Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco eurocargo kontrolka edc - Iveco eurocargo kontrolka edc nie kreci auto

pirat.48911 28 Aug 2018 16:37 10170 2
Wago
 • #1
  pirat.48911
  Level 7  
  Witam mam problem z moim autem. 3 dni temu zapaliła się kontrolka edc że znaczkiem silnika. A dzisiaj gdy robiłem postuj i chciałem odpalić auto Odrazu zapaliła się kontrolka edc i cisza auto nawet nie zakreciło, a także gdy na zapłonie świeci się edc nie pokazuje temperatury wody. Gdy podniosłem kabinę do góry poruszam kablami między kabina a zderzakiem i po zamknięciu kabiny kontrolka edc zgasła i auto na dotyk odpaliło. Przy następnej próbie odpalenia znowu było to samo więc kabina do góry, ruszanie przewodami tym razem nic nie pomogło ale za to pomogło ruszenie rozrusznika na krótko gdy to się stało kabina w dół i auto na dotyk odpaliło. Będę wdzięczny za pomoc może jest tu jakiś specjalista od iveco i wie co to może być?
 • Wago
 • #2
  Skalmar1980
  Level 1  
  Witam,czy udało się rozwiązać problem z EDC , bo mam ten sam problem . Co to może być za przyczyna. Mógł bym liczyć na odpowiedź.
 • #3
  skorp
  IVECO Trucks specialist
  Może należałoby zacząć od rozrusznika i czy dociera do niego prąd w pozycji start.Oczywiście trzeba oszukać system,zeby nie widział podniesionej kabiny.Przyciski na silniku nie zawsze funkcjonują, a tak robisz próby ze stacyjki.

  Dodano po 3 [minuty]:

  W przypadku kolegi wyżej, ewidentnie przetarta instalacja elektryczna