Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Streaming na youtube z kamery IP HIK VISION- problem z OBS'em

05 Sie 2018 20:10 1332 4
  • Uczeń
    Witam.
    Zoobowiązałem się pomóc dzieciakom z lokalnej szkoły w jednym z ich wakacyjnych projektów.
    Moja rola jest w tym, żeby zrobić strea'm na youtuba, który poleci 24/h 7 dni w tygoniu na ich kanale.

Kamerka jaką mają, to HIKVISION DS-2CD1321.
    Zrobiłem srteam na youtuba poprzez komputer z oprogramowaniem OBS. Działać, działa ale jest jeden problem:

Średnio raz na 48 trzeba restartować OBS'a bo zawiesza się transmisja (czarny obraz). Po wyłączeniu i włączeniu OBS'a wszystko znowu działa.
    Przydało by sie coś, co będzie automatycznie startować razem z komputerem i automatycznie robić streama (wiadomo jak to w szkole- a to korki wywalą, a to sprzątaczka komputer wyłączy, a to router sie zawiesi). Przydało by sie coś, co będzie działać bardziej "bezobsługowo", od razu z automatu po włączeniu komputera. Jest może jakiś zamiennik zamiast OBS'a ?

I drugie pytanie. Co restart transmisji poprzez OBS'a, to na youtube jest nowy link do streamu na żywo. I za każdym razem muszą sobie nowy odnośnik na stronę wlepiać. Da się to jakoś zrobić tak, żeby stream nawet po restarcie miał dokładnie ten sam link?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Pierwsza rzecz to ustaw w biosie komputer aby startował po podaniu napięcia.

Druga rzecz to windows na desktopa nie jest dobry do pracy ciągłej, lepiej było by postawić na tym komputerze linuxa i tam zainstalować jakieś oprogramowanie do streamu Youtube (np ffmpeg) i odpowiednio skonfigurować aby program sam się uruchamiał i startował streamowanie.

Jeśli nie czujesz się na siłach w linuxie to wstaw tego OBSa do autostartu i ustaw(jeśli się da) tak aby stream się automatycznie uruchamiał dorzuć jakiś program co zrestartuje komputer raz na dobę i powinno działać (trochę półśrodek ale raczej profesjonalnych rozwiązań nie potrzebujesz w tym przypadku)

iDest napisał:
    I drugie pytanie. Co restart transmisji poprzez OBS'a, to na youtube jest nowy link do streamu na żywo. I za każdym razem muszą sobie nowy odnośnik na stronę wlepiać. Da się to jakoś zrobić tak, żeby stream nawet po restarcie miał dokładnie ten sam link?

stały link to:
    https://www.youtube.com/user/iDest/live <= dla nazwy użytkownika YouTube iDest.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Uczeń
    kood napisał:
    stały link to:
    https://www.youtube.com/user/iDest/live <= dla nazwy użytkownika YouTube iDest.

Nie do końca działa, wywala że kanał nie istnieje.

Problem z OBS'em rozwiązałem autostartem programu i autostartem streamu (a komputer sie sam restartuje raz na 24h)
    problem tylko w tym, że za każdym razem jak wznawia transmisję, to stara transmisja zapisuje się na YT już jako filmik, a do nowej transmisji jest nowy link.
    A zależy mi na tym, żeby za każdym razem transmisja wracała na jeden i ten sam link (wcale nie musi mi zapisywać filmiku na YT po zakończeniu transmisji. Wystarczy że nowa transmisja wróci na ten sam link). Musi tak być, dlatego że odnośnik do okienka z youtuba jest umieszczony na stronie internetowej.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    To coś źle wpisałeś albo masz coś nie tak w ustawieniach konta YouTube.

/user/nazwa_uzytkownika/live

powinno działać i rozwiązuje problem zmiany linków przy starcie nowej transmisji, kiedyś odpalając taką transmisję spotkałem się z takim problemem i tak go rozwiązałem. Dokładnie co jest nie tak musisz sam dojść bo nie robię takich rzeczy codziennie i po prostu nie pamiętam, ale na pewno albo transmisja nie działała w tym czasie gdy to próbowałeś, albo wpisałeś zły link, albo problem z konfiguracją konta YouTube.
  • Uczeń
    Pytanie, czy nazwa konta google jest moją nazwą użytkownika?
    Albo inaczej- gdzie znajdę poprawną nazwę użytkownika? Bo do YT loguję się za pomocą konta google (gmail)