Oj kolego nie brałbym się za elektrykę nie znając podstaw. Lepiej trochę zapłacić fachowcowi niż ryzykować życiem czy chociażby zdrowiem.
A w temacie to wszystko zależy ile będzie łączników - jeśli 2 to potrzebowałbyś łaczników przełączających ( jedno wejście, 2 wyjścia) a jeśli będzie więcej łaczników to układ musi zawierać łaczniki krzyżowe.
Można też zastosować przekaźnik bistabilny w rozdzielnicy i dowolną ilość łączników chwilowych.