Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić dostęp internetu na drugim routerze bezprzewodowo? (arris router)

23 Cze 2018 11:37 756 30
  • Poziom 12  
    Hejka.

Potrzebuję pomocy z ustawieniem routera tp-link WR841N(PL) aby połączyć go z głównem routerem ARRIS bezprzewodowo.

Router Arris wygląda tak :

No i obrazek jak to ma działać :P

Proszę o porady jak to zrobić.
  • PCBway
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Poczytaj w internecie o konfiguracji w trybie bridge. Konfiguracja niemal zawsze wygląda tak samo. Co ważne, router który będzie odbierał sygnał bezprzewodowy, nie może go jednocześnie nadawać. Możesz się za to podłączyć do niego przewodowo.

No właśnie chciałem zrobić aby odbierał sygnał bezprzewodowo i domownicy na górze mogliby odbierać sygnał wifi na telefonach. Więc do telefonu na pewno nie podłączą kabla to lipa trochę. Da się to inaczej zrobić?
  • Poziom 1  
  • PCBway
  • Poziom 12  
    A jakiś odpowiedni router do kupienia czy nawet kostka router z zasilaniem do gniazdka widziałem może hm?

Słyszałem jeszcze o jakimś firmware gargoyle może to by rozwiązało problem?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Można tak zrobić ale jak ten router będzie stał w taki sposób jak na rysunku to nie będzie to działać :)
    Na TP-Link wgraj Gargoyle z https://www.gargoyle-router.com/download.php (będzie najprostsze w konfiguracji), plik ma mieć factory w nazwie, jak masz rewizje routera np. V11 to nazwa pliku:gargoyle_1.10.0-ar71xx-generic-tl-wr841n-v11-squashfs-factory.bin, a jak masz inną to po prostu znajdź odpowiedni plik.
    Dalej ustawiasz jako Wireless Bridge
    http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=22&t=1047 (zescrolluj do AKTUALIZACJA bo początek jest dla starszego gargoyle)
  • Poziom 12  
    No aktualnie to router stoi w sumie w takim schemacie i łapie mi sygnał wifi na telefonie ale internet jest niestabilny.

Tak wersję TP-LINK mam V11 tylko jedna sprawa mogę ustawić inne hasło wifi na TP-LINK jak wgram Gargoyle? Czy TP-LINK zamieni się automatycznie w nadajnik głównego routera i hasło będzie takie samo jak na głównym routerze?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Możesz ustawić inną nazwę i hasło do sieci rozgłaszanej przez TP-Link. Tylko nie rób tak że identyczny SSID i inne hasło.
  • Poziom 12  
    makosuu napisał:
    Możesz ustawić inną nazwę i hasło do sieci rozgłaszanej przez TP-Link. Tylko nie rób tak że identyczny SSID i inne hasło.

9tysiecy to Ty z innego forum? :P

No tak na głównym Routerze mam nazwę ARRIS-XXXX a na TP-LINK mam TP_LINK_XXXX i tak chciałbym zostawić jeśli jest taka możliwość i oczywiście inne hasła na każdym z routerów.

Czyli ściągam to?
    zox15 napisał:
    9tysiecy to Ty z innego forum?

tak :)

zox15 napisał:
    Czyli ściągam to?

Dokładnie. Jak pobierzesz to zmień nazwę na krótszą (dowolnie choćby 123) bo z taką długą nie wejdzie (testowałem).
  • Poziom 12  
    makosuu napisał:
    zox15 napisał:
    9tysiecy to Ty z innego forum?

tak :)

zox15 napisał:
    Czyli ściągam to?

Dokładnie. Jak pobierzesz to zmień nazwę na krótszą (dowolnie choćby 123) bo z taką długą nie wejdzie (testowałem).

OK. Dam znać jak wszystko zaktualizuję i pokonfiguruję :D Z obrazka AKTUALIZACJA wszystko jak zrobię to będzie cacy?
    Obrazek to jest przykład, zdalny adres AP/bramy musisz wpisać taki jaki jest u ciebie, lokalny adres IP ma być z innej podsieci niż głównego routera. Możesz to sprawdzić wpisując w cmd ipconfig. Szerokość kanału możesz wziąć 40MHz.
  • Poziom 12  
    Mam podać adres bramy głównego routera? Aktualnie jestem podpięty pod główny i adres bramy domyślnej (ipconfig cmd) to 192.168.0.1 taki mam wpisać w gargoyle tak? A lokalny mogę sobie wybrać? Np. skoro główny ma 192.168.0.1 to ustawić 192.168.2.1? Szerokość ustawie na 40MHz im większa tym lepsza :D
    Tak. Jak masz bramę 192.168.0.1 to taką wpisz, a lokalny adres może być dowolny z innej podsieci np. 192.168.1.1, 192.168.2.1, co bardziej tobie pasuje :)
  • Poziom 12  
    Mam problem w zakładce firmware upgrade gdy klikam wybierz plik i nazwałem to asd.bin to wyskakuje mi błąd :

Error code: 18005
    Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.

Podam ogółem informacje o routerze :

Firmware Version:
    3.16.9 Build 160325 Rel.62500n
    Hardware Version:
    WR841N v11 00000000
    Jaką masz rewizję routera na naklejce? Podaj pełną np. V11.1. Ogólnie masz najnowszy soft który nie przyjmie nic innego jak najnowszy soft od TP-Link, przynajmniej tak ja to widzę. (Pamiętam że kiedyś było że FCC kazało TP-Link'owi blokować zmianę FW). Ja miałem starszy. Spróbuj nazwać plik Gargoyle tak samo jak najnowszy FW od TP-Link ale wątpię że uda się go tak oszukać. Jak się nie uda to będzie trzeba go rozkręcić, przylutować kabel UART z konwerterem napięć i z konsoli szeregowej wgrać FW.
  • Poziom 12  
    V11.1 mam.

Ale z tym lutowaniem to jednak odpuszczę. Bo robiłem to na starszym tp-linku i rozwaliłem router ;p Tak wgrałem najnowszego softa ale to z jakieś pół roku temu i teraz zauważyłem napis, że po wgraniu tego nie można cofnąć wersji eh........ Jaki lipton masakra.
    Nie jest takie trudne to lutowanie, ja sobie poradziłem z innym TP-Linkiem :) Ogólnie to na własne życzenie sobie zafundowałeś problemy update'ująć FW no ale trudno się mówi. Możesz kupić innego używanego TP-Linka na Allegro za 20-30 zł i na niego wgrać Gargoyle np. TL-MR3420 V1, V2. Posiadają też USB więc można im jakieś ciekawe zdanie powierzyć.
  • Poziom 12  
    Jest szansa wygooglowalem cos i obnizam aktualnie firmware:-) A potem zobaczymy czy pojdzie gargoyle

Dodano po 1 [minuty]:

Udało się firmware obniżony :P

Firmware Version:
    3.16.9 Build 150616 Rel.52099n

Plik : wr841n(EU)_v11_150616 wygooglowany z reddita :D Pomogło cieszę się. Lecimy z gargoyle

Dodano po 1 [minuty]:

Gargoyle tez się upgraduje wiec uratowany router :D

Dodano po 8 [minuty]:

Aktualnie wyglada to tak. Pomóż jak możesz :D Jest inaczej niż na obrazku hehJak zrobić dostęp internetu na drugim routerze bezprzewodowo? (arris router)
    Wygląda tak samo tylko jest po angielsku :)
    Bridge IP:192.168.1.1
    AP/Gateway IP:192.168.0.1
    Password:hasło do twojej sieci, opcja reveal nada takie samo hasło sieci którą nadaje TP-Link
    Reszta jest git.
  • Poziom 12  
    Opcja reveal to pokazanie znaków :D Więc hasło musi być do TP-Link takie samo jak na głównym szkoda. A po zapisaniu i zrestartowaniu routera nie można wejść w ustawienia :/ 192.168.1.1 daję brak połączenia ale jak wejdę na 192.168.0.1 to łączy mnie z routerem głównym chociaż podpięty jestem do TP-Link :D
    sorry pomyliłem się z tym reveal :) Da się zrobić inne hasło na 100% ale nie z GUI, tylko trzeba przez SSH, pobierz Putty, zrób połączenie SSH (IP jak znaleźć masz niżej), logujesz się root hasło takie jak ustawiłeś i wpisz uci show wireless i wklej wynik.
    http://eko.one.pl/?p=openwrt-sta#rozgaszaniesiecibezprzewodowo

Ten 192.168.1.1 jest tylko awaryjnie na wypadek np. braku Arrisa. Normalnie łączysz się przez taki adres jaki dostał TP-Link z DHCP od Arrisa. Zobacz w tablicy klientów DHCP lub przeskanuj sieć programem Advanced IP Scanner.
  • Poziom 12  
    makosuu napisał:
    sorry pomyliłem się z tym reveal :) Da się zrobić inne hasło na 100% ale nie z GUI, tylko trzeba przez SSH, pobierz Putty, zrób połączenie SSH (IP jak znaleźć masz niżej), logujesz się root hasło takie jak ustawiłeś i wpisz uci show wireless i wklej wynik.
    http://eko.one.pl/?p=openwrt-sta#rozgaszaniesiecibezprzewodowo

Ten 192.168.1.1 jest tylko awaryjnie na wypadek np. braku Arrisa. Normalnie łączysz się przez taki adres jaki dostał TP-Link z DHCP od Arrisa. Zobacz w tablicy klientów DHCP lub przeskanuj sieć programem Advanced IP Scanner.

Ok to łączenie mam przez 192.168.0.19 ale dziwne bo w polu Bridge AP mam wpisane 192.168.1.1 to czemu łączenie mam na 192.168.0.19? :D

Aktualnie to wygląda tak. Dobrze to wszystko jest ustawione? Niby net jest ale słaba jakość tylko 15mb downloadu a net mam 70mb. Niby siła sygnału 68% ale powyżej 50 to chyba dobrze.

Spróbuj na próbę postawić TP-Linka bliżej głównego routera i zobacz czy wzrośnie prędkość. Powinno iść więcej. Wszystko wygląda poprawnie w ustawieniach.
  • Poziom 12  
    A jak zrestartować router do fabrycznych?:D Bo się dostanie mogę przez LAN Bo zrestartowałem router jak byłem przez wifi podłączony do niego eh i muszę od nowa a wpisałem 192.168.1.222 ale nie łączy

Dodano po 1 [minuty]:

W sumie działa 192.168.1.1 wystarczyło zmienić LaN wejście 1-4

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Wszystko działa. Lecz prędkość neta tak samo 15mb tylko a stoi router przy głównym da się coś z tym zrobić?
    A jak podłączysz się kablem do TP-Linka to jest więcej?
  • Pomocny post
    Spróbuj szerokość kanału 20MHz.
  • Poziom 12  
    No już lepiej po kablu taka sama prędkość na wifi już ponad 20 leci. Jak zainstalować plugin polski język na gargoyle?

Mam taki bląd :

Polski (PL) pakiet językowy dla interfejsu Gargoyle

Version: 20171012-1
    Status: Not Installed
    Required Disk Space: 9.524 MBytes
    Package Cannot Be Installed (Insufficient Disk Space)
  • Pomocny post
    Nie wgrasz tego plugina bo on zajmuje 9,5 MB a router ma 4 MB całego flasha :) Cezary nie robi już Gargoyle PL dla urządzeń z 4 MB flash, więc po prostu przywyknij do angielskiego.