Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie wpisac numer centrum sms w Huwawei pro 20

piterpc1972 14 Cze 2018 10:48 111 5
  • #1 14 Cze 2018 10:48
    piterpc1972
    Poziom 2  

Witam, nie mogę znaleźć miejsca w którym wprowadza się SMSC chodzi konkretnie o model Huwawei pro 20. Klasyczna ścieżka nie zawiera w ustawieniach wiadomości takiego pola. Poległem już z pomocą operatora (numer w Virgin) na huwawei nikt nie odpisuje a sms-y jak nie działają tak nie działają. Może ktoś już rozwiązał problem

0 5
  • #2 14 Cze 2018 15:04
    staś pytalski
    Poziom 30  

Nie mam pod ręką p20, ale po wejściu do menu wiadomości, klikasz menu (3 kropki lub 3 kreski) wyskakuje menu, gdzie powinieneś kliknąć "ustawienia">"zaawansowane">Numer Centrum SMS. Wrzuć zrzut ekranu proszę, bo opieram się na innym modelu.

0
  • #3 14 Cze 2018 22:13
    piterpc1972
    Poziom 2  

To już sprawdzone zgłosiłem do Huwawei i po 30min ćwiczeń z pracownikiem call center wysłali mnie do serwisu wcześniej kazali zrobić reset do ustawień fabrycznych co nic nie pomogło. A zrzut wygląda jak poniżej myślałem ze może ten numer tel. to to miejsce ale nie działa. Zobaczę jutro w serwisie co wymyślą.

0
  • #4 15 Cze 2018 21:07
    blahfff
    Poziom 26  

Zobacz czy w menu dostepnym pod *#*#6130#*#* jest ustawienie SMSC. Jesli nie, przeloz karte SIM do jakiegos innego telefonu (najlepiej jakiegos starszego trupa nie na Androdzie) i ustaw. Centrum SMS zapisuje sie na karcie SIM wiec potem to ustawienie przechodzi razem z karta.

0
  • #5 15 Cze 2018 23:07
    piterpc1972
    Poziom 2  

kod próbowałem ale nie przyjmuje, natomiast serwis powiedział ze z założenia ma się sam ściągnąć i takiego pola nowy Huwawei nie przewiduje i mam cisnąć virgin. Ale mając dosyć tych przepychanek ściągnąłem sobie taka apke do sms mood messenger i tam można to wpisać z lapy i sms-y juz działają.
    Jak znam życie za jakiś czas Huwawei wypuści łatkę do ich programu do wiadomości. Ale pomysł ze starym telefonem wydaje się również dobrym kierunkiem dzięki.

0
  • #6 15 Cze 2018 23:31
    blahfff
    Poziom 26  

Hmm, dziwne informacje ten serwis podane. Numer centrum SMS od zawsze zapisywany byl na karcie SIM i znikad sie nie sciagal. Generalnie, jesli SMSy nie dzialaly to ktos ten numer musial zmienic i zdarzalo sie, ze klienci grzebali sami w ustawieniach i wpisywali tam np. swoj numer telefonu.
    W przypadku telefonow z Androidem gdzie zazwyczaj tego nie ma nigdzie bezposrednio w ustawieniach problem wlasciwie nie wystepuje.
    Sam screenshot ktory dales wyglada na standardowa aplikacje Wiadomosci od Google'a i nie sadze zeby to bezposrednio w niej lezal problem.

Jesli kod z 6130 nie dziala to mozesz zobaczyc czy Huawei nie przywrocil standardowego, *#*#4636#*#

0