Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop odcięty od Internetu - Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną

16 Lip 2018 12:23 1203 2
  • Poziom 2  
    Witam!

Były już chyba podobne tematy, ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi rozwiązującej problem...

Od tygodnia lub dwóch mój laptop zaczął mieć problemy z poruszaniem się w Internecie. Połączenie teoretycznie jest, Google się otwierają, można w nich coś tam wyszukać... i tyle. Kliknięcie na jakikolwiek wynik wyszukiwania linkujący do innej strony lub połączenie się z czymkolwiek innym niż Google (Facebook, 9gag, etc.) skutkuje komunikatem 'Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną (tu url strony)'.

Z początku problem pojawiał się sporadycznie i wystarczyło rozłączyć laptopa z wi-fi i połączyć ponownie, czy to za pośrednictwem pulpitu czy restartując router. Później częstotliwość tych błędów zaczęła rosnąć, a rozłączanie przestało pomagać, zmuszając mnie do restartowania laptopa za każdym razem, gdy problem wystąpił. W tej chwili problem pojawia się za każdym uruchomieniem komputera i żadne rozłączanie sieci ani restarty nie pomagają dopóki nie puszczę mu pełnego skanowania i oczyszczania dysków plus defragmentacji, a potem nie uruchomię ponownie, a to wiąże się z czekaniem około 40 minut od pierwszego włączenia zanim laptop nadaje się do użytku... Boję się zresztą że niedługo i to przestanie pomagać.

Jest to ewidentnie problem z laptopem, a nie z siecią, bo dwa smartfony, tablet i Xbox One działają na tym samym wi-fi bez zarzutu.

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki, czy to jakiś wirus, błąd systemowy..? Co na to poradzić? Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i niedługo zaczynam pracę zdalną więc laptop jest mi naprawdę niezbędny...
  • Poziom 23  
    A ten laptop z systemem windows xp ? jeśli tak to prawdopodobnie przeglądarka straciła certyfikat jeśli inny system to nie wiem ale zainstaluj inną przeglądarkę np slimjet bo ona jeszcze działa na 32 bitowych lapkach.
  • Poziom 2  
    Windows 8, taki komunikat wyrzuca mi Chrome, ale np. IE też nie działa, tyle tylko że komunikat o błędzie jest trochę inaczej sformułowany