Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran udostępniony w sieci

however 13 Cze 2018 16:00 252 17
  • #1 13 Cze 2018 16:00
    however
    Poziom 9  

Witam, mam telewizor LCD, który chcę wykorzystać w biurze do prezentacji (ekran komputera, film instruktażowy)
    TV to prosty model, nie ma funkcji SMART itd. Dostępne wejścia to HDMI, VGA, USB, LAN. Oczywiście działa po podłączeniu do PC przez HDMI czy VGA.

Czy jest jakaś możliwość aby taki ekran był dostępny w sieci i każdy mógłby wyświetlać tam swój pulpit poprzez np. jakąś aplikację?
    W opcji sygnału tylko z jednego PC - czy można podłączyć go zdalnie z jak najmniejszą stratą jakości? Jakiś adapter sieciowy? Jeśli miałbym połączyć go bezpośrednio to długość kabla wyjdzie ok. 10-13 metrów. Czy jest jakiś repeater konieczny?

Nie bardzo wiem jak szukać bo wszystko co znajduję dotyczy strumieniowania filmów, DLNA, Miracast itp. a mi zależy przede wszystkim na ekranie komputera.

0 17
  • #2 13 Cze 2018 17:47
    adversus
    Poziom 24  

Witaj, są w sprzedaży dostępne adaptery sieciowe do streamingu. Z jednej strony podłączasz pod VGA lub HDMI (zależy od wersji) a sam adapter albo po wifi albo po lanie. Na komputerze instalujesz aplikacje (można także w zależności od wersji na telefonie). Takie urządzenia ma np firma wePresent ale te są drogie. Coś podobnego za mniejsze pieniądze ma też w ofercie Conrad pod marką Renkforce (modelu teraz nie pamiętam). Poszukaj na necie cen i informacji. jak znajdę więcej czasu to mogę poszukać modele jakie sprzedawałem klientom.

0
  • #3 13 Cze 2018 22:16
    however
    Poziom 9  

@adversus dziękuję za podpowiedź. Rzeczywiście rozwiązania wePresent to trochę za wysoka półka cenowa. Odnośnie Renkforce to nie udało mi się znaleźć nic więcej poza splitterami. Czy pamiętasz może coś więcej o proponowanym rozwiązaniu? Conrad ma splittery i extendery ale to nie jest do końca to rozwiązanie. Niestety nie udało mi się znaleźć niczego co działałoby w oparciu o jakieś softwarowe rozwiązanie dostępu do wyświetlacza. Będę wdzięczny za podpowiedź.

0
  • #5 13 Cze 2018 22:36
    however
    Poziom 9  

Jak wspominałem, mój TV nie jest smart - czy ten moduł USB będzie odpowiedni? W jaki sposób on "wyświetla" obraz w TV?

Udało mi się znaleźć Renkforce RF-3857322 lub RF-4499487 czyli transmitery. Akurat te modele mają nieduży nadajnik wtykany do portu HDMI co byłoby całkiem niezłym rozwiązaniem - kto potrzebuje coś wyświetlić to podpina nadajnik i już. Cena niestety sporo ponad zakładany budżet dlatego zerkam za innymi rozwiązaniami.

//edit
    Dopiero ogarnąłem, że to jest wtyk HDMI a nie USB :D Ale teraz druga strona - jak to się komunikuje od strony PC? W sensie jak Windows to widzi?

0
  • #6 13 Cze 2018 22:40
    adversus
    Poziom 24  

Wysłałem linka do urządzenia, usb ma do zasilania na tym samym kablu jest antena poczytaj sobie, wpinasz do HDMI w TV podłączasz do zasilacza lub gniazda usb w TV aby zasilić to cudo, instalujesz aplikacje na komputerze lub telefonie i śmiga to po wifi :)
    Wysłałem coś na PW, ogarnij to kolego :)

0
  • #7 13 Cze 2018 22:56
    however
    Poziom 9  

Ok, właśnie przejrzałem instrukcję tego urządzenia i jeśli dobrze zrozumiałem to urządzenie komunikuje się z PC poprzez WIFI. Czyli jeśli do łączenia z internetem korzystam z WIFI to muszę się rozłączyć, żeby połączyć się z renkCast 2? Czyli nie mam internetu ale mam połączenie z tym TV?

0
  • #8 14 Cze 2018 00:20
    adversus
    Poziom 24  

Kolego przeczytaj wiadomość wysłaną do Ciebie i ustosunkuj się do niej. Nie musisz rozłączać internetu. Mam to sprawdzone i przećwiczone i wiem jak to działa. Tak samo jak rozwiązania z wePresent.

0
  • #9 14 Cze 2018 15:03
    however
    Poziom 9  

Co do PW to oznaczyłem już post z linkiem jako pomocny. Odnośnie urządzenia to czy na pewno można korzystać równolegle z połączenia WIFI z routerem i tym odbiornikiem?

0
  • #10 14 Cze 2018 18:25
    adversus
    Poziom 24  

Tak, ale to dopiero po skonfigurowaniu, na początku to urządzonko generuje własną siec wifi do której się logujesz, później możesz zmienić ustawienia i połączyć je z własną siecią wifi w domu.

0
  • #11 15 Cze 2018 07:15
    Gelip
    Poziom 28  

however napisał:
    Czy jest jakaś możliwość aby taki ekran był dostępny w sieci i każdy mógłby wyświetlać tam swój pulpit poprzez np. jakąś aplikację?

Do tego nie trzeba żadnych adapterów. Na laptopie gdzie jest film instruktażowy czy prezentacja tworzysz sieć Wifi typu AdHoc, użytkownicy łączą się z tą siecią ze swoich laptopów. Do tego potrzeba jeszcze program typu zdalny pulpit np. VNC Server na Twoim laptopie i VNC Client na komputerach użytkowników. Jeśli chodzi o film instruktażowy to zamiast udostępniać cały Pulpit można puścić strumień po sieci np. za pomocą odtwarzacza VLC Media Player.

0
  • #12 15 Cze 2018 09:02
    adversus
    Poziom 24  

Gelip napisał:
    however napisał:

Do tego nie trzeba żadnych adapterów. Na laptopie gdzie jest film instruktażowy czy prezentacja tworzysz sieć Wifi typu AdHoc, użytkownicy łączą się z tą siecią ze swoich laptopów. Do tego potrzeba jeszcze program typu zdalny pulpit np. VNC Server na Twoim laptopie i VNC Client na komputerach użytkowników. Jeśli chodzi o film instruktażowy to zamiast udostępniać cały Pulpit można puścić strumień po sieci np. za pomocą odtwarzacza VLC Media Player.

Kolego autor chce pulpit z laptopa (to co ma na laptopie na ekranie) wyświetlić na telewizorze, a nie na innym laptopie, ze swojego laptopa albo każdego innego chce mieć możliwość wyświetlenia pulpitu na tv bez kabli. Telewizor nie ma funkcji smart, więc szukał bezprzewodowego adaptera który pozwala przesłać obraz po np wifi (adapter ma wbudowane wifi) i wysłać ten obraz do tv po HDMI.
    To co proponujesz pozwala zobaczyć pulpit jednego komputera na drugim , do tego wystarcza zdalny pulpit z windows lub TeamViewer, a nie o to autorowi tematu chodzi. A tu każdy po zainstalowaniu aplikacji (czy to na komputerze czy na telefonie) można udostępnić z niego obraz na tv z omawianym adapterem (prezentacje, zdjęcia, filmy....).

0
  • #13 15 Cze 2018 19:13
    Gelip
    Poziom 28  

adversus napisał:
    Kolego autor chce pulpit z laptopa (to co ma na laptopie na ekranie) wyświetlić na telewizorze, a nie na innym laptopie,

Tak, ale autor wyraźnie napisał, iż chce mieć to co na ekranie dostępne przez sieć:
    however napisał:

więc uważam iż prostszym i tańszym rozwiązaniem jest zdalny pulpit a dodatkowo laptop z filmami instruktażowymi może sobie być podłączony do TV.

0
  • #14 15 Cze 2018 19:18
    adversus
    Poziom 24  

Nie rozumiesz cały czas. Jak chcesz wyświetlić zawartość ekranu z laptopa przez sieć na TV za pomocą VNC ? Chyba że połączysz kablem HDMI laptop z TV (czego nie chce autor tematu i tu VNC nie jest potrzebny) albo koło TV postawisz dodatkowy laptop i korzystasz z np VNC, ale prostszy jest TeanViewer. Ale wtedy tańszym rozwiązaniem jest wskazane urządzonko od Conrada, koszt nowego 150 pln, a na allegro do dostania od nawet 30 pln... Zaleta nie stawiasz dodatkowego komputera, i dodatkowo możesz wyświetlać zawartość ekranu z telefonów jak i innych komputerów, potrzeba zainstalować tylko aplikację (prostsza w konfiguracji niż VNC) ...
    Poza tym ktoś nie obeznany z komputerem może sobie nie poradzić po prostu z konfiguracja VNC, zwłaszcza jak przyjdzie z kolejnym laptopem.

0
  • #15 15 Cze 2018 20:08
    Gelip
    Poziom 28  

adversus napisał:
    Jak chcesz wyświetlić ekran przez siec na TV ?

A co jest źródłem obrazu na tym ekranie?

0
  • #16 15 Cze 2018 21:27
    adversus
    Poziom 24  

Gelip napisał:
    adversus napisał:
    Jak chcesz wyświetlić ekran przez siec na TV ?

A co jest źródłem obrazu na tym ekranie?

Kolego przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem mój post numer #14, poprawiłem go nawet aby wyrazić się bardziej precyzyjnie i mam nadzieję że bardziej zrozumiale.

0
  • #17 15 Cze 2018 22:07
    3029369
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 15 Cze 2018 22:35
    adversus
    Poziom 24  

Pong.Chu napisał:
    however napisał:

Chromecast coś takiego ma. Można wysyłać zawartość okna przeglądarki na TV albo zawartość pulpitu.

ciekawe urządzonko, ale po pierwsze droższe od wskazanego Renkforce'a, po drugie ma większe wymagania systemowe co do komputera steamującego, z kompa tylko puścisz youtuba i ewentualnie to co masz w przeglądarce ale tylko chrom. Na pewno jest to jakas ciekawostka ale myślę że nie alternatywa... Renkforce ma Miracasta, Air play, DLNA i cos tam jeszcze z tych protokołów. I dość dobrze działa jak za te kasę nie ma lepszej alternatywy puki co.

0