Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kto wie jak zmienić instalacje 6v na 12 w simsonie??

Iwan190 23 Aug 2005 12:32 3363 10
    Iwan190
    Level 10  
    kupiłem cały kompletny silnik od nowszego modelu tam w nim bylo 12v a w moim obecnie jest 6v.od iskrownika wychodzi o 1 kabel wiecej niz mam w simsonie i nie wiem gdzie go podłaczyć iskra jest ale bardzo slaba. Podłoczyłem kable zgodnie z kolorami co wychodziły z iskrownika do simsona i nic został mi jeden niebieski nie podłoczony ale iskry nie było potem pozamieniałem kable i iskra jest ale słabiutka. wie ktoś jak to podłączyć ?? jak tak niech mi to opisze . Musze zmieniać coś w stacyjce zeby było na 12v czy nie?? dzięki za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jannaszek
    Level 39  
    nie sądze żeby tymi kablami szło zrobić -zewka jest na 6v ityle {tak mi się wydaje}
    ale można całkiem śmiało podnieść transformatorem
    przecież z cwki idzie zdaje sie zmienny prad
    Iwan190
    Level 10  
    Ale ja mam tam caly iskrownik od nowszego modelu i tam jest 12V
    Pati
    Level 27  
    Na cewce pojawiają się impulsy wysokonapięciowe to tak celem rozwiania problemu DC czy AC. A co do stacyjki to zmieniać nie trzeba! Cewka póki się nie spali też będzie działać może nawet lepiej bo wymusi większy prąd w uzwojeniu pierwotnym! I podstawowe pytanie to to czy twój nowy silnik ma pod magnetem zwykły przerywacz mechaniczny czy elektroniczy czujnik położenia wału? Jeżeli jest przerywacz to nie ma filozofii a jeżeli jest a chyba jest elektroniczny bo ten niebieski coś mi sie kojaży to musisz mieć taki sraczkowaty modół który dobiero steruje impulsami prądu na cewkę! Nie kombinuj na opak chciarz --- tam nie ma co zepsuć

I czy dobrze zrozumiałem na ramie masz 6V a silnik zakładasz 12V?

Pozdrawiam!
    jannaszek
    Level 39  
    to weż przyżąd i zmierz mndz .masą [korpusem ],czy inna kombinacja , akturyś znich będzie miał najwieksze napięcie
    -albo wręcz żarówką - kopnij parę razy -przeciez napięcie się wzbudzi
    daw2
    Level 18  
    najlepiej to sciag prawy dekiel i zobacz czy jest przerywacz i kondesator czy czojnik elektroniczny. jezeli jest czojnik to bez modulu watpie zeby jakakolwiek iskra byla. a co do 6 i 12v to cewka nie powinna pasc tylko zarowki
    Pati
    Level 27  
    daw2 czy wątpisz w inteligencję autora? Bo tak wyjechałeś z tymi żarówkami :D.

do autora

Ale podejrzewam ża jak pokombinowałeś z tymi kablami to nawet jak cewkę od świateł podłączyłeś pod cewkę od iskry to taka złaba może skakać bo tam napięcie się zmienia i mogą powstawać jakieś skąpe impulsy na świecy!
    leszek sam
    Level 13  
    w tym wypadku najlepiej i najtaniej będzie jak cała instalacja będzię na 6V,czyli musisz założyć do nowego silnika swój iskrownik.Bo instalacja 6V jest całkiem inna , niż 12V.
  • Helpful post
    Pati
    Level 27  
    Nie nie nie nie instalcja 12V to instalacja 12V jak chłopak lubi kombinowąć to zawsze sobie coś doczepi przerywacz do kierunków znajdzie sięzawsze jakiś możliwy a tak to zawsze będą problemy bo te gigantyczne prądy w instalacji 6V zawsze sprawiają problemy i wszystko chodzi że tak niejasno się wyrażę mozolnie a 12V sprawia wrażenie takej sztywności napięcia. Astatnie zdanie jest trochę apstrakcyjne i w pełni subiektywnym odczuciem ale wielu się pewnie ze mną zgodzi!

Zmieniaj na 12V! bo tam nigdzie filozofii nie ma!
  • Helpful post
    Genkowski
    Level 11  
    Drogi kolego niewiem czy dalej masz ten problem czy nie ale jeżeli masz tam jak sądzę instalację 12V to musi być to instalacja elektroniczna jak do simsona elektronika więc potrzeba ci przedewszystkim magneto bez żadnych wypukłości potem moduł i to podłączasz wedłóg schematu elektronicznego który znajdziesz na mojej stronie http://genkowski.w.interia.pl w razie kłopotów pisz do mnie genkowski(malpa)op.pl powodzenia
    dawid_sr50
    Level 1  
    witam ma takie pytanie co trzeba zmienic w simsonie sr50 zeby wlozyc akumlator 12v zamiast 6v