Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo s40 II 1.6 benzyna 2007 - Czy w tym silniku należy regulować luz zaworowy

04 Aug 2018 12:48 879 5
  • Level 20  
    Witam posiadam takie auto z takim silnikiem. Oznaczenie silnika B4164S3 silnik fordowski chyba z focusa. Nie wiem czy tu luz zaworowy jest regulowany samoczynnie poprzez hydropopychacze czy należy ręcznie je regulować co jakiś okres ?
  • Level 28  
    W każdym silniku trzeba co jakiś czas regulować luz zaworowy(jest pewnie regulowany hydraulicznie ale co jakiś czas trzeba go i tak regulować np.podkładkami)

Moderated By T5:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

• Level 20  
    Chodziło mi bardziej o jakieś częstsze regulacje tak jak w hondach Accord i civic. Tam chyba co 50 kkm trzeba robić a na gazie chyba nawet częściej. Ale dzięki
  • Helpful post
    Level 25  
    Volvo s40 II 1.6 benzyna 2007 - Czy w tym silniku należy regulować luz zaworowy
    regulacja szklankami a sprawdzenie co 160000 km.
  • Level 20  
    A jakie są koszty takich szklanek ? Pytam tak z ciekawości bo na 1 zawór przypada jedna szklanka
  • Level 25  
    Brałem kiedyś takie "nadwymiarowe" szklanki do astry h chyba 1.6 gdzie też nie było regulacji i kosztowały ok 50zł za sztukę. Jak nie masz gazu to raczej będzie wszystko ok.