak skopiować. Dlatego wykorzystuje się używki. Kopiarki to tylko najbardziej powszechny przykład. W innych branżach jest podobnie.

sundayman wrote:
    Pisałem wcześniej, że szanujący swoje pieniądze producenci nie stosują amatorskich układów, które kupisz w sklepie.

Jak pisałem:
    w fotelu za kilkadziesiąt tysiaków znalazłem PC Dell, urządzenie ze szpitala ( zakładam za guuuubeee pieniądze ) pracowało na płycie ze zwykłego PC.

Dawno temu przestałem wierzyć w super technologie w sprzęcie medycznym. Doszedłem do wniosku że dla producentów to ten typ klienta co zapłaci a i tak szybko odbije sobie na swoich klientach, bo im na zdrowiu zależy i nie będą się zastanawiać tylko zapłacą.

sundayman wrote:
    No ale dopóki się tego układu nie weźmie na warsztat to nie wiadomo.

Autor wątku nawet nie wrzucił zdjęcia tego chipu, więc to wszystko dywagacje.

I to jest klucz do realizacji zlecenia.

Po pierwsze nie "na wczoraj", po drugie nie za "5 zł" choć ceny z linków moim zdaniem oderwane od rzeczywistości.
    aaanteka
    Level 39  
    Dokładnie tak. Powtórzę , sam chip nie jest wymieniany w serwisie a cały promiennik led. Rozchodzi się o powtarzalność zabiegu zawsze z gwarantowanym skutkiem. Aż dziw bierze, że stomatolog mają świadomość chce uprawiać takową partyzantkę na pacjentach i zleca takie przedsięwzięcie. Według mnie trąci to nawet konsekwencjami karnymi dla lekarza zlecającego i podwykonawcy.

aaanteka wrote:
    Z drugiej strony dziwi podejście stomatologa biorącego 600-800-1000PLN za wybielanie w zależności od regionu, a "dziadującego " na obsługę renomowanego serwisu urządzenia bądź co bądź medycznego , czy też zakup nowej? Z pewnością lampa zwróciła się z nawiązką skoro zrobiono tyle zabiegów ( koszt lampy 8000-9000PLN, licznik zabiegów ustawiony na 1500X60 minut, 3000X30 minut, 6000X15minut).
    To może prościej jak od razu zakupi sobie tanie chińskie latarki turystyczne LED ??? Też jest w stanie zapoczątkować reakcję fotochemiczną i pobudzić fotoaktywator żelu wybielającego . Tylko w ilu procentach i czy zawsze?

Moderated By ANUBIS:

Temat zamykam - brak zainteresowania ze strony autora.
    gamlo Ostatnia wizyta: 13 Cze 2018 10:12