Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Harman Kardon AVR 255 - brak połączenia z tv

14 Cze 2018 14:05 558 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Jestem tutaj pierwszy raz i może ten wątek gdzieś się już pojawił. Zostałem, trochę przez przypadek, posiadaczem wzmacniacza i głośników Harman Kardon AVR 255. Bez żadnej instrukcji - pudło ze sprzętem i kablami. Wczoraj ogarniałem połączenia z głośnikami itd. Mój problem - nie mogę połączyć z telewizorem, nie ma dźwięku, co jak na kino domowe dziwne. Próbowałem HDMI i nic. Telewizor Samsung UE55 5500 już z 8,9-letni. Może ktoś podpowie, gdzie robię błąd? Z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    TomAll1111 napisał:
    Próbowałem HDMI i nic.

Nic dziwnego, że nie działało. Nie wnikam, że kolega w ogóle nie wspomniał, jakich zmian dokonywał w ustawieniach TV i wzmacniacza, aby uzyskać dźwięk w kinie.

W każdym razie, ani telewizor ani wzmacniacz nie są przystosowane do przesyłania zwrotnego audio po kablu HDMI (HDMI ARC) z TV do wzmacniacza.

Kolega zaopatrzy się w przewód optyczny TosLink, ustawi odpowiednio telewizor/wzmacniacz i wszystko będzie cacy :)
  • Poziom 2  
    Kolega, czyli ja, to kompletny laik w tych sprawach. Dziękuję, kabel nabędę. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Proszę pamiętać o
    Polon_us napisał:
    ustawi odpowiednio telewizor/wzmacniacz

jak również o zdjęciu osłonek ochronnych z końcówek przewodu optycznego.

W razie kłopotów kolega zamieści umieścić wpis, to będziemy działać.
  • Poziom 2  
    Kabel optyczny i po sprawie.