Witam jestem nowy lecz komputerami interesuje się od kąd pamiętam.
Mam kartę graficzną w celujacym stanie jak wyżej , używana, testowana w pełni sprawna nic nie modyfikowane.
System Windows 8.1 x64 PL OEM
oryginał, wszystkie aktualizacje.
Płyta główna SABERTOOTH pierwszy rewers BIOS 1604, pamięci Crucial 2x8GB 1866 CL9,procek procesor FX8320, zasilacz Tagan BZ800, dysk systemowy Crucial p300 jedna partycja.
UAC wyłączony i programy działające w tle, i włączone połączenie z siecią bezprzewodową.
Przed włożeniem karty odinstalowałem programem IObit uinstaller sterowniki z radeon hd6950 w wersji 13.14 i restart, wykryło mi na rx480 domyślne standardowe
Microsoft. Pierwsze zainstalowałem z autonomicznego instalatora 17.7.1 optional wybrałem instalacje niestandardową i zakończyło się pomyślnie, lecz chcąc uruchomić centrum zarządzania sterownikiem AMD wyskoczyło okienko informacyjne iż nie mam zainstalowanych sterowników, więc wchodzę w menadżer urządzeń patrzę wykrzyknik i informacje urządzenie zostało zatrzymane z powodu nie poprawnego działania. Też GPU-Z nie pokazywał wszystkich informacji o karcie jak i w ogóle z czujników.
Więc znowu deinstalacja orbitem i restart.
Tym razem wypakowałemstery sterowniki do folderu o tej samej nazwie i wchodząc w menadżer urządzeń kliknąłem aktualizuj sterowniki wybrałem opcję z folderu z wskazałem zaczął instalować same stery sterowniki bez centrum zarządzania, skończył lecz efekt taki sam co poprzednio, więc znowu odinstalowanie orbitem i restart.
W wersji 17.4.4 optional tak samo w obydwu opcjach.
W końcu wziąłem wersję 16.10.1 optional z WHQL, zainstalowałem poprzez wypakowanie do folderu i aktualizacje z menadżera urządzeń, po działało nie ma problemów, gry działają, GPU-Z pokazuje wszystkie informacje, centrum zarządzania działa wszystko poprawnie.
Teraz będę instalowałem po kolei coraz nowsze aż dojdę do tych nieodpowiednich.
Zostałem przy wersji 16.11.5 i działają poprawnie lecz ekran mi się wyłączył, nie było sygnały z karty i musiałem wyłączyć kompa odczekałem na zakończenie w tle instalacji samego sterownika poprzez menadżer urządzeń. Następnie instalacja reszty oprogramowania z pliku instalacyjnego , wszystkie opcje działają i nawet Wirtualna Super rozdzielczość.
Lecz zauważyłem iż są w wersji BETA, to może mieć wpływ na działanie, im nowsze tym bardziej problematyczne, ogólnie możliwości maja mniej niż te z radeon hd6950.
Marek
Mam kartę graficzną w celujacym stanie jak wyżej , używana, testowana w pełni sprawna nic nie modyfikowane.
System Windows 8.1 x64 PL OEM
oryginał, wszystkie aktualizacje.
Płyta główna SABERTOOTH pierwszy rewers BIOS 1604, pamięci Crucial 2x8GB 1866 CL9,
UAC wyłączony i programy działające w tle, i włączone połączenie z siecią bezprzewodową.
Przed włożeniem karty odinstalowałem programem IObit uinstaller sterowniki z radeon hd6950 w wersji 13.14 i restart, wykryło mi na rx480 domyślne standardowe
Microsoft. Pierwsze zainstalowałem z autonomicznego instalatora 17.7.1 optional wybrałem instalacje niestandardową i zakończyło się pomyślnie, lecz chcąc uruchomić centrum zarządzania sterownikiem AMD wyskoczyło okienko informacyjne iż nie mam zainstalowanych sterowników, więc wchodzę w menadżer urządzeń patrzę wykrzyknik i informacje urządzenie zostało zatrzymane z powodu nie poprawnego działania. Też GPU-Z nie pokazywał wszystkich informacji o karcie jak i w ogóle z czujników.
Więc znowu deinstalacja orbitem i restart.
Tym razem wypakowałem
W wersji 17.4.4 optional tak samo w obydwu opcjach.
W końcu wziąłem wersję 16.10.1 optional z WHQL, zainstalowałem poprzez wypakowanie do folderu i aktualizacje z menadżera urządzeń, po działało nie ma problemów, gry działają, GPU-Z pokazuje wszystkie informacje, centrum zarządzania działa wszystko poprawnie.
Teraz będę instalowałem po kolei coraz nowsze aż dojdę do tych nieodpowiednich.
Zostałem przy wersji 16.11.5 i działają poprawnie lecz ekran mi się wyłączył, nie było sygnały z karty i musiałem wyłączyć kompa odczekałem na zakończenie w tle instalacji samego sterownika poprzez menadżer urządzeń. Następnie instalacja reszty oprogramowania z pliku instalacyjnego , wszystkie opcje działają i nawet Wirtualna Super rozdzielczość.
Lecz zauważyłem iż są w wersji BETA, to może mieć wpływ na działanie, im nowsze tym bardziej problematyczne, ogólnie możliwości maja mniej niż te z radeon hd6950.
Marek