Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 208 - Nie działa składanie lusterek

01 Jul 2018 13:47 4056 6
  • Level 9  
    Witam
    Od tygodnia jestem posiadaczem Peugeot 208 z 2012 r. Wszystko ładnie i pięknie ale mam następujący problem . Wg VIN i wyposażenia samochód ma elektrycznie regulowane i składane lusterka. Regulacja lusterek dział bez problemu , natomiast nie działa składanie. Sprawdzałem w Diagbox i funkcja składania lusterek z pilota jest aktywna. Próba złożenia lusterek przełącznikiem w drzwiach też nie działa. Auto miało naprawiane drzwi przednie przez poprzedniego właściciela i nie wiem czy coś z wiązką kabli się stało. Skrzynkę bezpieczników odpowiedzialnych za składanie znalazłem za przednim schowkiem. Sprawdziłem bezpieczniki i mają przejście. Ciekawe jest to że po naciśnięciu przycisku do składania lusterek na drzwiach kierowcy słychać jakby kliknięcie przekaźnika , wtedy sprawdzałem bezpieczniki obu lusterek i jeden ma przejście , drugi nie. Czy to możliwe aby przekaźnik padł. Dodam że nie słychać pracy silniczków w lusterkach. Po prostu martwe. Czy ktoś poratuje , może schemat elektryczny albo co jeszcze sprawdzić ?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 15  
    Wyciągnij oba i sprawdź " na krótko ". Sprawdź przekładnię w lusterku , lubi mieć luz, plastik.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 9  
    mar.wo wrote:
    Wyciągnij oba i sprawdź " na krótko ". Sprawdź przekładnię w lusterku , lubi mieć luz, plastik.

Rozumiem że mam podłączyć na krótko lusterko. Czy jakiś opis wtyczek , który kabel za co odpowiada.
  • Level 20  
    Na forum PKP podałem ci schematy.
  • Level 9  
    Podrzuć link bo niestety nie wiem co to forum PKP ;-)
  • Level 9  
    tomaj74 wrote:
    mar.wo wrote:

Rozumiem że mam podłączyć na krótko lusterko. Czy jakiś opis wtyczek , który kabel za co odpowiada.

Bezpieczniki sprawdzone , przekaźniki wymieniłem na inne i niestety dalej problem. Rozebrałem tapicerkę i lewe ma 9 żył a prawe 11. Wg schematu podłączyłem napięcie 12 V pod pin 4 i 5 i ... nie składa się i nie rozkłada brak reakcji. Pytnie brzmi czy przy lusterkach rozkładanych przy składaniu "na siłę" z ręki ma być duży opór z takim jakby przeskokiem ,a jak lusterko wraca do pozycji wyjściowej tak jakby wskakiwało , czy też tak jak mam przy Maździe, że opór jest na początku składania a później lusterko jest luźne do następnego uruchomienia lusterka. Chyba że poprzedni właściciel wymienił na nieskładane ;-)

Czy BSI bierze udział w składaniu czy to tylko sygnał z przełącznika na przekaźnik ? Czy uszkodzony przełącznik może mieć wpływ na składanie?
  • Level 15  
    W BSI programujesz skladanie tak/nie i ew możliwość wysterowania z pozycji programu.