Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skuter 2t - Odpala i nie wchodzi na obroty

Królik1981 24 Jul 2018 19:13 23193 18
    Królik1981
    Level 8  
    Witam mam problem z mojim 2t odpala od strzalu na wolnych obrotach chodzi pieknie po dodaniu gazu gasnie?dodam ze kupiłem nowy gaznik i niestety jest to samo co na starym. Pomożecie?poradzcie cos?
    jakubek56
    Level 31  
    Czy gaźnik jest odpowiednio wyregulowany?
    Królik1981
    Level 8  
    Wydaje mi się że tak? Regulowałem tymi dwoma śrubkami, a jest jeszcze jakaś inna regulacja?
    Zygaqra
    Level 35  
    Słaby z ciebie naprawiacz skuterów skoro z takim problemem otwierasz temat i to z błędami( moim nie mojim) a czym strzelasz? Chyba ślepakami. Daj chwilę popracować silnikowi i sprawdź świecę, kolor jej fachowcowi wszystko powie, a może w ogóle świecę trzeba zmienić.
    Królik1981
    Level 8  
    Slaby dlatego prosze o pomoc,swieca nowka jak wykrecam kolor czarny

Dodano po 4 [minuty]:

Czarny i lekko wilgotna,wiem ze powinna byc sucha i brazowa, iglica jest na drugim ząbku
  • Helpful post
    Zygaqra
    Level 35  
    Czy silnik się rozgrzał kiedy gasiłeś do sprawdzenia świecy? Silnik powinien pracować równo bez jaichś przygazówek, jeżeli tak dalej będzie wyglądać świeca, należałoby zubożyć mieszankę przez obniżenie iglicy. Warto jeszcze sprawdzić zapłon, może być za późny
    User removed account
    User removed account  
    Królik1981
    Level 8  
    Silnik rozgrzany zmienilem iglice na sam dół tj.zapinka na samej górze nie pomoglo. A w jaki sposób prawidlowo ustawic zaplon?
  • Helpful post
    Zygaqra
    Level 35  
    Dokładnie tak i tyle jak mówi instrukcja do tego silnika. Nie ma jednego kąta wyprzedzenia do wszystkich silników. Dodam, że przyspiesza się pod obroty, ale jako że jest to Twoje zajęcie stałe, napewno dobrze o tym wiesz.
  • Helpful post
    Zygaqra
    Level 35  
    Dokładnie tak i tyle jak mówi instrukcja do tego silnika. Nie ma jednego kąta wyprzedzenia do wszystkich silników. Dodam, że przyspiesza się pod obroty, ale jako że jest to Twoje zajęcie stałe, napewno dobrze o tym wiesz.
    Królik1981
    Level 8  
    Skuter to junak 606 a czy w tym skuterze ustawienie zaplonu jest w module?bo czytam wypowiedzi innych chlopakow i tak sie zastanawiam moze modul padl?
  • Helpful post
    SKM 1964
    Level 33  
    O ile ma moduł dobrej klasy , to przestawianie zapłonu odbywa się elektronicznie
    w zależności od obrotów i chwilowego przyspieszenia . W 2T jest nie wielkie , natomiast w 4T dużo większe , dlatego nie powinno zamieniać się modułów . :|

Dodano po 15 [godziny] 8 [minuty]:

Oprócz tego każdy inny silnik ma inny kąt zapłonu oraz wymaga innej mapy przyspieszania zapłonu o ile umożliwia to moduł . Wyżej kolega o tym napisał . :|
    Królik1981
    Level 8  
    Gaznik udalo sie wyregulowac swieca po rozgrzaniu kawa z mlekiem,na nozkach wkreca sie pieknie na obroty,podczas jazdy obroty max 4500 vmax 40km pod gorke brak sily,dodam ze myslalem ze tlok?wiec zalozylem nowy tlok pierscienie i cylinder,niestety zadnej poprawy
    Królik1981
    Level 8  
    Zamuwilem juz nowy modul,mam pytanie jesli moduł jest zablokowany to czemu na nozkach wkreca sie na max obroty?
    Królik1981
    Level 8  
    Czyli moj jest odblokowany skoro na nozkach sie wkreca normalnie.zmienilem modol i jes to samo, slyszalem ze niektore skutery maja 2 masy?ktos cos wie na ten temat?

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

Okazalo sie ze tuleja na wario miala luz i rolki za ciezkie zmienilem wario i zalozylem rolki 4 g fruwa jak mazenie,dzieki i pozdrawiam
    Królik1981
    Level 8  
    Czyli moj jest odblokowany skoro na nozkach sie wkreca normalnie.zmienilem modol i jes to samo, slyszalem ze niektore skutery maja 2 masy?ktos cos wie na ten temat?

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

Okazalo sie ze tuleja na wario miala luz i rolki za ciezkie zmienilem wario i zalozylem rolki 4 g fruwa jak mazenie,dzieki i pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Wymiana wario i lzejsze rolki