Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop widzi sieć ale nie otwiera stron www.

07 Mar 2006 09:14 5072 6
  • Level 11  
    Podłaczyłem do sieci laptopa skonfigurowałem ustawienia karty sieciowej.
    Laptop widzi kompy w sieci, otwiera pliki z innych kom. Po wpisaniu adresu www do przegladarki wypisuje ze nie moze otworzys stronny www, lub że nie moze znależć serwera. Może ktoś mi pomóc???
  • Helpful post
    Level 22  
    Jeżeli masz XP poponuję na początek:
    ikonka START,potem pomoc i obsługa techniczna,potem podmenu użyj narzędzi,potem diagnostyka sieci.
    A potem już tylko po teście przeczytaj wynik i wyciągnij wnioski...

To na początek
    PozD
  • Helpful post
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Czy poprawnie wpisałeś adresy serwerów DNS?
  • Helpful post
    Level 17  
    wpisz zamiast adresu strony w przeglądarce IP serwera np 217.74.65.27 jeżeli odpali sie strona w tym wypadku Interia.pl to wiadomo ze masz źle ustawione DNS albo wogóle nie wpisane ?
  • Level 39  
    :arrow: PiterM Jaki kolega ma system operacyjny ??
  • Level 11  
    Laptop pracuje na win 98
  • Level 12  
    sprawdz czy np laptop łączy się z serwerem GG.jeśli tak ,a inne kompy w tej sieci wchodzą do internetu sprawdz ustawienia IP. Jesli pozostałe kompy otrzymują automatycznie laptop też powinien.kolega artur_wroc może mieć racje. we właściwościa protokołu tcp/ip mozesz wybrać własne ustawenia DNS. zobacz tu opis DNS-ów. Nie powinno być koniecznym ustawianie ich ręcznie ale jeśli pomoże to wipsz je ręcznie.Dołączam opis i adresy DNS TPSA

Moderated By jankolo:

Z powodu braku zainteresowania autora temat zamykam. Jeżeli autor uzna, że temat powinien zostać ponownie otwarty, proszę o informację na PW wraz z linkiem do tematu