logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

FunBox 2.0 jako Bridge Lan (Access Point)

User24H 25 Lip 2018 14:07 8013 2
REKLAMA
  • #1 17348800
    User24H
    Poziom 7  
    Posty: 9
    Witam. Mam pytanie. Mianowicie chcę się dowiedzieć czy Funbox 2.0 może pracować jako access point? Chciałbym go podłączyć do swojego routera. I tu pojawia się pojawia kolejne pytanie, czy jeżeli Funbox 2.0 może pracować w trybie Bridge Lan (domyślam się że to to samo co access point?) to, czy w FunBox'sie wystarczy ustawić statyczne ip i wyłączyć DHCP?
  • REKLAMA
  • #2 17356909
    kk.2000
    Poziom 26  
    Posty: 641
    Pomógł: 91
    Ocena: 90
    Tak, funbox 2.0 może pracować jako AP i właściwie tylko w ten sposób.

    Odpowiedź na kolejne pytanie: funbox 2.0 nie posiada takiego trybu jako Bridge (mostek). Swoją drogą, tryb Bridge to nie to samo co Access Point. Trybem Bridge zmostkował byś sobie sieć zewnętrzną z portem Ethernet, używając funbox jako modemu, ale niestety, nie fbox nie posiada takowej funkcji.

    Za to słabym APekiem jest zawsze, nie dając wyboru.
  • #3 20300995
    bruner
    Poziom 12  
    Posty: 281
    Ocena: 51
    Odświeżę temat. Jak skonfigurować FB 2.0,aby podłączyć do niego inny router? Jaki port w FB i przełączyć go w tryb bridge lub modem? A może jedynie wyłączyć dhcp. FB 2.0 ma adresacie 192.168.1.x gdzie 1 jest bramką.
REKLAMA