Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabo działająca klimatyzacja Citroen C5 MK1 2001r 1.8 Pb.

03 Sie 2018 10:46 447 6
  • Warunkowo odblokowany
    Witam.

Mam problem z w/w autem. Przez dwa lata klimatyzacja działała bez problemu. W tym roku lekko zaniemogła.
    Pierwsza myśl to brak czynnika. Po sprawdzeniu było 582g a powinno być ok 650g - 700g. Po uzupełnieniu bez zmian.
    Druga myśl to sprężarka się kończy. Ale okazało się, że spręża na 15bar. Motoreduktory (i klapy) od regulacji temperatury działają. Kiedyś wymieniałem tego od strony kierowcy. Tak więc raczej nie w tym problem. LEXIA pokazuje 3,5C na parowniku i 13C - 15C "temperatura powietrza nadmuchu przewietrzania". Wydaje się, że z klimatyzacją wszystko jest ok. Problem tylko z temperaturą nawiewu. Gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam.
  • Spec Overclocking
    Problem może być w osuszaczu. Przynajmniej u mnie tak było (inne auto) że niby wszystko ok, a z nawiewów leciało 15 stopni. Po wymianie osuszacza zamarznąć można bo bez kłopotu leci 7 stopni.
  • Warunkowo odblokowany
    iron64 napisał:
    Problem może być w osuszaczu. Przynajmniej u mnie tak było (inne auto) że niby wszystko ok, a z nawiewów leciało 15 stopni. Po wymianie osuszacza zamarznąć można bo bez kłopotu leci 7 stopni.
    Tak też coś przebąkiwał gość od klimatyzacji. Ale on dużo mówi a tak naprawdę mało wie. Muszę sprawdzić czy można u mnie wymienić osuszacz i od tego zacznę.
  • Spec Overclocking
    Wymienić to pewnie można, tylko raczej sugerowałbym odciągnięcie gazu przed wymianą, bo szkoda by go było.
    Nie namawiam, ale u mnie to tak wyglądało. Osuszacz nie powinien być drogi, raczej koszt usługi będzie wyższy niż koszt zakupu.
  • Warunkowo odblokowany
    iron64 napisał:
    sugerowałbym odciągnięcie gazu przed wymianą
    Nie inaczej. U mnie 100g kosztuje 50zł.

iron64 napisał:
    Osuszacz nie powinien być drogi
    Wymieniałem chłodnicę klimatyzacji w C5 MK2 i tam osuszacz to koszt ok 100zł. Więc w MK1 powinno być podobnie.
  • Poziom 20  
    Klima wygląda ok. Temperatura na parowniku jak najbardziej prawidłowa. Prędzej szukaj nieszczelności gorącego powietrza od strony nagrzewnicy, to podnosi temperaturę na wylocie.
  • Warunkowo odblokowany
    invisibleman napisał:
    Temperatura na parowniku jak najbardziej prawidłowa.
    Też tak uważam. Chyba, że czujnik uszkodzony i przekłamuje.
    invisibleman napisał:
    Prędzej szukaj nieszczelności gorącego powietrza od strony nagrzewnicy, to podnosi temperaturę na wylocie.
    Jest to logiczne. Tylko obie strony mają taką samą temperaturę (na wyczucie). Jest to klimatyzacja dwustrefowa. Ale spróbuję zdemontować motoreduktory i ręcznie pokręcić klapami.