Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PI6540 TK - Nie działają dwa pola

GrzesiekF1 30 Jul 2018 08:09 3177 9
 • #1
  GrzesiekF1
  Level 10  
  Witam,
  płyta indukcyjna jak w temacie. Gdy trafiła do mnie nie uruchamiała się. Uszkodzona była ścieżka filtra przeciwzakłóceniowego oraz tranzystora H30R1203. Po wymianie płyta uruchamia się, jednak działają tylko dwa pola grzewcze. Dwa wyświetlacze odpowiedzialne za te pola nie świecą się, nie komunikują żadnego błędu. Przemierzyłem napięcia na procesorach - wszędzie występuje 3V po obu stronach. Może ktoś podpowie co dalej pomierzyć/wymienić?
  PozdrawiamAmica PI6540 TK - Nie działają dwa pola
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  GrzesiekF1
  Level 10  
  Płyta indukcyjna do wbudowania typ: PBZ4VI515FTB4P3, model: PI6540TK
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  bajer1
  Level 27  
  Witam
  Panowie, ale jak mnie wzrok nie myli to te płyty takie same, a te napięcia takie same 3V wszędzie to coś chyba źle mierzone.
  Pozdrawiam
  Poprawiłem TONI_2003
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  GrzesiekF1
  Level 10  
  Amica PI6540 TK - Nie działają dwa pola
  Nowy moduł to mogę zamówić bez pomocy forum ;p liczyłem na coś więcej... Przekaźniki sprawdzone, diody wszystkie przemierzyłem, kondensatory raczej też, wszystko co znajduje się blisko przekaźników i jednego upalonego tranzystora też. Nie znalazłem nic uwalonego. Do obu procesorów dochodzi napięcie. Jednak po odpaleniu płyty (bez pól grzewczych) wyświetlacze odpowiedzialne za dwa prawe pola pokazują "E" czyli ok, a dwa pozostałe są martwe. Po "przyciśnięciu" przycisków dotykowych słychać piknięcie buzera. To moja pierwsza płyta indukcyjna jaką naprawiam więc bardzo chciałbym ją naprawić ;p

  Jeśli te napięcia nie są poprawne to jakie tam powinny być? Jednak czemu miały by być niepoprawne skoro na obu częściach płyty są identyczne napięcia i połowa działa, a połowa nie. jak wspominałem nie mam doświadczenia z indukcjami więc porównuję stronę działającą z tą niedziałającą.
  Poprawiłem TONI_2003
 • #8
  bajer1
  Level 27  
  Witam
  Nie robiłem takiej więc nie bardzo wiem gdzie szukać .
  Ale widzę jeden zasilacz na środku dla elektroniki i niby 2 takie same układy po 2 pola .
  Przyciski działają sam piszesz elektronika może działa a sa zasilane obydwa układy jak jest zasilana indukcja 1x230v czy 2x 230v może tu jest coś nie tak.
  Pozdrawiam
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  Barthezz1976
  Level 17  
  GrzesiekF1 wrote:
  Przemierzyłem napięcia na procesorach - wszędzie występuje 3V po obu stronach. Może ktoś podpowie co dalej pomierzyć/wymienić?
  Uwalony procesor, są tam dwa procesory. Coś jak w najtańszych Beko. Jak idzie tranzystor to w 90% pociąga za sobą procesor.