Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?

15 Lip 2018 17:11 693 35
  • Poziom 12  
    Witam !
    Jak miałem oryginalny soft po wyłączeniu dekodera pokazywał się zegarek, wgrałem później jakąś wersję emu, ale zegarek czasami się wieszał i trzeba było go na chwilę wyłączać z prądu żeby zadziałał i ustawił się ponownie z satki. Zaczęło mnie to denerwować i postanowiłem wgrać oryginalny soft:
    Software_1.3.69_Conax_(3329C_CR)_2011_02_16_TNK_PL.abs
    Software_1.4.03_Conax_(3329C_CR)_TNK_PL.abs
    Próbowałem na tych dwóch ale jest to samo.
    Zegarka nie ma ani opcji włączenia do w stand-by, po wyłączeniu świeci tylko czerwona dioda. Zegrarek można tylko włączyć na wyświetlaczu przy włączonym.

Czy może mi ktoś pomóc i podać numer softu jaki jest oryginalnie po wyjęciu z pudełka tunera. Może ktoś ma namiary na taki soft.
    Chciałem wrucić z powrotem do: globo_05000200_3329C_CR_AMSTAR_1.2.93_EMU.abs, ale nie chce mi go załadować. Nie wiem o co chodzi.

Najbardziej to bym chciał taki jak był fabrycznie ma ktoś może.
    Na nim działał zegarek na stand-by.
  • Poziom 12  
    Niestety ale nie da rady załadować, później dołączę zdjęcia.
    Ciekawe jaki jest oryginalnie soft jakbym znał numer to bym poszukał w internecie.
    Najlepsze jest to że strona producenta jest niedostępna i kiedyś było forum z softami które też chyba przestało istnieć, a szkoda ?
    Może ktoś ma jakieś aktualne linki ?
  • Poziom 43  
    Z Opticumami było tak, że następny soft był z wyższym nagłówkiem i poprzednie softy można było wgrać tylko kabelkiem(przez RS232)
  • Poziom 12  
    Tak właśnie robię, wgrywam softy przez RS232. Te dwa wchodzą na zmianę, a reszta nie chce ?
    Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?
  • Poziom 31  
    Ustawienie wyświetlania zegara jest w podmenu ustawień czasu lokalnego:
    Main Menu>System>Local Time Setting,
    w opcji Time Display - przełącz z Off na On.
  • Poziom 12  
    Witam ! Zainstalowałem ten pierwszy soft VikSih coś takiego, jakiś Ruski, ale już zmieniłem język na Polski. Zegarek wrócił na pozycję Stand-by także dzięki wielkie.
    Zobaczymy jak będzie z czasem czy się będzie wieszać czasami czy nie po miesiącu będę wiedział.
    Próbowałem zainstalować starszy soft ale wywala napis, że soft jest za niski.
    Szkoda że tak blokuje, że nie można zainstalować starszego softu, zastanawiałem się jak to obejść ale nic ciekawego nie wymyśliłem.

Puki co ten Ruski soft dział, także na razie dziękuje za pomoc.
    Tematu nie zamykam bo jeszcze napiszę po czasie czy się wiesza na nim zegarek.
  • Poziom 43  
    Mariusz079 napisał:

Próbowałem zainstalować starszy soft ale wywala napis, że soft jest za niski.
    Szkoda że tak blokuje, że nie można zainstalować starszego softu, zastanawiałem się jak to obejść ale nic ciekawego nie wymyśliłem.

Pewno niższy loader i wtedy nie pozwala. Można zmienić loader na dowolny w Hexedytorze ale to już trochę dla bardziej zaawansowanych.
  • Poziom 31  
    Powodem zawieszania się dekodera może być niesprawny zasilacz.
    Proszę sprawdzić, czy kondensatory elektrolityczne na płycie zasilacza mają wybrzuszone "denko" obudowy.
    Jeśli tak - wymień je.
  • Poziom 12  
    Witam !
    To nie jest wina zasilacz, bo dzieje się tak od zmiany oprogramowania na nie seryjne zaraz po kupnie.
    Dziś zegarek znów się zawiesił(wyskoczyły 4 zera), na wyświetlaczu zazwyczaj wyskakują cztery jednakowe cyfry i tak świecą aż nie wyłączę dekodera z prądu i nie włączę ponownie, włącza się program i pobiera sobie godzinę i wtedy daję off.
    I powtarzam tą czynność jak tylko dekoder się zawiesi ponownie(denerwujące na maxa).

Proszę o pomoc z tym softem, jak ktoś posiada jeszcze ten dekoder.
    Także nadal szukam numeru oryginalnego softu, może ktoś może dać zdjęcie z dekodera gdzie ten numer jest.
  • Poziom 31  
    Może nie używaj zegara w Standby (tuner z zegarem w Standby pobiera prawie tyle samo mocy, co w czasie pracy), bo to jest Fake Standby (fałszywe czuwanie);
    procesor pracuje cały czas, więc jeśli oprogramowanie ma jakiegoś "buga", to ma dużą szansę na niego trafić.

Oryginalne oprogramowanie już się przewinęło w pierwszych postach.
    Mam w zbiorach jako Factory zapisane takie samo, jakie jest na zdjęciu wyżej:
    Software_1.3.69_Conax_(3329C_CR)_2011_02_16_TNK_PL
    Załaduj je i przywróć ustawienia fabryczne.
    Potem usuń listę i przeskanuj tylko te transpondery, z których korzystasz.
    Nieużywane transpondery (S2) usuń z listy.

Pobierz UpgradeTools przeznaczone szczególnie do 4060CX (coś zostało w nim poprawione):
    http://upload.dvhk.to/file.php?id=18769
    Może ten UpgradeTool poprawi sytuację zawieszaniem?
  • Poziom 12  
    Witam !
    Ma ktoś może wersję oprogramowania widoczną na poniższym zdjęciu?
    Jakim sposobem można wgrać niższe oprogramowanie i botloader, bo upgrade tools nie pozwala na taką modyfikację, pokazane na zdjęciu powyżej.
    Czy może jak przerwę w trakcie aktualizacji a potem spróbuje wgrać niższy soft?

Czy jest możliwość skopiowania oryginalnego softu z dekodera na komputer, próbował ktoś tak robić ? Jakim programem ?

Na zdjęciu jest podany oryginalny soft i botloader jaki jest w dekoderze po kupnie.
  • Poziom 31  
    Po wybraniu pliku w UpgradeTool przwiń opcję Upgrade Type do:
    allcode+bootloader
    Po coś ta opcja tam jest :)
    Jeśli jej nie wybierzesz - program nie pozwoli załadować do dekodera pliku o niższym bootloaderze, niż ten w dekoderze.
  • Poziom 12  
    Tak jak pisałem wcześniej , daję opcję allcode+bootloader, ale program wywala coś takiego jak wyżej :

Dzięki za soft(LeDy) bo to chyba jest oryginalny jak na początku ma ten dekoder, i taki jak na zdjęciu od człowieka który ma oryginał.

Jak to zrobić żeby to poszło, może ktoś ma jakiś prosty patent ?

A do czego służy opcja Dump Flash ?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

pikarel
    Pobierz UpgradeTools przeznaczone szczególnie do 4060CX (coś zostało w nim poprawione):
    http://upload.dvhk.to/file.php?id=18769
    Może ten UpgradeTool poprawi sytuację zawieszaniem?[/quote]

Coś mi się wydaje że podajesz linki z wirusem ! Bo wykrywa mi go antywirus ?
  • Poziom 31  
    Masz "nadwrażliwy" antywirus w systemie.
    To skanowanie sprzed chwilki:
    a plik leży na tym ze dysku 4 lata.
    Dlaczego nie podajesz typu wirusa, jaki jest w tym pliku?

Zmieniłem w pliku SW od kol@LeDy info o uboot z 1.05 na 1.06.
    Spróbuj, czy teraz "wejdzie" do dekodera:
    http://upload.dvhk.to/file.php?id=18775
  • Poziom 12  
    Soft się zaktualizował, ale co się okazuje że nie posiada zegara na stanby, zaraz jeszcze spróbuję w menu pogrzebać może tam coś jest(niestety nie ma takiego ustawienia), z tego co pamiętam to oryginalny soft miał zegar po wyłączeniu, albo się mylę.

Jest to soft po przeróbkach(niestety nie jest to oryginał), dodaję zdjęcie:

Jesteś fachura jednak, ja bym sobie z tym nie poradził.
    Będę szukał dalej tego softu, skontaktuje się jeszcze z właścicielem tego tunera co mi przysłał zdjęcie i podpytam jak to jest u niego.

A co do wirusa to wyskakuje mi coś takiego przy pobraniu ubgrade tool:
    Pewnie jakaś pomyłka avasta, czasami ma odpały przy plikach rar.

Nadal poszukuję 100% oryginalnego, najstarszego, startowego softu !!!
  • Poziom 43  
    Mariusz079 napisał:

Nadal poszukuję 100% oryginalnego, najstarszego, startowego softu !!!

Ten soft to jest oryginał. Zmiana loadera nie zmienia softu więc musi wszystko działać. Jak cokolwiek będziesz sciągał, chciał wgrywać do tunera to wyłącz tego Avasta. Mi też na tamten program z Laki wywala wirusa a tego co podałem nie.
    To jest ten sam soft co wyżej tylko ma zmieniony loader na 1.0.6.
    Tu masz program do wgrania. Po wypakowaniu kliknąć 2x plik LZMA. Po wgraniu zrób ustawienia fabryczne to może będzie lepiej. Zrób kopię listy kanałów.
  • Poziom 31  
    @Mariusz079
    Avast napisał, że STRONA BYŁA zarażona, ale kiedy - to piernik jeden wie;
    nie napisał nic o tym, że zawirusowany jest plik, który pobierasz.
    Takie postępowanie informatyków z Avast to czyste chamstwo w najczystszej postaci.

Zobacz na screenie, czego ja używam dla bezpieczeństwa (używam od czasu, kiedy powstał (10 lat), za radą i z zalecenia kolegi informatyka, któremu ufam).
  • Poziom 43  
    Nie strona, nie plik a sam program, przy uruchamianiu , jest u mnie także traktowany jako wirus.
    Podałem inny i z tym jest już dobrze.
  • Poziom 12  
    Skontaktowałem się z właściciele oryginalnego dekodera, z którego jest zdjęcie z loaderem 1.0.5..
    No i wyjaśniło się że oryginalnie ten dekoder na czuwaniu świeci się tylko czerwona dioda.
    Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ? Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?

Czy zegarek w stand-by to widocznie jest przeróbka w sofcie, który kiedyś zainstalowałem zaraz po kupnie bo myślałem że będę dzielić kartę na drugi dekoder i telewizor.
    Tylko że ten soft co jakiś czas zawiesza zegarek w czuwaniu, i innym który podał LeDy też się tak dzieje.

Jeszcze tak dla wyjaśnienia wszystkim:
    Nie zależy mi na kanałach tylko bardziej na 100% działającym zegarku w stand-by.
    Z tego co się orientuję to i tak już za wiele się nie poogląda na tym dekoderze, TNK zostało wyłączone chyba w 2016 r.
    Ale muszę mieć choć jeden program z aktualną godziną bo on sobie ją pobiera automatycznie z satki, i ta funkcja mi się podoba bo nie trzeba ustawiać zegarka po zaniku prądu, wystarczy tylko go na chwilę włączyć i wyłączyć.

Tematu nie zamykam bo jeszcze nie rozwiązałem do końca swojego problemu.
    Będę próbował różne softy aż znajdę taki który będzie ok.

Jak by umiał ktoś zamieszać w tym sofcie poniżej:
    Software_1.4.03_Conax_(3329C_CR)_TNK_PL.abs
    Tak żeby się wyświetlała godzina w stand-by to by było super, i myślę że by na 100% było ok, ale niestety ja nie potrafię, chyba że ktoś mi powie jak to zrobić, czy otworzyć ten soft, jak go edytować i gdzie tego szukać ?

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w problemie i wszelaką pomoc.
  • Poziom 43  
  • Poziom 31  
    pikarel napisał:

Dodam jeszcze po Polsku:
    Menu Główne>System>Ustawienia czasu - i wejdź w tę linijkę:
    Pokaż czas na wyświ
    i ustaw na
    Jak to prościej napisać?
  • Poziom 12  
    pikarel napisał:
    pikarel napisał:

Dodam jeszcze po Polsku:
    Menu Główne>System>Ustawienia czasu - i wejdź w tę linijkę:
    Pokaż czas na wyświ
    i ustaw na
    Jak to prościej napisać?

Tak wiem gdzie jest włącznie tej opcji, ale to jest włączenie zegara zamiast numeru kanału, a mi chodzi o wyłącznie dekodera żeby się świeciła czerwona dioda i był zegar. Ta funkcja tego nie włącza, tylko przy działającym dekoderze.

Lady
    Ten pierwszy co niby oryginalny soft niestety ale pokazuje po wyłączeniu tylko czerwoną diodę, a ja miałem na myśli że może da się go tak przeprogramować żeby po wyłączeniu w tym oryginalnym sofcie była czerwona dioda i zegar jednocześnie.
  • Poziom 43  
    Mariusz079 napisał:

Lady
    Ten pierwszy co niby oryginalny soft niestety ale pokazuje po wyłączeniu tylko czerwoną diodę, a ja miałem na myśli że może da się go tak przeprogramować żeby po wyłączeniu w tym oryginalnym sofcie była czerwona dioda i zegar jednocześnie.

A nie ma jakiejś funkcji oszczędzanie energii, głębokie czuwanie? Nie wierzę, że wszystkie softy mają wyświetlanie zegara usunięte.
    Chciałeś ten soft to dostałeś a przeprogramować to nie tak łatwo jak zmienić loader.
    Wgraj ten co na nim miałeś i nie wierzę, że wieszanie się to wina softu. Prędzej wina staruszka dekodera.
  • Poziom 31  
    LeDy napisał:
    (...)nie wierzę, że wieszanie się to wina softu. Prędzej wina staruszka dekodera.

...lub listy kanałów, z nieaktualnymi danymi transponderów.
    Już napisałem wyżej:
    wywal wszystkie transpondery S2 (czyli większość), nieobsługiwane przez ten sprzęt.
    Próba aktualizacji czasu w dekoderze z alternatywnym oprogramowaniem, na dodatek z transpondera, którego dekoder nie potrafi obrobić - skończy się zawieszeniem procesora.

Dekoder z zegarem na wyświetlaczu to - jak już też pisałem wyżej - tryb Fake Standby, więc jeśli chcesz mieć zegarek - ustaw zegar na wyświetlaczu (podczas zmiany kanałów dekoder zawsze pokaże numer) nie wyłączaj dekodera, a wyłącz jedynie TV.
    Różnica w poborze mocy to maksymalnie 2,5W (na zasilanie konwertera).
  • Poziom 12  
    pikarel napisał:

Dekoder z zegarem na wyświetlaczu to - jak już też pisałem wyżej - tryb Fake Standby, więc jeśli chcesz mieć zegarek - ustaw zegar na wyświetlaczu (podczas zmiany kanałów dekoder zawsze pokaże numer) nie wyłączaj dekodera, a wyłącz jedynie TV.
    Różnica w poborze mocy to maksymalnie 2,5W (na zasilanie konwertera).

Dziś pożyczyłem miernik prądu model GT-PM-04. No i wyniki są następujące, sprawdziłem to z mojej czystej ciekawości.
    Pracujący tuner pobiera 8,1 W.
    Tuner z softem bez zegara w standby pobiera 3,6 W.
    Tuner z softem z zegarem standby pobiera 3,9 W. (czyli nie jest to tak do końca Fake)

Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ? Opticum 4060CX - Oryginalny soft potrzebny, fabryczny, choćby numer ?
  • Poziom 31  
    Ten dekoder nie posiada jeszcze trybu DeepStandby z poborem <1W, jednak był udanym produktem, szczególnie pod względem małego poboru energii w trakcie pracy i względnie małego w trakcie uśpienia.

Spytam z ciekawości: zastosowałeś się do rady i oczyściłeś dekoder z transponderów S2?