Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR161 - Zanikający dźwięk z TV

dzambian 26 Kwi 2014 20:54 1788 15
  • #1 26 Kwi 2014 20:54
    dzambian
    Poziom 9  

Witam, mam problem z amplitunerem Harman Kardon AVR161 mianowicie czasem samoczynnie bez przyczyny (przynajmniej tak mi sie wydaje) następuje zanik dźwięku po czym za chwile znowu dźwięk się pojawia ( nie ma tu reguły co do czasu po jakim tak się dzieje i na tą chwile też nie zauważyłem jakichś innych powodów które by sie przyczyniały do tego, za wyjątkiem tego iż również przy gaszeniu światła w pokoju dźwięk również zanika). Źródło dźwięku to TV Samsung UE55F6800 podłączenie po optyku kanały z cyfrowego Polsatu po module CAM. Również mam problem z którym nie mogę sobie dać rady, chodzi o to iż przy ogladaniu filmów stasznie dudni w głósnikach (efekt podobny do tego gdy się mówi do mikrofonu ze zbyt bliskiej odległóści) Jak moge to wyeliminować? Dodam że bas mam ustawiony na -2

• #2 27 Kwi 2014 22:47
    7-up
    Poziom 11  

Kable sprawdzałeś? Nie napisałeś jakie masz kolumny.

• #3 27 Kwi 2014 23:28
    dzambian
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o kable to sprawdzałem i są podpięte. Kolumny mam Wharfendale obsidian 600

• #4 28 Kwi 2014 22:56
    7-up
    Poziom 11  

dzambian napisał:
    przy ogladaniu filmów stasznie dudni w głósnikach (efekt podobny do tego gdy się mówi do mikrofonu ze zbyt bliskiej odległóści) Jak moge to wyeliminować? Dodam że bas mam ustawiony na -2

Są dostawione do ściany? Spróbuj z wysunięciem ich do środka pomieszczenia.

• #5 29 Kwi 2014 07:43
    dzambian
    Poziom 9  

Co prawda stoja przy ścianie ale odsunalem je i jest tak samo

• #6 29 Kwi 2014 08:17
    grubs
    Poziom 32  

Spróbuj podpiąć przez przedłużacz TV do innego gniazda, najlepiej z innego pokoju.
    Sprawdź czy dźwięk dalej znika przy wyłączaniu światła.

• #7 29 Kwi 2014 09:00
    398216
    Usunięty  
  • #8 29 Kwi 2014 09:55
    k52
    Poziom 32  

7-up napisał:
    Są dostawione do ściany? Spróbuj z wysunięciem ich do środka pomieszczenia.

Cooo to da ? Jak dźwięk ucieka na ułamek sekundy ?
    Kup na dzień dobry trochę lepszy kabel optyczny - z lepszym stabilniejszym wejściem ,bo to się pewnie giba w gnieździe. Oczywiście wyście w tv, czy wejście w amp też może być winne , ale tak szybko sprawdzisz nowym kabelkiem.
    Listwa zabezpieczające i filtrująca też się przyda do sprzętu, dziwne że nie masz.
    Dudnienie - średnie kolumny, usatwienia amplitunera( może masz jakieś odcięcia pasma itd), ( dekoder tv?)

• #9 29 Kwi 2014 12:01
    Herethic
    Poziom 28  

Zacznij od zresetowania ustawień TV i amplitunera.

Nie sądzę jednak, aby przyczyną był amplituner - no bo i co - zabezpieczenie termiczne?
    Standby/Sleep bez powodu też raczej odpada... Bardziej prawdopodobna jest elektryka.

dzambian napisał:
    (...) nie ma tu reguły co do czasu po jakim tak się dzieje(...)

Pozostaje TV... oraz...
    dzambian napisał:
    (...) przy gaszeniu światła w pokoju dźwięk również zanika(...).
    Sprawdzenie instalacji.

1) Bezpieczniki - powinieneś mieć oddzielne na kontakty/gniazda i światło.
    Tak też powinna być zrobiona instalacja. Sprawdź czy nie ma gdzieś "przebicia".
    Możliwe jest, ze któryś z kabli jest niedokręcony i wprawdzie nie "wywala', ale powoduje przepięcia.
    Jeśli tak będzie na dłuższą metę - "zgrillujesz" elektronikę.
    Harman Kardon AVR161 - Zanikający dźwięk z TV

2) Mocowanie kabli w kontaktach. Grubość dopasowana do przepływu prądu.

3) Listwa antyprzepięciowa. Masz? Przydatny i tani gadżecik.

4) Niewielkie zaniki napięcia również powodują "ogłupienie" sprzętu.
    Jeśli są częste (czyli jak u mnie @#$%^&*!!!) - rozwiązaniem jest np. UPS.

Pozdro.

• #10 29 Kwi 2014 12:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Sądzę, że kolega 7-up odpowiadał na drugi problem kolegi dzambian - wpis #1.

dzambian napisał:
    Również mam problem z którym nie mogę sobie dać rady, chodzi o to iż przy ogladaniu filmów stasznie dudni w głósnikach

• #11 02 Maj 2014 22:42
    dzambian
    Poziom 9  

Witam, problem z dudnieniem w głośnikach rozwiązany, zrobiłem rekalibrecje amplitunera i pomogło:) Pozostaje dalej problem odłączania dźwięku, jestem już praktycznie na 100% przekonany że to wina spadków napięcia...Jutro podepnę amplituner pod inne gniazdko w pokoju. Ampli wraz z TV i PS3 sa podpięte do listwy Acer, choć listwa raz że już swoje lata ma (gdzieś ok. 10 lat albo i więcej). Zdam relacje czy sprzęt będzie się zachowywał inaczej podłaczony pod inne gniazdko. Chciałbym zmierzyć napięcie w gniazdku , mam najprostszy miernik tylko jak mam ustawić to pokrętło na nim tak żebym jakiegoś zwarcia nie zrobił?

• #12 03 Maj 2014 09:16
    Polon_us
    Poziom 40  

dzambian napisał:
    mam najprostszy miernik

Mam wątpliwości, czy takim miernikiem uda Ci się wychwycić chwilowy spadek napięcia. Ale spróbować można.
    Miernik musi być ustawiony na pomiar napięcia przemiennego - oznaczane to jest na mierniku V AC lub V~
    Zakres pomiarowy ustawiony przy tej wartości mierzonej musi być wyższy niż napięcie w gniazdku! Czyli 300V minimum - niestety kolega nie podał jaki miernik posiada.
    Reasumując, miernik musi być ustawiony na zakresie minimum 300 V AC (lub najbliższym od góry 220V).

Do takich prób wskazany jest miernik, który posiada możliwość rejestracji minimalnej/maksymalnej wielkości mierzonej.

Przy testach proszę wziąść pod uwagę wpisy kolegi grubsa i Herethic.

• #13 03 Maj 2014 14:17
    dzambian
    Poziom 9  

Witam, niestety nie udało mi sie pomierzyć napięcia (padła mi bateria w mierniku) , natomiast podłączyłem ampli w innym gniazdku i dalej jest tak samo czyli dźwięk zanika przy włączaniu i gaszeniu światła. Powoli zaczynam się zastanawiać czy to nie jest bardziej wina TV gdyż zanik dźwięku występuje tylko z TV z innych źródeł nie zauważyłem żeby tak się działo:/ Czy jeśli bym kupił jakąś lepszą listwę antyprzepięciową to by coś pomogło?

• #14 03 Maj 2014 14:46
    Polon_us
    Poziom 40  

dzambian napisał:
    gdyż zanik dźwięku występuje tylko z TV z

To teraz czas przełączyć telewizor do innego gniazdka do celów testowych...

Chyba to oczywiste ...

dzambian napisał:
    Czy jeśli bym kupił jakąś lepszą listwę antyprzepięciową to by coś pomogło?

Bardzo wątpliwe. Listwa przepięciowa ochrania przed skokami napięcia "w górę" . U kolega jest sytuacja, że napięcie spada "w dół", tak przynajmniej wynika z opisu. I tu listwa nie pomoże. Jeśli coś miałoby pomóc, to może jakiś mały system UPS :)

• #15 03 Maj 2014 15:02
    398216
    Usunięty  
  • #16 03 Maj 2014 21:10
    dzambian
    Poziom 9  

dj-MatyAS napisał:
    Jeśli można coś zasugerować:
    Podłącz pod tę listwę tylko TV, a HK bezpośrednio do gniazdka.

Dzisiaj taj właśnie zrobiłem i dalej dźwięk zanikał niestety:/

Dzisiaj dodatkowo przepiałem TV do innego gniazdka i dalej to samo, ale odkryłem też w jakim błędnym przekonaniu żyłem, mianowicie dźwięk z TV nie idzie u mnie po optyku tylko po kanale ARC i to właśnie po ARC dźwięk zanika , natomiast po optyku w ogóle nie ma dźwięku (kabel jest chyba niesprawny gdyż podłączyłem konsole tym kablem przestawiłem też w opcjach konsoli wyjście audio na optyk i też dźwięku nie było).Kupie inny kabel i zobaczymy czy mam rację. Tylko z drugiej strony dlaczego dźwięk zanika po ARC i zwłaszcza występuje to na ustawieniach Dolby Pro Logic Movie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME