Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo LEGION Y520 - Laptop nie włącza się - nie reaguje

13 Lip 2018 21:12 2379 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Jakoś 20 dni temu kupiłem lenovo legion y520 na wyjazd za granicę. Podczas pierwszego - zrosiłem sobie test gier w które zamierzałem grać.
    Poustawiałem na wysokie ustawienia i grałem po mniej więcej godzine w te tytuły. Renderowałem również filmy, oraz nagrywałem gameplay.
    Laptop działał bez zarzutu, nic się nie działo - byłem mega zadowolony. Dzisiaj podczas zwykłego grania - w grę którą wcześniej testowałem na wysokich ustawieniach jednocześnie nagrywajac programem OBS i było w porządku, dzisiaj przy średnich ustawieniach bez nagrywania komputer po prostu się wyłączył - bez ostrzeżenia o baterii, spadków fps, czy zapachu spalonej elektroniki. Od 3 godzin nie reaguje na przycisk power, na baterii oraz z zasilaniem. Nie słychać wiatraków, dysku, nic. Nawet dioda się nie świeci, gdy podłączam kabel zasilający. Próbówałem też wciskać przycisk biosu - który trzeba w Lenovo wcisnąć szpilką - bez reakcji
    Nie mam pojęcia co zrobić, laptop był nowy na gwarancji. Jest szansa, że było to przepięcie i przez to laptop się spalił? Niestety za granicą nie zdążyłem kupić porządnej listwy. Co stanie się z gwarancją jeśli to faktycznie było przepięcie. Mogę go rozkręcić?

Pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam. Laptop na pewno uszkodzony ale jak masz gwarancje to od razu go zgłoś w sklepie a czy to wina przepięcia to się okaże jak go rozbiorą i stwierdza usterkę.
  • Poziom 2  
    Jeśli to przepiecie to bede musiał sam zapłacić za naprawę? Póki co mam ciężka sytuacje bo jestem za granicą, powrót za 3 miesiące a karton i faktura w Polsce.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    No to ciężka sprawa ale ja bym oddał na gwarancji zrobią diagnozę to stwierdzą za to się nie płaci tyle że trzeba czekać do powrotu do Polski. Na ten czas to bym poszukał coś na miejscu żeby się nie nudziło.

• Spec od komputerów
    W takim przypadku lepiej serwis gwarancyjny - jeśli rozbierzesz to stracisz gwarancję, a koszt naprawy może być wysoki. Jeśli nie ma śladów zalania, uszkodzeń mechanicznych, itp to nie powinno być problemu naprawą gwarancyjną.

tma1 napisał:
    komputer po prostu się wyłączył - bez ostrzeżenia o baterii, spadków fps, czy zapachu spalonej elektroniki.
    . Skąd pomysł z przepięciem?

Przytrzymaj jeszcze włącznik przez ok. minutę, puść i spróbuj włączyć laptopa.
  • Poziom 40  
    Może po prostu się przywiesił. Dobrze by było odkręcić klapę i odpiąć baterię na chwilę.
  • Poziom 2  
    Laptop został wysłany do serwisu Lenovo. Stwierdzili błąd płyty głównej i wymienili ją na nowy model. Laptop teraz sprawuje się tak jak miało być od początku.